Aktualności

Jak wyremontować wynajmowany dom bez utraty depozytu?

Mieszkanie w wynajmie może być trudne, zwłaszcza jeśli jesteś w dużym mieście i nie możesz sobie pozwolić na płacenie absurdalnych pieniędzy za wymyślne miejsce. Czasami będziesz musiał radzić sobie z problemami, takimi jak strasznie poplamione podłogi lub ściany, a poza tym, że nie wyglądasz ładnie, mogą również wpędzić Cię w depresję.

W rzeczywistości Twoje środowisko może wpływać na Twoje samopoczucie. Badanie opublikowane w Biuletynie Psychologii Osobowości i Społeczeństwa sugeruje, że ludzie, którzy opisują swoje domy jako zagracone lub niedokończone, w ciągu dnia doświadczają wzrostu przygnębienia.

Podczas gdy w niektórych miejscach możesz sprawić, że Twój dom będzie bardziej „własny”, inni właściciele będą szukać wszelkich wymówek, aby zatrzymać kaucję, a wszelkie zmiany, dobre lub złe, mogą spowodować jego utratę.

Nie rozpaczaj jednak, nawet jeśli właściciel próbuje cię zdobyć, istnieje kilka sposobów na ulepszenie domu bez konieczności dokonywania jakichkolwiek długoterminowych modyfikacji.

Stephanie Black, 25-letnia wpływowa fotografka, znana w TikTok jako _stephbb, podzieliła się z Newsweek kilkoma wskazówkami, jak odnowić swój wynajem bez utraty depozytu.

1. Tapeta Peel-and-Stick

Jeśli nie podoba Ci się wygląd ścian, ale nie możesz ich malować, możesz użyć tapety samoprzylepnej.

Tapetę samoprzylepną można zdjąć w ciągu kilku minut, w przeciwieństwie do zwykłej tapety, która może wymagać kilku dni pracy, aby wykończyć pojedynczą ścianę. Dodatkowo ta zdejmowana tapeta nie pozostawia prawie żadnych uszkodzeń powierzchni pod spodem.

Jednak ten produkt wymaga drobiazgowej instalacji. Samoprzylepna tapeta natychmiast przylega do ściany, a jeśli się pomylisz, będziesz musiał ją usunąć i zacząć od nowa.

Stephanie Black powiedziała, że ​​użyła swojej tapety do pokrycia drzwi szafy i po prostu całkowicie zmieniła jej przestrzeń, dodając: „Nie byłam zakochana w oryginalnym wyglądzie drewna tych drzwi, a to jest po prostu o wiele jaśniejsze i bardziej w moim stylu ”.

2. Zmień odcienie światła i lampy

Inną rzeczą, którą możesz zrobić, aby wynajem wyglądał bardziej jak w domu, jest wymiana jasnych rolet. Według Blacka jest to bardzo prosty proces, w którym wszystko, co musisz zrobić, to odkręcić stare i zastąpić je czymś bardziej w twoim stylu.

Ale zanim to zrobisz, powinieneś odizolować obwód lub odciąć zasilanie elektryczne w całym domu. Homeserve mówi, że jeśli twój dom jest prawidłowo okablowany, obwody oświetleniowe powinny być odizolowane od jednego punktu.

Sugerują udanie się do skrzynki bezpieczników lub jednostki konsumenckiej i wyłączenie wyłącznika „oświetlenia” lub dowolnego obwodu, nad którym będziesz pracować. Po wykonaniu tych czynności należy przetestować oświetlenie za pomocą zatwierdzonego testera napięcia, który na pewno powie Ci, czy obwód oświetleniowy, nad którym chcesz pracować, jest martwy i bezpieczny.

3. Podłogi winylowe Peel-and-Stick

Innym świetnym sposobem na przekształcenie Twojej przestrzeni jest użycie na podłodze winylu samoprzylepnego.

Winyl typu peel-and-stick jest stosunkowo tani, a jego cena zaczyna się od 75 centów za metr kwadratowy. Jest trwały, łatwy w montażu i nie powinien prawie nie uszkadzać podłogi.

Wymaga jednak nieskazitelnego podkładu i nie nadaje się do recyklingu, a podczas czyszczenia trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ woda może przesiąkać przez krawędzie.

4. Przełącz uchwyty/pokrętła na szafkach

Inną łatwą sztuczką, która sprawi, że twoje miejsce będzie wyglądać bardziej wytwornie i będzie bardziej własne, według Blacka, jest zmiana pokręteł.

Gałki są dość tanie i istnieją setki stylów, od najprostszych czarnych po najbardziej ekstrawaganckie z wzorami i wzorami.

Powiedziała: „Widziałam gałki w kształcie motyli i tym podobne, a jeśli jesteś w stylu eklektycznym, możesz mieć wiele różnych, aby uczynić przestrzeń bardziej wyjątkową”.

5. Odklej i przyklej winyl na blatach

Winyle typu „odklej i przyklej” można również stosować na blatach, co ma ogromny wpływ na Twoją przestrzeń. Możesz wybrać swój własny projekt, niezależnie od tego, czy będzie to marmur, kamień, beton, drewno, czy w jakimkolwiek innym stylu, którego chcesz użyć.

Black powiedział: „Nie jest to najłatwiejsze w instalacji, ale nie jest trwałe, więc jest przyjazne dla najemców i może naprawdę odmienić kuchnię”.

6. Dodaj dywan obszarowy

Dywany obszarowe to świetny sposób na pokrycie wszelkiego rodzaju plam lub uszkodzeń podłogi.

Ceny są różne, ale wysokiej jakości dywan zazwyczaj zaczyna się od około 400 USD i może sięgać nawet 10 000 USD. Ale zawsze możesz spróbować złapać używany z Facebook Marketplace, pchlego targu lub eBay.

Według Blacka, kiedy właściciel nie pozwala ci malować, powinieneś zamiast tego przenieść swoje ulubione kolory i wzory do przestrzeni za pomocą dywanika.

kobieta remontująca dom
Zdjęcie przedstawia kobietę, która remontuje swój dom. Oto kilka wskazówek, jak ulepszyć swoje miejsce bez utraty depozytu.
Obrazy Getty

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button