Rozrywka

James Wade przeprasza „donza” Michaela Smitha po tym, jak Anglia przeżyła strach na Mistrzostwach Świata w rzutkach

Anglia przeżyła wielki strach na Mistrzostwach Świata w rzutkach po tym, jak została zabrana na decydujący mecz deblowy przez Łotwę.

Michael Smith pokonał 4-0 Naurisa Gleglu w pierwszym pojedynku singlowym, ale James Wade poniósł szokującą porażkę 4:3 z Madarsem Razmą, który odrobił straty z 3:2 i zapewnił sobie pełne napięcia starcie o ćwierćfinałowe miejsce. Anglia wygrała pierwszy mecz decydującego meczu, ale Łotwa utrzymywała ich pod presją, od razu wyrównując, a Gleglu trzymał nerwy na wodzy, by trafić podwójną dziesiątkę.

Anglia powiększyła swoją przewagę do 3-1 – jedna noga od zwycięstwa – ale Gleglu strzelił kolejnego podwójnego, aby cofnąć nogę. Jednak faworyci przed turniejem zapewnili, że mecz nie przejdzie do decydującego etapu, a Smith trafił podwójnego meczu.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

W przeciwieństwie do zwycięstwa w pierwszej rundzie nad Czechami, na scenie nie było hucznych świętowania, a raczej uczucie ulgi po tym, jak jeden z turniejowych minnows dał im prawdziwy bieg za pieniądze. Wade wydawał się podnosić ręce, by przeprosić Smitha i nie mógł ukryć rozczarowania własnym występem.

„On [Smith] był absolutnym donzem przez cały turniej ”- powiedział Wade o swoim koledze z drużyny. „Jestem wykończony tym, jak grałem. Tak bardzo się starałem, ale obiecuję, że jutro będę lepszy.”

Smith powiedział: „Jestem dumny, że noszę koszulkę, a Anglia przechodzi do następnej rundy, więc tylko to się liczy”.

Kto wygra Puchar Świata w rzutkach? Wypowiedz się w sekcji komentarzy poniżej.

Michael Smith świętuje podczas zwycięstwa Anglii nad Łotwą na Pucharze Świata w rzutkach (Zdj .: Kais Bodensieck / PDC Europe)

Anglia zmierzy się ze Szkocką drużyną obrońców tytułu Petera Wrighta i Johna Hendersona, którzy również potrzebowali decydującego meczu deblowego, by pokonać Portugalię.

Pozostałe mecze Pucharu Świata w rzutkach

Sesja popołudniowa – ćwierćfinały

Holandia przeciwko Irlandii Północnej

Walia przeciwko Niemcom

Belgia przeciwko Australii

Anglia przeciwko Szkocji

Sesja wieczorna – półfinały

Walia/Niemcy przeciwko Holandii/Irlandii Północnej

Anglia/Szkocja przeciwko Belgii/Australii

Finał

Anglia/Szkocja/Belgia/Australia przeciwko Walii/Niemcy/Holandia/Irlandia Północna

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button