Rozrywka

Jakie jest prawdziwe przesłanie serialu HBO „Dziecko”? Ważenie Michelle de Swarte i Amber Grappy (WYŁĄCZNIE)

Nie róbmy rzeczy z cukrem; macierzyństwo może być piekłem. Szczególnie dla młodych matek (które nie mają pojęcia, co robią). Stanowi to podstawowe założenie brytyjskiego satyrycznego miniserialu horroru komediowego HBO i Sky The Baby. Kierowany przez Siân Robins-Grace i Lucy Gayme film The Baby ukazuje horror niewdzięcznych początków macierzyństwa z zabawnym, złym zwrotem akcji. Pomyśl o Omen z 1976 roku.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Podążając za zblazowaną i szorstką bohaterką Natashą – którą fantastycznie gra Michelle de Swarte (Księżna) – widzowie obserwują, jak stara się nawiązać kontakt z jej kumplami, które niedawno urodziły lub zaszły w ciążę. W wieku 38 lat jej życie towarzyskie zmienia się i nie chce ulegać presji społecznej, jaką na nią wywiera. Gdyby tylko Natasza wiedziała, że ​​to, od czego próbuje uciec, tak naprawdę ją odnajdzie.

Gwiazdy Michelle de Swarte i Amber Grappy (Wrecked) — która gra nieco naiwną, wyobcowaną młodszą siostrę Natashy, Bobbi — rozmawiały wyłącznie z Distractify o przesłaniach leżących u podstaw Dziecka, głęboko zakorzenionych zawiłościach kobiecych relacji rodzinnych i sile różnorodności w zabawa.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Zdjęcie: Rekha Garton/HBO

Michelle de Swarte jako Natasza w „Dzieciu”.

O czym jest „Dziecko” HBO?

Dumnie pozbawiona instynktów macierzyńskich, Natasha znajduje się w dziwnej sytuacji, gdy dziecko dosłownie spada z nieba w jej ramiona podczas samotnego wypadu w nadmorski domek. Miała nadzieję, że oczyści głowę, ale zamiast tego jest świadkiem kilku zgonów w „dziwacznych wypadkach” i zostaje, by zaopiekować się tajemniczym bezimiennym dzieckiem, które nie ma dość Nataszy. Ale ku jej szokowi, gdziekolwiek udaje się to sadystycznie urocze niemowlę (Albie i Arthur Hills), śmierć wydaje się następować.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Kiedy Natasza kilkakrotnie próbuje pozbyć się diabelskiego dziecka – coraz bardziej obawiając się jego „przerażającej atmosfery”, jak to nazywa – w jakiś sposób wraca do niej. Gdy wydarzenia stają się coraz bardziej tajemnicze, a liczba zabitych rośnie, Bobbi i enigmatyczna starsza kobieta, która wynajęła kabinę Nataszy – o imieniu Pani Eaves (Amira Ghazalla) – przybywają na nieprzewidywalną przejażdżkę.

Podczas gdy Michelle de Swarte opisała serial jako „wyjątkowe, ekscytujące i niebezpieczne podejście do bycia opiekunem”, Amber Grappy wyjaśniła, że ​​uznała go za „odważny, bezlitosny i brutalny”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Zdjęcie: Robert Ludovic/HBO

Amira Ghazalla jako Pani Eaves i Michelle de Swarte jako Natasza w „Dziecku”.

Ale pod komicznymi wybrykami zabójczego dziecka (którego w rzeczywistości nie jesteśmy świadkami morderstwa nikogo) kryją się ponure tematy związane z rodzinną traumą, urazą i poświęceniem.

Po tym, jak matka dziewczynek (Sinéad Cusack) porzuciła rodzinę, by dożyć reszty życia w hippisowskiej komunie, Natasha i jej ojciec ciężko pracowali, aby wysłać małą Bobbi do college’u. Ku ich dezaprobacie porzuciła naukę, została magiem dla dzieci i zamieszkała z mamą.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Zrozumiałe jest, że starsza siostra Natasza ma bolesne uczucia (a także urazy) dotyczące rodziny, lojalności i macierzyństwa. Z drugiej strony Bobbi dojrzała do przebaczenia i marzy, by niedługo zostać matką. Dobrze się równoważą.

Biorąc pod uwagę intensywną dynamikę i wyzwalającą historię relacji ich bohaterów, Michelle i Amber dużo rozmawiały przed nakręceniem niektórych ciężkich scen.

„Spędziliśmy razem dużo czasu i byliśmy w stanie naprawdę porozmawiać o tym, dlaczego Natasza byłaby zła i dlaczego Bobbi byłaby zła. I bardzo to zepsuliśmy” – wyjaśniła Michelle.

„Byliśmy tak szczęśliwi, że mieliśmy tak dobrą, naturalną chemię od skoku. Myślę, że po prostu kliknęliśmy, po prostu pojechaliśmy od naszego pierwszego wspólnego spotkania w sali przesłuchań. I to sprawiło, że te rozmowy były o wiele łatwiejsze” – Amber przekazane.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamąŹródło: Zdjęcie: Ross Ferguson/HBO

Amber Grappy jako Bobbi w „The Baby”.

Michelle poruszyła również znaczenie zaufania, wyszczególniając, że naprawdę ufanie Amber pozwoliło jej w pełni zaangażować się w niechlujną dynamikę duża siostra-mała siostra.

„[Natasha’s] po prostu nie tak sympatyczny jak Bobbi, wiesz? Tak więc wielu z nas próbowało policzyć i uzasadnić, dlaczego Natasha myślała, że ​​ma rację w takich sytuacjach i dlaczego sądzi, że w jakiś sposób ma własność nad emocjami Bobbi i Bobbi i dlaczego czuje się opuszczona przez Bobbi.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Ponieważ Natasha nieco wychowała Bobbi, w młodym wieku została zmuszona do stania się postacią matczyną (co jest ironiczne, biorąc pod uwagę główny wątek Dziecka).

„Jest bardzo świadoma tego, jak niewdzięczne jest to poświęcenie. I jest dość zgorzkniała, prawda? O tym, że to poświęcenie nie było tak satysfakcjonujące, jak jej zdaniem powinno być” – przeanalizowała Michelle. „Myślę, że zdecydowanie odczuwa deficyt, jeśli chodzi o emocjonalną sprawiedliwość”.

To wszystko, a Amber uważa, że ​​soczewki horroru i satyry mogą sprawić, że ciężkie historie, takie jak te „trochę bardziej przystępne i trochę smaczniejsze”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez HBO Max (@hbomax)

Michelle i Amber omówiły wartość „Dziecka”, w której znajdują się różnorodne postacie i historie LGBTQ.

Zarówno Bobbi, jak i Pani Eaves są dziwnymi kobietami, a widzowie mogą zobaczyć, jak angażują się w równie trudne i piękne związki tej samej płci (osadzone zarówno w teraźniejszości, jak i przeszłości). Może nie jest to zbyt widoczne w zwiastunie serialu, ale The Baby może pochwalić się dużą reprezentacją lesbijek. Nie tylko to, ale oferuje różnorodność rasową i kilka perspektyw na to, co to znaczy być kobietą.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

„Z mojego osobistego doświadczenia wynika, że ​​dorastałem, nie dostrzegając zbyt wiele pozytywnej reprezentacji osób, które wyglądają jak ja” – powiedziała Amber Grappy. „A bycie częścią czegoś, co oferuje reprezentację rzeczy, których wcześniej nie widzieliśmy, jest tak ważne. Każdy powinien być w stanie zobaczyć, jak jest reprezentowany w jakiś sposób”.

Jeśli chodzi o to, co różnorodność i autentyczna reprezentacja może wnieść do fabuły, Michelle de Swarte podsumowała to doskonale: „Wszystko”.

Dodała, że ​​reprezentacja nie minimalizuje powiązalności. „Nadal mogą być powiązane. Niezależnie od twoich preferencji seksualnych, płci lub pochodzenia etnicznego, nadal powinieneś być w stanie odnieść się do tych postaci” – powiedziała. Nie mogliśmy się bardziej zgodzić.

Nowe odcinki The Baby będą emitowane w niedziele o 22:30 czasu wschodniego na HBO, a także będą transmitowane na HBO Max.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button