Rozrywka

Jaką rolę odegrała Lisa Banes w „The Orville”? Hulu pokazuje hołd karty tytułowej dla zmarłej aktorki

Kariera aktorska Lisy Banes trwała ponad cztery dekady, zanim zmarła w wieku 65 lat, 14 czerwca zeszłego roku, w wyniku wypadku na skuterze, w wyniku którego doznała urazu mózgu. Jednak publiczność mogła ponownie zobaczyć ją na ekranie, ponieważ odcinek „The Orville: Nowe Horyzonty” zatytułowany „Drobny deszcz” rozpoczął się od dedykacji dla Banesa, który zagrał Sperię Balask, członka delegacji Union Xelayan. , w serialu, który został pierwotnie wyemitowany w Fox, ale teraz jest w Hulu.

Początek odcinka brzmiał: „In Memory of Lisa Banes, 1955-2021”, napisany w kolorze białym na ciemnym, pokrytym gwiazdami tle. Seth MacFarlane i cała ekipa zadbali o to, by ukochana aktorka została uhonorowana przed rozpoczęciem nowego odcinka trzeciego sezonu. Zgodnie z doniesieniami, pojawi się ponownie w co najmniej jeszcze jednym odcinku później w sezonie serialu, który jest parodią i hołdem dla „Star Trek: The Next Generation”.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jaka była wartość netto Lisy Banes? Gwiazda „Gone Girl” była jednym z najbogatszych aktorów w Ohio

Jak zginęła Lisa Banes? 65-letni aktor był w drodze na spotkanie z żoną Kathryn Kranhold

Gościnne występy Banesa w „Star Trek”

Według Memory Alpha, w 1994 roku Banes wystąpił gościnnie w odcinku trzeciego sezonu „Equilibrium” serialu „Star Trek: Deep Space Nine”. Zagrała postać o imieniu Dr Renhol, a strona opisuje dr Renhola jako „Trill i członka Komisji Symbiozy w 24. wieku”. Fabuła rozgrywa się w latach 2360., kiedy Jadzia Dax, grana przez Terry’ego Farrella, była inicjowaną trzy lata, a Renhol była zaangażowana w jej ocenę na terenie kampusu Komisji.

Czterdziestoletnia kariera Banesa

Urodzona w Cleveland w stanie Ohio aktorka, która przeżyła swoją żonę Kathryn Kranhold, zaczęła występować w latach 80. w wielu programach telewizyjnych i sztukach teatralnych na Broadwayu. Jej pierwszym aktorskim debiutem była postać mamy, którą zagrała w filmie „The Hotel New Hampshire” z 1984 roku, z Robem Lowe i Jodie Foster w rolach głównych. Zagrała starsze zainteresowanie miłosne Toma Cruise’a w filmie „Koktajl” z 1988 roku. Od tamtej pory jej kariera była aktywna, występując między innymi w głównych programach telewizyjnych, takich jak „Nashville”, „Masters Of Sex”, „Royal Pains”. Jednak zyskała sławę dzięki roli Marybeth Elliott, matki bohaterki Rosamund Pike, Amy Elliott w „Gone Girl” w 2014 roku. W filmie tym głównym podejrzanym stał się zięć jej bohaterki, Nick Dunne, grany przez Bena Afflecka. nagłe zniknięcie jego żony, Amy.

Nagła śmierć Banesa

Tragiczna śmierć aktorki spowodowała żałobę wielu fanów i celebrytów. W tym twórca „The Orville”, który w poście na Twitterze złożył pochwały i kondolencje: „Jestem głęboko zasmucony wiadomością o odejściu Lisy Banes. Mieliśmy szczęście pracować z nią w zeszłym roku przy „The Orville”. Jej sceniczną prezencję, magnetyzm, umiejętności i talent dorównywała jedynie jej niezachwiana życzliwość i łaskawość wobec nas wszystkich. Ogromna strata…”Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button