Rozrywka

Jak kłamstwo o wieku Gillian Anderson różniło się od większości aktorów

Wielu aktorów mówi, że są młodsi od nich. Ale Gillian Anderson zrobiła coś przeciwnego – skłamała na temat swojego wieku, twierdząc, że jest starsza niż w rzeczywistości, aby wylądować w swojej roli Pliki x. I to zapoczątkowało jej karierę.

Gillian Anderson skłamała na temat swojego wieku, by wylądować w „Z archiwum X”

Gillian Anderson przyjeżdża na premierę Foxa „Z archiwum X”, która odbędzie się 12 stycznia 2016 roku w California Science Center w Los Angeles w Kalifornii. (Zdjęcie: Albert L. Ortega/Getty Images)

W 2020 roku Anderson rozmawiał z NPR o graniu byłej premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher w hitowym serialu Netflix, Korona. Podczas tej rozmowy Anderson ujawnił umyślną niezręczność postaci. Odnosi to do postaci, która uczyniła ją sławną: agentka FBI Dana Scully w przebojowym serialu, Pliki x.

Kiedy Anderson wygrała tę rolę, przyznała, że ​​„nie miała żadnego doświadczenia”. Więc kiedy początkowo brała udział w przesłuchaniu do roli, skłamała na temat swojego wieku. 24-letnia aktorka powiedziała, że ​​ma 27 lat, mając nadzieję, że bycie starszym pomoże jej zdobyć tę rolę.

Anderson dostał rolę ukochanego lekarza badającego zjawiska paranormalne w kultowym serialu. Wyjaśniła, że ​​to autentyczne, jeśli Scully wydawał się zarówno zarozumiały, jak i zielony. Anderson powiedziała, że ​​„próbuje udawać, że wiem, że jestem osobą, za którą się mówię”.

Oczywiście do czasu Pliki x zakończył swój pierwotny bieg dziewięciu sezonów, Anderson był zawodowcem. Kiedy wróciła na sezony odrodzenia, począwszy od 2016 roku, ani aktor, ani postać nie byli w najmniejszym stopniu amatorami.

Anderson miał znakomitą karierę

” src=”https://www.youtube.com/embed/gZgqQsFvyMM?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Oprócz Scully, Anderson wcielił się w wiele innych postaci. Wystąpiła w filmach takich jak Ostatni król Szkocji oraz Szpieg, który mnie rzucił. Anderson pojawił się w kilku krótkich filmach i użyczył głosu we wszystkim, od filmów dokumentalnych po angielskie wersje filmów anime. Zajęła się nawet reżyserią.

Jednak Anderson pozostaje najbardziej znana ze swojej pracy telewizyjnej. Wystąpiła w odcinkach seriali takich jak Hannibala, Amerykańscy Bogowieoraz Upadek (którego była również producentem wykonawczym). Jednak jej rola jako Margaret Thatcher przywróciła ją opinii publicznej.

W 2019 roku Anderson wziął zupełnie inny koncert. Zaczęła wcielać się w seksuologa Jeana Milburna w Edukacja seksualna, kolejny oryginalny Netflix. Aktor opisuje również tę postać jako „niezręczną”, a także „rażąco zawstydzoną”, ponieważ dotyczy jej syna, Otisa, który porusza się we własnej seksualności.

W wieku 53 lat Anderson zagrał inną postać historyczną. W miniserialu gra Eleanor Roosevelt Pierwsza Dama.

Anderson dostał zaniżone wynagrodzenie za „Z Archiwum X”

„src=”https://www.youtube.com/embed/EFRbef3bsPY?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Powracać do Pliki x, Anderson dotknęła swojej walki o lepsze wynagrodzenie podczas pracy nad przebojową serią. Kiedy pojawiła się jako niedoświadczona aktorka, współgwiazda David Duchovny miał na swoim koncie kilka filmów, w tym Kalifornia przeciwny wschodząca gwiazda Brad Pitt.

„Ale kiedy weszliśmy do trzeciego sezonu i wykonaliśmy taką samą ilość pracy, tę samą liczbę godzin, była to zasadniczo seria dwuręczna” – wyjaśnił Anderson. „To nie miało już sensu, że była taka rozbieżność w naszych wypłatach”.

Pomimo otrzymania podwyżki pensji podczas oryginalnego biegu, musiała walczyć ponownie, gdy doświadczony aktor wrócił na plan w celu ponownego uruchomienia. „To było dla mnie szokujące, biorąc pod uwagę całą pracę, którą wykonałem w przeszłości, aby uzyskać uczciwe wynagrodzenie” – powiedziała Daily Beast w 2016 roku. Najwyraźniej, niezależnie od jej wieku lub doświadczenia w tej chwili, Anderson ma walczyć za to, czego chce.

ZWIĄZANE Z: Czy gwiazdy „Korony” i „Z Archiwum X” Gillian Anderson są brytyjskie czy amerykańskie?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button