Rozrywka

Jak inżynier studia The Monkees stworzył dźwięk pociągu w „Last Train to Clarksville”

Jedną z najsłynniejszych piosenek popowych lat 60. jest „Last Train to Clarksville” zespołu The Monkees. Nad tą piosenką pracowało dwóch głównych autorów piosenek. Następnie jeden z autorów piosenek wyjaśnił, w jaki sposób inżynier studyjny Prefab Four stworzył dźwięki pociągu na torze.

Davy Jones, Mike Nesmith, Peter Tork i Micky Dolenz z zespołu Monkees | James Jackson/Evening Standard/Getty Images

Za wieloma piosenkami The Monkees stoją dwaj autorzy piosenek

Wiele piosenek The Monkees napisali wspólnie Boyce i Hart. Tommy Boyce i Hart napisali piosenki takie jak „Last Train to Clarksville”, „Valleri” i „(I’m Not Your) Steppin’ Stone”. W swojej książce z 2015 roku Psychodeliczna guma balonowa: Boyce i Hart, Monkees i zamienianie chaosu w cudaHart powiedział, że „Ostatni pociąg do Clarksville” powstał w krótkim czasie.

„Mieliśmy 45 minut, aby nagrać ostatnią podstawową ścieżkę basu, perkusji, gitar, klawiszy, a czasem instrumentów perkusyjnych” – napisał Hart. „Jako producenci w naszych głowach Tommy i ja już wiedzieliśmy, jak chcemy, aby brzmiała płyta”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/-mZ_YDzoKmE?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: „Day Tripper” Beatlesów wpłynął na jedną z pierwszych piosenek The Monkees

Dlaczego część „Ostatniego pociągu do Clarksville” zespołu Monkees brzmi jak przerwa na parę?

Hart omówił rolę inżyniera studia Davida Hassingera w „Ostatnim pociągu do Clarksville”. „Ale w zaledwie dwóch lub trzech przejściach inżynier musiałby szybko nabrać tempa, zaznajomić się z piosenką, której nigdy wcześniej nie słyszał, a następnie sprawić, by wszystko było żelowe, równoważąc poziom każdego instrumentu z innymi. i miejmy nadzieję, że doda trochę własnej kreatywności” – powiedział Hart.

„Dokładnie to zrobił Hassinger w „Ostatnim pociągu do Clarksville” – dodał. „Z jednym palcem na potencjometrze, który sterował mikrofonem na talerzu perkusisty, na ułamek sekundy podniósł dźwięk niemal do pełnej mocy w rytmie „jeden i” każdego drugiego taktu, tworząc ostry perkusję”. efekt shooop, który przypomina hamulec parowy pociągu i dodaje coś więcej do tego, co stało się pierwszym hitem The Monkees.

” src=”https://www.youtube.com/embed/o4FIu4Xj16I?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

ZWIĄZANE Z: „Ostatni pociąg do Clarksville” Monkees otrzymał nazwę od prawdziwego miasta w Arizonie

Jak „Last Train to Clarksville” wypadł na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii?

„Last Train to Clarksville” stał się wielkim hitem The Monkees. Piosenka znalazła się na szczycie listy Billboard Hot 100 przez jeden tydzień, pozostając na liście przebojów w sumie przez 15 tygodni. Utwór pojawił się na debiutanckim albumie The Monkees. Album osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard 200 przez 13 tygodni, pozostając na liście w sumie przez 102 tygodnie. Żaden z pozostałych albumów Prefab Four nie utrzymał się tak długo na liście Billboard 200.

„Last Train to Clarksville” był skromniejszym hitem w Wielkiej Brytanii. Według The Official Charts Company, piosenka dotarła tam na 23. miejsce na liście, pozostając na niej przez siedem tygodni. Tymczasem, Małpy był numerem 1 przez siedem z 37 tygodni na wykresie. The Monkees stał się większym hitem w Wielkiej Brytanii niż jakikolwiek inny album grupy.

„Last Train to Clarksville” to klasyczna piosenka rockowa, która w ciekawy sposób naśladuje swój temat.

ZWIĄZANE Z: Dlaczego Micky Dolenz i The Carpenters The Monkees stracili szansę na nagranie „An Old Fashioned Love Song” Three Dog Night

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button