Rozrywka

Jak dokładne jest „Pięć dni na Pamiątce”? — Miniserial huraganu Katrina na Apple+ oparty jest na prawdziwej historii

TAk, Pięć dni na pamiątkę na Apple TV+ to prawdziwa historia, ale jak trafna jest nowa limitowana seria Carltona Cuse i Johna Ridleya? Seria koncentruje się na poruszających wydarzeniach w jednym konkretnym szpitalu w Nowym Orleanie podczas i po huraganie Katrina. Zerwały się tamy i 80% miasta znalazło się pod wodą. W rolach głównych Vera Farmiga, Robert Pine, Cherry Jones, Julie Ann Emery, Cornelius Smith, Adepero Oduye, Molly Hager, Michael Gaston i W. Earl Brown.

O czym jest „Five Days At Memorial” w Apple TV+?

Pięć dni na pamiątkę opowiada prawdziwą historię tego, co wydarzyło się w Memorial Hospital w Nowym Orleanie. Rozpoczyna się wieczorem przed huraganem Katrina w 2005 roku, od przygotowań poczynionych przez personel szpitala. Oprócz zespołu i pacjentów schronienie w murach szpitala schroniło blisko 1200 osób z okolic. Kiedy Katrina uderzyła, w szpitalu Memorial Hospital było 2000 osób.

„src=”https://www.youtube.com/embed/Az81r01YwLw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Wydarzenia z samej burzy rozgrywają się w porywającym pierwszym odcinku Pięć dni na pamiątkę. Drugi odcinek pokazuje, jak ulżyło wszystkim, gdy huragan zmienił bieg. Nikt jednak nie spodziewał się, że wały przeciwpowodziowe i wały wokół miasta ulegną katastrofalnej awarii. Woda zalewająca miasto i okolice wlała się do szpitala. Generatory zawiodły, a ludzie uwięzieni w szpitalu spędzili resztę dni w szpitalu bez czystej wody, działającej kanalizacji, jedzenia i klimatyzacji w upalnym sierpniowym upale.

Ewakuacja łodzią i helikopterem rozpoczęła się trzeciego dnia i zakończyła piątego dnia. Następnie ostatnie trzy odcinki skupiają się na intensywnym badaniu przyczyn śmierci 45 osób w tym krótkim okresie.

Jak dokładna jest prawdziwa historia „Five Days At Memorial” na Apple TV+?

Pięć dni na pamiątkę na Apple TV+ opiera się na książce, Pięć dni pod pomnikiem: życie i śmierć w szpitalu zniszczonym przez burzę przez Sherri Fink.

„Jej książka była tak nienagannie zbadanym i szczegółowym opisem tej historii, że tak naprawdę to był materiał źródłowy, z którego John i ja opowiedzieliśmy naszą fabularyzowaną wersję tej historii” – powiedział Carlton Cuse dla Showbiz Cheat Sheet. „Dla nas wyzwaniem nie było zdobycie większej ilości informacji. Naprawdę przeczesywałem książkę i zastanawiałem się, co jest najważniejsze”.

” src=”https://www.youtube.com/embed/0-zLnLCP21Q?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Fink przeprowadziła wywiady z ponad 500 osobami, aby stworzyć dokładny opis tego, co wydarzyło się w szpitalu.

„Naprawdę czułem, że autentyczność tej historii wymaga, aby widzowie zobaczyli, poczuli i zrozumieli, jakie były okoliczności” – wyjaśnił Carlton Cuse. „I tak zrobiliśmy. Na szczęście mieliśmy szczęście, że mieliśmy zasoby od Apple, aby stworzyć program tak, jak chcieliśmy”.

Od przelotu helikopterem amerykańskiej straży przybrzeżnej przez granicę z Kanadą do Toronto po budowę zbiornika na wodę o pojemności czterech milionów galonów. Zespół zrobił wszystko tak dokładnie, jak to możliwe, opowiadając historię na nowo w Pięć dni na pamiątkę.

Obsada „Five Days At Memorial” jest tak dokładna, jak to tylko możliwe

w Pięć dni na pamiątkę Vera Farmiga wcieliła się w postać dr Anny Pou, otolaryngologa — chirurga onkologicznego głowy i szyi. Robert Pine gra doktora Horace’a Baltza, jednego z najdłużej pracujących lekarzy w szpitalu. Był szczery w środowisku medycznym o tym, co wydarzyło się podczas huraganu Katrina. Lekarz chciał, aby lekarze wyciągnęli wnioski z tego doświadczenia.

„Five Days At Memorial”: Cherry Jones | Apple TV +

Cherry Jones wcieliła się w rolę dyrektora pielęgniarstwa, Susan Mulderick. Jako szefowa Komitetu ds. Katastrof Wyjątkowych szybko została dowódcą incydentu w Katrinie. Miała za zadanie podejmować niemożliwe decyzje dotyczące 2000 osób w szpitalu, kiedy uderzył huragan.

Julie Ann Emery gra Diane Robichaux, która wierzyła, że ​​pracownicy służby zdrowia połączą się w nagłych wypadkach. Cornelius Smith Jr. wciela się w doktora Bryanta Kinga — młodego internistę. Jako jeden z niewielu czarnych lekarzy nie wierzył, że ma głos w podejmowaniu decyzji.

Adepero Oduye gra Karen Wynn, kierownika pielęgniarki na oddziale intensywnej terapii. Była również przewodniczącą komisji etyki w Szpitalu im.

” src=”https://www.youtube.com/embed/L5LaYVjEZqE?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

„Mieliśmy szczęście, że udało nam się zdobyć wspaniałą obsadę, z którą moglibyśmy współpracować przy opowiadaniu tej historii” – dodał Cuse o obsadzie. „I naprawdę staraliśmy się, aby obsada serialu była autentyczna. Włożyliśmy wiele wysiłku w to, co powiedziałbym, w pewien naturalizm castingu, aby wszyscy czuli się, jakby przynależeli do tego świata. Kiedy masz Verę Farmigę i Cherry Jones, nie możesz się pomylić. Obydwoje są tak genialne.

Pierwsze trzy odcinki Pięć dni w Memoriale trafił na Apple TV+ 12 sierpnia 2022 r. Pozostałe odcinki pojawiają się w każdy piątek po premierze.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button