Aktualności

Jak oglądać finał Pucharu Anglii Kobiet 2022: kanał telewizyjny, godzina rozpoczęcia i transmisja na żywo Chelsea vs Man City

Finał Pucharu Anglii Kobiet przejdzie w tym roku do historii jako pierwszy, który zostanie rozegrany na stadionie Wembley w ten sam weekend, co impreza mężczyzn.

Posiadacze Chelsea toczą walkę z Manchesterem City, a obie drużyny starają się o czwarty triumf w rozgrywkach przed rekordzistą publicznością finałowego pucharu kobiet.

Co ciekawe, ostatnia porażka obu drużyn miała miejsce przeciwko sobie, a Chelsea wygrała lutowy remis 1:0, podczas gdy City zdobyło Puchar Ligi dzięki wygranej 3:1 w marcu.

Fundusz nagród w przyszłorocznym konkursie wzrośnie do 3 milionów funtów, ale nieuchronną obawą o dwie formy w kraju jest niedzielny finał pokazowy.

Kolejny skalp na kartach wygrywającej maszyny Emmy Hayes

Po trzecim z rzędu mistrzowskim tytule Superligi Kobiet, zwycięska Chelsea walczy o krajowy dublet.

The Blues nie doszli do szczytu bezprecedensowej czterokrotności z zeszłego sezonu, ale 13. główne trofeum w dziesiątym roku Emmy Hayes pod batutą prawdopodobnie uczyniłoby ten rok jej najlepszym do tej pory.

Drużyna Arsenalu bardzo się umocniła zeszłego lata i musiała wygrać każde z ostatnich dziewięciu meczów ligowych, aby przesunąć Kanonierów do tytułu WSL o jeden punkt.

Nie pokonawszy Arsenalu Jonasa Eidevalla w żadnym z meczów ligowych, Chelsea całkowicie zdominowała półfinał Pucharu Anglii. Kanonierzy nie oddali ani jednego strzału na bramkę.

Weź pod uwagę kontuzje kluczowych gwiazd, takich jak Fran Kirby, a osiągnięcia Chelsea w tym sezonie wyglądają jeszcze bardziej imponująco.

„W styczniu w ciągu około ośmiu meczów spadło nas do 13 lub 14 graczy, topowych. Dla mnie ten odcinek ośmiu meczów to moment, w którym zdobyli tytuł” ​​– wyjaśniła Hayes po swoim szóstym triumfie ligowym.

Jak oglądać

  • Data: niedziela 15 maja
  • Rozpoczęcie: 14.30
  • TELEWIZJA: BBC Jeden
  • Transmisja na żywo: BBC iPlayer (wymagane logowanie i ważna licencja telewizyjna)

„Zmierzyliśmy się z lepszą ligą i drużyną, Arsenalem, który, szczerze mówiąc, miał w tym roku minimalne kontuzje. Nigdy nie znałem kontuzji takich jak w tym roku.

„W niektórych momentach mieliśmy gołe kości i wygraliśmy, gdy byliśmy przy naszych gołych kościach. Z tego powodu jest najbardziej dumny, ponieważ oznaczało to, że wszyscy podeszli, nikt nie był pasażerem”.

Sam Kerr strzelił gola we wszystkich poza jednym z dziewięciu meczów, które doprowadziły Chelsea do tytułu mistrzowskiego, w tym oszałamiającym wolejem w ostatnim dniu meczu z United.

Brawo przeciwko Czerwonym Diabłom zapewniło Matlidas drugi z rzędu Złoty But, który po meczu ujawnił, że często wyobraża sobie, jak wnosi znaczący wkład.

— „Dużo wizualizuję — powiedział Kerr.

„Wszyscy myślą, że byłem zaskoczony, że strzeliłem tego gola, ale powiedziałem Erin Cuthbert: „Będę strzelił światowego gola”.

„Trzeba wyobrazić sobie siebie w tych wielkich chwilach i bardzo mi się to podobało. Zawsze to robiłem, ponieważ myślę, że jeśli nie możesz zobaczyć siebie w tych momentach presji, to kiedy tam dotrzesz, zabutelkujesz to.

„Robię to przed meczami, w których nic nie robię, czasami to się kończy, czasami nie, ale naprawdę dużą częścią mojej gry jest patrzenie na siebie na chwilę, zanim faktycznie się tam pojawi, więc kiedy to przychodzi, czuję się super spokojna.”

Miasto potrzebuje pozytywnego zakończenia sezonu dwóch połówek

Po wygraniu zaledwie pięciu z pierwszych 14 meczów City wygrało 21 z ostatnich 23 meczów we wszystkich rozgrywkach.

Powolny start pozwolił Chelsea i Arsenalowi wymknąć się, a dwa londyńskie kluby walczyły o tytuł.

Jednak podopieczni Garetha Taylora odzyskali trzecie miejsce, pięć punktów przewagi nad United, zapewniając rywalom miejsce w Lidze Mistrzów.

Poprawa formy sprawiła również, że pokonali niedzielnych rywali i zdobyli pierwsze trofeum sezonu – Puchar Ligi Kobiet.

Triumf był wyjątkowy dla obrończyni Lucy Bronze, która zarobiła 100ten występ dla City tego popołudnia.

Przemawiając na stronie klubu, opisała kampanię jako „sezon dwóch połówek”.

Kursy na mecz

  • Chelsea: 21-20
  • Remis: 5-2
  • Miasto Man: 23-10

Wszystkie kursy przez Betfair od 13 maja

„Czujemy się dobrze”, powiedziała gwiazda Anglii.

„To najlepsze, co drużyna czuła przez cały rok.

„Nie wyobrażam sobie, żeby dwa lepsze zespoły zmierzyły się z tym, jak ostatnio potoczyły się sprawy.

„Wygrali trzy z naszych spotkań w ciągu sezonu, my wygraliśmy jeden. Prawdopodobnie mieli płynniejszą jazdę, podczas gdy my zanurzyliśmy się naprawdę nisko, a potem dotarliśmy naprawdę wysoko”.

Ten sukces jednak niewiele zrobił, aby zamaskować fakt, że katastrofalny start City zaowocował najniższym wynikiem w lidze od 2014 roku.

Drugie zwycięstwo w pucharze kosztem Chelsea byłoby jednak mocnym wyrazem intencji na przyszły sezon.

Królowa strzelców Lauren Hemp strzeliła bramkę w finale City w 2019 roku z West Ham i chce stworzyć jeszcze więcej wyjątkowych wspomnień w ten weekend.

„Finał FA Cup to ogromna okazja” – powiedział 21-latek.

„To taki, w którym byłem już wcześniej i to są chwile, które pamiętasz, kiedy wspominasz swoją karierę.

„To świetna okazja dla nas, aby podnieść kolejne trofeum i miejmy nadzieję, że ponownie zdobędziemy jedno z Chelsea. Nie możemy się doczekać.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button