Aktualności

Jak oglądać finał French Open 2022: czas rozpoczęcia w Wielkiej Brytanii, kanał telewizyjny i transmisja na żywo dla Rafaela Nadala vs Caspera Ruuda

ROLAND GARROS — Można rozsądnie nazwać Caspera Ruuda „nowym Rafaelem Nadalem”, a jeśli pokona go w niedzielnym finale French Open, mogą zacząć to robić częściej.

Bezpośrednie porównanie nie jest automatycznie oczywiste, ponieważ Ruud jest bardziej gibki, chudszy niż Nadal, kiedy się przedarł. Hiszpan słynął ze swojej muskulatury, długich włosów i obciętych rękawów. Po pierwsze, wyczucie mody Ruuda jest bardziej powściągliwe.

Ale kiedy oboje chwycą rakietę, podobieństwo staje się bardziej oczywiste.

„Powiem trochę, że Casper jest trochę jak prawy Rafa” – powiedział Marin Cilic, który został pokonany w półfinale przez Norwega.

„Również stoi daleko z tyłu na powrocie. Uderza dużo tych zapętlonych piłek, ma niesamowity forhend, a także całkiem fajny na korcie.

Potrzebował każdego uncji swojego chłodu, aby dotrzeć do finału. Jego starcie z Cilicem wyglądało na to, że mogło się nie rozpocząć aż do późnego wieczora, kiedy Nadal i Alexander Zverev byli po trzech godzinach i nie ukończyli dwóch setów.

Następnie Zverev doznał straszliwej kontuzji kostki, w wyniku czego mecz zakończył się niespodziewanie o 18:20, a Cilic i Ruud zostali nagle wezwani na kort zaledwie pół godziny później.

Ruud twierdzi, że miał wystarczająco dużo czasu, aby się przygotować, ale drużyna spodziewała się długiego meczu i rzucił pierwszego seta do Cilica, zanim wygrał w czterech.

23-latek nie jest pierwszym norweskim finalistą wielkiego szlema – Molla Mallory w latach 1915-1926 zdobyła osiem tytułów mistrzowskich kobiet w US Open – ale jest pierwszym mężczyzną i ma nadzieję, że jego ojczyzna może wykorzystać swój sukces.

„Mam nadzieję, że w nadchodzących latach będziemy mogli zbudować więcej obiektów tenisowych w Norwegii i sprawić, że sport będzie się rozwijał. Czy to dlatego, że osiągam dobre wyniki, czy nie, to nie zależy ode mnie” – powiedział Ruud.

„Ale oczywiście pomaga trochę utrzymać zainteresowanie krajem, że masz zawodnika, który dobrze sobie radzi. Zdarzyło się to w Norwegii z golfem. Mamy golfistę o imieniu Hovland, Viktora Hovlanda, który jest w pierwszej piątce na świecie w golfie. Wygląda na to, że wszyscy chcą teraz znowu grać w golfa w Norwegii.

Jednak, jak sam przyznaje, Ruud nie spędza dużo czasu w Norwegii. Trasa tenisowa trwa 11 miesięcy, a on sam spędził kilka lat swojego życia w Akademii Rafy Nadala na Majorce.

„Wiem, że to będzie trudny mecz dla nich obojga”, powiedział Toni Nadal, który sześć lat temu koncertował w pełnym wymiarze godzin, aby wygrać akademię, do której przybył Ruud we wrześniu 2018 r., plasując się poza top 130 na świecie.

– Ale jeśli Rafael musi przegrać, lepiej Casperowi. A jeśli musi przegrać, lepiej dla Rafaela, bo już powiedział, że jest jego idolem.

Sam Ruud powiedział: „Granie z Rafą w finale Rolanda Garrosa jest prawdopodobnie największym wyzwaniem w tym sporcie.

„Wierzę, że w finale jest 13-0, więc po prostu pokazuje, że może to brzmieć jak niemożliwe zadanie. Ale oczywiście dam mu szansę, tak jak zrobiło to 13 innych osób przede mną.

Ruud przyznał też, że prawdopodobnie oglądał każdy z tych finałów.

„Oczywiście będzie ciężko” – dodał Ruud.

„Wszyscy wiemy, jakim jest wspaniałym mistrzem i jak dobrze gra w największych momentach i największych meczach”.

Śledź i sport na Facebooku, aby uzyskać więcej wiadomości o tenisie, wywiadów i funkcji, lub posłuchaj Podcast o miłości do tenisa Przedstawione przez i„James Gray w iTunes, Spotify lub po prostu wyszukaj „Love Tennis” wszędzie tam, gdzie masz swoje podcasty

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button