Rozrywka

Jak ta założycielka zamieniła swoje antidotum na Doomscrolling w biznes?

W Szybkim pytaniu Bustle’a pytamy liderki o radę. Tutaj, Hannah Russell, współzałożycielka firmy podcastowej Mags Creative, omawia porównania, start-upy i siłę podcastów w erze Instagrama.

Kiedy Hannah Russell stała się samozwańczą „ćpuną od podcastów” w 2017 roku, posunęła swoją nowo odkrytą obsesję dalej niż większość. Wraz z siostrą Faith współtworzyła Mags Creative, niezależną firmę produkującą podcasty. Teraz, prawie pięć lat później, jej firma generuje miliony pobrań audio i zdobyła szereg prestiżowych nagród, w tym dla najlepszej sieci lub wydawcy podczas British Podcast Awards 2022.

Jednak Mags Creative nie jest pierwszym przedsięwzięciem, jakie siostry wspólnie rozpoczęły. ich poprzedni biznes, Strona główna warstwy, był internetowym rynkiem sprzedaży używanych mebli z najwyższej półki. Tutaj Russell spędziła większość swojego dnia na Instagramie, łącząc się z wpływowymi osobami i zwiększając liczbę obserwujących firmę. Z tej przestrzeni, gdzie wyselekcjonowane obrazy często zasłaniają rzeczywistość, wolniejszy, mówiony świat podcastów oferował jej mile widzianą ucieczkę.

„Wiara i ja, z perspektywy czasu, cierpialiśmy na zmęczenie ekranu. Zbudowaliśmy Layer Home wokół treści, a Instagram wyglądał inaczej w 2014/2017. Z pewnością nie było rozmów na temat cyfrowego uzależnienia lub cyfrowej detoksykacji” — wspomina Russell. „Kiedy odkryłem podcasty, poczułem się niezwykle swobodnie, aby słuchać do tego, co ludzie mieli do powiedzenia, zamiast obserwować, jak wyglądali. Pamiętam, jak nawiązywałem emocjonalne więzi z ludźmi, których nigdy nie spotkałem. Dzięki ich opowieściom czułem się bardzo słyszany i widziany. I to stało się naszym celem: sprawić, by ludzie czuli się widziani, słyszani i częścią społeczności. Uważamy, że poprzez platformowanie tych rozmów możemy dokonać pozytywnych zmian”.

Poniżej opowiada o najlepszej radzie, jaką kiedykolwiek otrzymała, i przezwyciężeniu pułapki porównawczej.

Jaką radę zawodową otrzymałeś, zgodnie z którą nadal żyjesz?

Moja mama powiedziała mi kiedyś, że porównanie to złodziej radości. Jednak na Instagramie działasz w całym świecie porównań; ciągle patrzysz na innych, nie znając rzeczywistości ich sytuacji. Pozostawanie na swoim własnym pasie i nieporównywanie siebie lub mojej firmy z innymi to coś, nad czym tak ciężko pracowałem. Staram się skupić na mojej definicji sukcesu i rzeczach, z których jestem dumny.

Jeśli zauważysz, że wpadasz w schemat porównań, jak poradzisz sobie z przerwaniem tego cyklu?

Myślę, że chodzi o zauważenie tego. Miałem dużo terapii; Miałem dużo coachingu i to pomogło mi trochę lepiej poznać siebie. Jeśli zauważę, że regularnie porównuję się do innej osoby i wypada mi gorzej, mogę zacząć to rozbierać. To było dla mnie całkiem potężne.

A co z najgorszą radą, jaką otrzymałeś?

Nie sądzę, żeby to była rada sama w sobie, ale zauważam powszechne przekonanie, że nie można kochać swojej pracy. Oczywiście nie musisz kochać każdego dnia – to oczekiwanie jest również toksyczne – ale myślę, że ty Móc naprawdę lubię i czuję się spełniony w swojej pracy. Jeśli dążysz do czegoś, w co wierzysz, ciężka praca nie jest tak wielkim obowiązkiem.

Najczęściej ludzie mogą osiągnąć więcej, niż im się wydaje. Wartości i etyka pracy mogą być równie ważne jak doświadczenie, ponieważ wszyscy mamy zdolność uczenia się. Na przykład nie wywodzimy się z podcastów, ale wciąż zbudowaliśmy odnoszący sukcesy biznes.

Po założeniu dwóch firm, co pociąga Cię do rozpoczynania własnych przedsięwzięć?

Bardzo lubię kształtujący się etap biznesu: szorstkość, ruch do przodu i krzątaninę. Jest w tym coś bardzo satysfakcjonującego. Teraz chcemy rozprzestrzenić tę energię start-upów na więcej osób i projektów. Wejście w ten nowy etap działalności daje nam inne rzeczy do udowodnienia, które nadal uważam za ekscytujące”.

Na koniec jakieś zalecenia dotyczące podcastów?

Zawsze! Właśnie wydaliśmy program Spotify Original o nazwie Wspólnik w zbrodni z Laurą Whitmore i Iainem Stirlingiem. Mówią o najdziwniejszych, najbardziej zwariowanych prawdziwych kryminałach na przestrzeni wieków. Polecam również podcast Johnny’ego Wilkinsona, Jestem. Zakres tematów, które porusza, jest niezwykły, ale z każdym odcinkiem czujesz, że rozwijasz się zarówno osobiście, jak i zawodowo. Mogę iść dalej!

Ten wywiad został zredagowany i skondensowany dla jasności.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button