Rozrywka

Jak pogrzeb królowej Elżbiety II wypada w porównaniu z nabożeństwem księcia Filipa w 2021 r.: strój, lista gości i nie tylko

Wreszcie zjednoczony. Zmarła królowa Elżbieta II zostanie pochowana wraz ze swoim mężem, księciem Filipem, po pogrzebie w poniedziałek 19 września, ale ich poszczególne ceremonie nie mogły być bardziej różne.

Przeczytaj artykuł

Pogrzeb królowej rozpoczął się krótką procesją do Opactwa Westminsterskiego z Westminster Hall, gdzie jej trumna leżała w stanie od środy 14 września. W uroczystym wydarzeniu uczestniczyła ona i czwórka dzieci Philipa — Król Karol III, Księżniczka Anna, Książę Andrzej oraz książe Edward — a także ich ośmioro wnucząt.

Wśród gości pogrzebowych było również wielu światowych przywódców, w tym Prezydent Joe BidenPremier brytyjski Liz Trusspremier Kanady Justin Trudeau i prezydent Francji Emmanuel Macron. Obecni byli również członkowie rodziny królewskiej z innych krajów, w tym z Hiszpanii Król Filip VI oraz Królowa Letycja i Jordana Król Abdullah II.

Chociaż książę Edynburga mógł zorganizować skomplikowany pogrzeb podobny do służby jego żony, pandemia koronawirusa zmusiła rodzinę królewską do ograniczenia ceremonii. Kiedy Grek zmarł w wieku 99 lat w kwietniu 2021 r., nadal obowiązywały surowe ograniczenia, które ograniczały zgromadzenia do 30 osób.

„W tym czasie nie odbędzie się państwowy pogrzeb Filipa” — powiedział tylko ktoś z wewnątrz Nas tygodniowo wtedy. „Nie chcą, aby jego śmierć miała negatywny wpływ na protokoły pandemii w Wielkiej Brytanii”.

Przeczytaj artykuł

Pomimo ograniczeń, wielu członków rodziny królewskiej zebrało się, by pożegnać się z księciem, który był żonaty z Elżbietą przez 73 lata. Do królowej dołączyły dzieci jej i Filipa — Król Karol III, Księżniczka Anna, Książę Andrzej oraz książe Edward — jak również wnuki książę William, Książę Harry oraz Piotra Phillipsa.

Żaden członek rodziny królewskiej nie nosił mundurów wojskowych na ceremonię, która odbyła się w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor 17 kwietnia 2021 roku. pogrzeb. „Członkowie rodziny królewskiej będą nosić żakiet z medalami lub strój dzienny”.

Bardziej nieformalne wydarzenie stanowiło duży kontrast z pogrzebem królowej, na którym 73-letni Karol, 72-letnia Anna i 58-letni Edward mieli na sobie formalne wojskowe stroje. 62-letniemu Andrzejowi pozwolono nosić mundur wojskowy dopiero podczas ostatniego czuwania królowej w piątek, 16 września, po tym, jak w styczniu został pozbawiony tytułów wojskowych i królewskiego patronatu.

Przeczytaj artykuł

Zmarła monarchini zmarła w wieku 96 lat 8 września w swojej posiadłości Balmoral w Szkocji. Pałac Buckingham ogłosił wiadomości w godzinach po potwierdzeniu, że Elizabeth została umieszczona pod nadzorem medycznym.

Anna, która jest jedyną córką Elżbiety i Filipa, później ujawniła, że ​​była z matką tuż przed śmiercią. „Miałam szczęście, że mogłam dzielić ostatnie 24 godziny życia mojej najdroższej Matki” – powiedziała Księżniczka Królewska w oświadczeniu z 13 września. „To był zaszczyt i przywilej towarzyszyć jej w jej ostatnich podróżach. Bycie świadkiem miłości i szacunku okazywanego przez tak wielu podczas tych podróży było zarówno upokarzające, jak i podnoszące na duchu”.

Kontynuuj przewijanie, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak różniły się pogrzeby Elżbiety i Philipa.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button