Rozrywka

Jak zginął Vangelis? 79-letni kompozytor, zdobywca Oscara, nigdy nie umiał czytać ani pisać muzyki

Kultowy kompozytor muzyki Vangelis, który był najbardziej znany ze swojej nagrodzonej Oscarem kompozycji „Chariots of Fire” w 1981 roku i „Blade Runner” z 1982 roku, zmarł w wieku 79 lat. Powołując się na Athens News Agency, Reuters poinformował o śmierci greckiego muzyka, ujawniając, że ostatnie tchnienie wydał we francuskim szpitalu. Jak dotąd w mediach społecznościowych nie pojawiło się żadne oficjalne oświadczenie jego rodziny lub przyjaciół.

Wiadomość o śmierci Vangeliego pojawia się kilka miesięcy po tym, jak 21 stycznia zmarł legendarny aktor i komik Louie Anderson. Został przyjęty do szpitala kilka dni wcześniej po zdiagnozowaniu raka, ale niestety nie mógł tego zrobić. Mówiąc o śmierci celebrytów, Bob Saget to kolejna ikona, którą Hollywood stracił 9 stycznia. Betty White zmarła w 99 z przyczyn naturalnych 31 grudnia 2021 r. Chick Vennera, DMX, Jay Black i Jeanette Maus to inne osoby publiczne, które zmarły jako ostatnie rok pozostawiając ich wiernych fanów w zdruzgotaniu.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
Jak zginął DJ Kay Slay? Weteran hip-hopu, 55 lat, umiera po miesiącach hospitalizacji

Jak umarła Lil Meri? Piosenkarz Bolobedu umiera w wieku 22 lat, fani mówią „kochaliśmy twoją muzykę”

Vangelis (fot. [email protected])

Jak zginął Vangelis?

Vangelis urodził się 29 marca 1943 r. w Agria, nadmorskim miasteczku w Magnezji w Tesalii w Grecji, ale wychował się w Atenach. Do muzyki zaczął się skłaniać w wieku czterech lat, komponując na fortepianie rodzinnym. W dużej mierze jako muzyk samouk, skomponował muzykę do takich filmów jak „Bounty”, „Francesco”, „Bitter Moon”, „1492: Conquest of Paradise” i „Aleksander”. Co ciekawe, nigdy nie potrafił czytać ani pisać muzyki. Oprócz zdobycia Oscara, legendarny grecki muzyk był także nominowany do Złotego Globu i nagrody Bafta za pracę nad thrillerem science fiction Sir Ridleya Scotta „Łowca androidów”.

Mówiąc o jego śmierci, przyczyna jego niefortunnego zgonu nie została ujawniona. MEAWW będzie Cię informować. Premier Grecji zabrał na Twittera ostatnie kondolencje Vangelisowi, mówiąc: „Vangelis Papathanassiou nie jest już z nami. Świat muzyki stracił międzynarodowego (artystę) Vangelisa”.

„Jego piękne partytury syntezatora zawsze przetrwają próbę czasu”

Na Twitterze pojawiły się hołdy dla Vangelisa, gdy jeden z użytkowników stwierdził: „Jesteśmy bardzo smutni słysząc o odejściu genialnej ikony syntezatora Vangelisa. Jego muzyka filmowa, muzyka solowa i piosenki z Jonem Andersonem były naprawdę inspirujące”. Inny napisał: „Vangelis wyprodukował muzykę prawdopodobnie bardziej kultową niż filmy, do których należą. Jego piękne partytury syntezatorowe zawsze przetrwają próbę czasu. ROZERWAĆ.”

Jeden z użytkowników powiedział: „Drogi Vangelis, wszyscy na zawsze zapamiętamy Twój wyjątkowy dotyk i poruszające melodie. Ty i ja zawsze dzieliliśmy tę samą pasję do syntezatorów i muzyki elektronicznej od tak dawna… Obyś spoczywał w pokoju, JMJ x.” Następny napisał na Twitterze: „RIP Vangelis. Zdumiewający oryginalny talent, który przełomowy syntezator i muzyka orkiestrowa stał się inspiracją dla tak wielu muzyków i kompozytorów. Ogromna strata zarówno dla sztuki, jak i dla wszystkich, którzy kochali jego twórczość”. Inne wspólne: „Spoczywaj w pokoju Vangelis. genialny kompozytor i wykonawca, OG psychodeliczny dziwaczny wieki temu, niezrównany szef sprzętu, bezlitosny ściągacz naszych serc”, jak podsumowano, „O człowieku. Wangelis. Jeden z moich bohaterów wszech czasów. Zmienił wszystko. Bardzo, bardzo smutno to słyszeć.

Vangelis (fot. [email protected])

Jeśli masz dla nas materiał rozrywkowy lub historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7515

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button