Rozrywka

Jak wysoka inflacja może zagrozić planom Bidena dotyczącym umorzenia kredytów studenckich

OD CZASU objęcia urzędu prezydent Joe Biden rozważał ideę szerokiego anulowania pewnego poziomu zadłużenia studenckiego.

Jednak w sytuacji, gdy inflacja jest na historycznie wysokim poziomie, Biały Dom może wzdragać się przed udzieleniem pomocy milionom Amerykanów.

1

Biden podobno rozważał zlikwidowanie 10 000 dolarów długu dla wszystkich pożyczkobiorców, co uwolniłoby 11,8 miliona ludzi od długów studenckich i wybaczyłoby ponad 320 miliardów dolarów pożyczek, według Rezerwy Federalnej.

Zwolennicy argumentują, że złagodzenie zadłużenia dziesiątek milionów Amerykanów pomogłoby pobudzić całą gospodarkę.

Z drugiej strony krytycy twierdzą, że kolejny duży pakiet wydatków federalnych może przyczynić się do inflacji, jeszcze bardziej ją podnosząc.

„Ekonomiczny wpływ jakiejkolwiek propozycji byłby na przestrzeni lat lub kilku dekad” – powiedział w maju doradca ekonomiczny Białego Domu, Brian Deese.

Gospodarstwa domowe mogą otrzymać zwrot spłaty kredytu studenckiego - działaj teraz, jeśli potrzebujesz gotówki
Lista firm, które będą spłacać pracownicze pożyczki studenckie – czy się kwalifikujesz?

„A więc wpływ [of student loan cancelation] na inflację w najbliższym czasie prawdopodobnie będzie — prawdopodobnie będzie dość niewielka”.

W lutym Komitet ds. Odpowiedzialnego Budżetu Federalnego (CRFB) oszacował, że anulowanie 100% zadłużenia dla wszystkich kredytobiorców zwiększy inflację o 0,1% do 0,5% w ciągu 12 miesięcy po zakończeniu płatności.

CRFB zauważył, że anulowanie prawdopodobnie zwiększy konsumpcję i popyt bez rozwiązania istniejących problemów w łańcuchu dostaw, co może stworzyć dodatkowe problemy inflacyjne.

Chociaż żadna oficjalna propozycja nie została opublikowana, administracja Bidena rozważała nałożenie ograniczeń dochodów na umorzenie pożyczek.

Na przykład anulowanie może być ograniczone do pożyczkobiorców zarabiających mniej niż 125 000 USD, zgodnie z Politico.

Zamrożenie spłaty kredytu studenckiego

Przerwa w spłacie kredytów studenckich trwa obecnie do końca sierpnia i nie oczekuje się, że będzie miała na nią wpływ inflacja.

Zamrożenie, wprowadzone po raz pierwszy przez ówczesnego prezydenta Donalda Trumpa w marcu 2020 r., miało wygasnąć 1 maja.

Według Rezerwy Federalnej ponad 43 miliony Amerykanów jest winnych w sumie 1,7 biliona dolarów długu studenckiego.

31 marca prawie 100 demokratycznych deputowanych podzieliło się listem wzywającym prezydenta do przedłużenia zamrożenia w celu ochrony kredytobiorców przed datą wygaśnięcia poprzedniego 1 maja.

List został podpisany przez niektórych z najbardziej wpływowych demokratów w Kongresie, w tym lidera większości w Senacie Chucka Schumera, senator Elizabeth Warren i Whipa większości w Izbie Jamesa Clyburna.

Jednak przedłużenie moratorium nie spełnia oczekiwań tych prawodawców.

„Piszemy, aby zachęcić was do podjęcia teraz działań w celu przedłużenia pauzy w spłatach federalnych pożyczek studenckich przynajmniej do końca roku i zapewnienia znaczącego umorzenia długów studenckich” – napisali ustawodawcy.

Przerwa została uchwalona ustawą CARES z 27 marca 2020 r. i początkowo miała wygasnąć 30 września tego roku.

Administracja Trumpa dwukrotnie przedłużała zamrożenie do 31 stycznia 2021 r., zanim Biden objął urząd.

Prezydent Biden ogłosił trzy wcześniejsze przedłużenia w czasie swojego pierwszego roku urzędowania, z których drugie zostało błędnie sklasyfikowane jako „ostateczne” przedłużenie przez Departament Edukacji.

Ostrzeżenie o odżywkach dla niemowląt po zbadaniu DZIESIĄTEJ śmierci niemowląt związanej z rośliną
Erika „powinna iść do WIĘZIENIA” za odmowę przekazania kolczyków o wartości 750 000 USD

Jeśli pracujesz w służbie publicznej, przeczytaj o tym, jak możesz umorzyć swoje pożyczki bez względu na przyszłe decyzje polityczne.

I dowiedz się, dlaczego pożyczkobiorcy kredytów studenckich mogą w tym roku uzyskać większe zeznanie podatkowe.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button