Rozrywka

Jakie jest prawdziwe imię Gene Simmonsa i dlaczego Kiss Singer je zmienił?

Gene Simmons zadziwił publiczność na całym świecie jako niezwykle utalentowany wykonawca. Znany przede wszystkim jako basista popularnego zespołu rockowego Kiss, zyskał sławę dzięki talentowi nie tylko na gitarze basowej, ale także dzięki wokalnemu głosowi. Kiedy Simmons współtworzył popularny zespół, osiągnął sławę, zdobywając złoto.

Chociaż znamy go jako Gene Simmonsa, nie zawsze tak się nazywał. Nasuwa się więc pytanie, jakie jest prawdziwe imię Simmonsa i dlaczego piosenkarka Kiss je zmieniła? Aby się tego dowiedzieć, musimy najpierw dowiedzieć się, kim naprawdę był i jest dzisiaj.

Dowiedz się więcej o rockerze

Basista Gene Simmons z „Kiss” pozuje do portretu w Hollywood w Kalifornii (zdjęcie: Armando Gallo/Getty Images)

Według Biografii Simmons urodził się w 1949 roku pod swoim nazwiskiem, Chaim Witz. Mieszkał w Izraelu z matką Florą i ojcem Yeichelem. W 1958 wyemigrował z matką do Nowego Jorku. Simmons miał 8 lat. Po raz pierwszy zmienił nazwisko na Gene Klein.

Przez całe liceum Simmonsa grał w kilku małych zespołach i kochał The Beatles. To w końcu otworzyło mu i jego przyjacielowi z liceum drzwi do założenia własnego zespołu. Brał udział w kilku innych grupach, zanim znalazł tę, która doprowadziła go do sławy. Ostatecznie Kiss był zwieńczeniem tych wysiłków.

Dlaczego Gene Simmons zmienił swoje imię

” src=”https://www.youtube.com/embed/XZlqehsXf5c?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Kiedy Simmons po raz pierwszy zmienił nazwisko, przeszedł z Chaima Witza na Eugene’a Kleina. Właśnie wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i pomyślał, że nowa nazwa będzie łatwiejsza do wymówienia dla Amerykanów. Później, kiedy szukał swojego pseudonimu, ostatecznie zmienił je na Gene Simmons. Nazwa oddawała hołd Jumpin’ Gene Simmonsowi, cudownemu jednemu przebojowi, który kiedyś otwierał przed Elvisem Presleyem.

Jednak ma wiele innych imion. W wywiadzie udzielonym Loudwire w 2017 roku Simmons opowiedział o niektórych swoich pseudonimach. Większość zna Demona, jego pseudonim sceniczny. Potwierdził jednak, że odszedł także dr Love, Bóg Gromu i, jeszcze mniej znany, Reginald Van Helsing.

I robi się śmieszniej. Następnie wykonawca wyjął telefon, pokazując, że Siri nazywa go „Mój Pan i Odkupiciel”. Jak wyjaśnia artysta, jego filozofia brzmi: „Musisz to zmieniać”.

Nazwa zespołu Simmonsa też ma śmieszną historię

Jeśli chodzi o sam zespół, Kiss ma swoją historię. Jak pisze Rolling Stone, zanim zostali Kiss, Simmons i frontman Paul Stanley występowali jako Wicked Lester. Kiedy Peter Criss dołączył do grupy, zmienili nazwę. Najwyraźniej nazwa Kiss pochodzi od Stanleya, który zasugerował to jako żart. Jednak nazwa utknęła. I chociaż krążyły plotki, Kiss był akronimem Rycerzy w służbie szatana, Simmons położył je na spoczynek.

Obecnie Simmons pozostaje legendą rock’n’rolla. A Kiss kontynuuje tour de force. Zespoły Koniec drogi trasa, promowana jako „ostatnia trasa w historii”, trwa przez cały 2022. Być może Simmons wykorzysta ten czas, by przedstawić swoim fanom kolejną nową nazwę.

ZWIĄZANE Z: Czy Gene Simmons naprawdę ubezpieczył swój słynny język na milion dolarów?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button