Rozrywka

Jaką religią była królowa Elżbieta II? Oto, co warto wiedzieć

Kiedy ludzie myślą o królowej Elżbiecie II, natychmiast myślą o 70-letnich rządach brytyjskiego monarchy jako silnego przywódcy. Jej śmierć 8 września 2022 roku otworzyła dialog między tonami ludzi o tym, kim była jako osoba i za czym się opowiadała.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Niektórzy zastanawiają się nad jej religią: Jakie miała wierzenia religijne? Oto, co należy wiedzieć o jej wierze, a także o jej stosunku do kościoła.

Źródło: Getty ImagesArtykuł kontynuuje poniżej ogłoszenie Jaką religią była królowa Elżbieta II?

Przed śmiercią zmarła królowa była „najwyższym gubernatorem” Kościoła anglikańskiego, zwanego także Kościołem anglikańskim. Jest to główny kościół państwowy w Anglii i jest znany jako pierwotny kościół Komunii Anglikańskiej, który obejmuje różne gałęzie chrześcijaństwa, jak zauważa Fox News.

Wiadomo, że Kościół anglikański powstał podczas reformacji w XVI wieku. W tym czasie Anglia zerwała więzi z rzymskim katolicyzmem, a Henryk VIII ustanowił się „najwyższą głową Kościoła anglikańskiego” według History.com.

Kiedy Maria I odziedziczyła tron ​​w 1553 r., próbowała przywrócić wiarę rzymskokatolicką w kraju, ale królowa Elżbieta I w 1558 r. ożywiła Kościół anglikański, nazywając siebie „najwyższym gubernatorem”, jak zauważa NBC. I od tego czasu rodzina królewska praktykuje anglikanizm.

Kościół anglikański nadal utrzymuje pewne obyczaje rzymskiego katolicyzmu. Nazywa się zarówno katolikiem, jak i reformatorem, a ostatnio uważa się ją za dość postępową.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty ImagesJak królowa Elżbieta II myślała o swojej religii?

Były sekretarz Komisji Diecezjalnej i Domu Duchowieństwa, Jonathan Neil-Smith, otworzył się na temat poglądów zmarłej królowej na religię, mówiąc Fox News:

„Byliśmy szczodrze pobłogosławieni, że mieliśmy monarchę, nieżyjącą już królową Elżbietę, która uczestniczyła w życiu Kościoła anglikańskiego i w wykładaniu nauk Jezusa Chrystusa, regularnie odnosząc się do nich w swoich corocznych audycjach bożonarodzeniowych”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Getty Images

Szkocki historyk i profesor literatury na Uniwersytecie w Glasgow, Murray Pittock, również powiedział: „Wiara chrześcijańska wiele znaczyła dla królowej. I wydaje mi się, że wiele znaczy również dla króla Karola. wiadomo, że poważnie traktuje swoją wiarę i modlimy się, aby został wzmocniony w wypełnianiu swojej nowej roli”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button