Rozrywka

Jayson Tatum niczego nie powstrzymuje z mocnym stwierdzeniem przed meczem 7

Getty Jayson Tatum z Boston Celtics.

Ostatni raz, kiedy Boston Celtics grali w TD Garden, ponieśli bolesną porażkę. Pomimo prowadzenia 14-punktowej przewagi w czwartej kwarcie, Celtics przegrali z Milwaukee Bucks dzięki rzutowi Bobby’ego Portisa i kilku defensywnym zagraniom Jrue Holiday.

Jednak po zajęciu się interesami w Game 6, Celtics będą mieli szansę na odkupienie w TD Garden. Po raz kolejny będą grać na szali swojego sezonu, ale tym razem Bucks też. Ale na szczęście tym razem Celtics będą w domu.

Po zwycięstwie w Boston’s Game 6 supergwiazda Jayson Tatum rozmawiała z mediami o tym, co to znaczy grać w Game 7 w Bostonie. Tatum nie przebierał w słowach w swojej odpowiedzi, stwierdzając, że to najlepsze uczucie na świecie.

„To znaczy wszystko. Najlepsza atmosfera w NBA” – powiedział Tatum o TD Garden. „Game 7 to największe, najlepsze gry. Tak więc, naprawdę nie mogę się doczekać. Po prostu wygrywając tę ​​grę, dając sobie szansę na powrót. I wiesz, to jest to, zrób albo zgiń. I wiesz, będzie fajnie. To ma być zabawne jak koszykówka. Największe chwile, największa scena. A kiedy się sprowadza, po prostu idź tam i baw się dobrze”.

PlayJayson Tatum REAGUJE na 46 PT Game, Forsing Game 7 | Postgame CelticsMILWAUKEE, WI — Jayson Tatum rozmawiał z dziennikarzami po tym, jak Boston Celtics pokonało Milwaukee Bucks 108-95 w piątek wieczorem, aby wymusić siódmy mecz w półfinale Konferencji Wschodniej. Tatum zakończył strzelając 46 PTS, 9 REB na 17-32 FG i 7-15 3PT. Dołącza do Sama Jonesa jako jedyny Celtics w historii z wieloma… 2022-05-14T04:13:12Z

To oświadczenie pojawiło się po tym, jak Jayson Tatum zakończył swój najlepszy występ w postseasonie. Młoda gwiazda poprowadziła Celtics do zwycięstwa i jest głównym powodem ich powrotu do Bostonu na mecz 7.

Gra Tatum 6 MasterClass

Celtics prowadzili przez większą część meczu 6, ale Bucks zdobyli przewagę w czwartej kwarcie. To, co kiedyś było 18-punktową przewagą Bostonu, zostało zredukowane do czterech na niecałe dziewięć minut przed końcem meczu. Wtedy Tatum włączył odrzutowce.

Tatum przystąpił do zdobycia kolejnych dziesięciu punktów Bostonu. I podczas gdy Giannis Antetokounmpo i Pat Connaughton próbowali przeciwdziałać punktacji Tatum, supergwiazda już otworzyła śluzy. Gdy w meczu pozostało 4:20, Celtics zdobyli 13 punktów.

Kiedy Boston zaczął wpadać w dziurę, Tatum był tam, by odebrać telefon. Zakończył wieczór z 46 punktami, w tym 16 w samej czwartej kwarcie. Trzykrotny All-Star również miał dobry występ, strzelając 17 z 32 z pola i 7 z 15 zza linii trzech punktów.

Mistrzowskie wykonanie Tatum było kluczowe dla sukcesu Bostonu w grze 6. Jednak zapytany o klucze do wygranej, Tatum wskazał na obszary gry poza kolumną punktacji.

Tatum w grze 6: „Ściśle serce”

Podczas gdy 46-punktowa bomba Tatuma umieściła Boston w kolumnie strzelców, małe rzeczy pomogły im odnieść zwycięstwo. Tatum powiedział mediom po meczu, że pośpiech jest kluczem do odwrócenia sytuacji po piątym meczu.

„Piłki 50/50 i zbiórki” – wyjaśnił Tatum. „Myślę, że w ostatnim meczu mieli 17 zbiórek ofensywnych i oczywiście kilka krytycznych w tym czwartym kwartale. I wiesz, odbijanie nie wymaga umiejętności. To jest ściśle serce. Po prostu wytrzymałość.

Jak zauważył Tatum, Bucks zgarnęli 17 ofensywnych plansz w grze 5, w tym tę, którą Portis chwycił w końcowych momentach gry. Niezdolność Bostonu do trafienia w szkło obronne spowodowała, że ​​Milwaukee zdobyło 20 punktów drugiej szansy.

Boston będzie gotowy do gry przed własnymi fanami, jak zasugerował Tatum na konferencji prasowej po meczu. Mając nad sobą sezon, będą musieli zostawić to wszystko na boisku. Gra 7 ma się rozpocząć o 15:30 czasu wschodniego w niedzielne popołudnie.