Aktualności

Jayson Tatum poznaje szanse Boston Celtics na tytuł w NBA 2023

Technicznie rzecz biorąc, Boston Celtics przeszło przez garb w sezonie NBA 2021-22. Flirtowali z miejscem w finałach NBA trzy razy od 2017 roku, ale nigdy nie przeszli przez finał konferencji. Jayson Tatum i Jaylen Brown przewodzili w zeszłym roku, popychając ich na nowy poziom.

Mimo że w finałach NBA w 2022 roku nie udało im się, w sześciu meczach przegrali z Golden State Warriors, Celtics pokazali, do czego są zdolni po brzydkim początku sezonu. Tatum miał problemy w postsezonie, zwłaszcza w rundzie mistrzowskiej, ale był pewien, że jego drużyna ma szanse na tytuł w tym roku.

Jayson Tatum i Boston Celtics planują powrót na finały NBA

Jayson Tatum z Boston Celtics zmierzy się z Kevonem Looneyem z Golden State Warriors w szóstym meczu finałów NBA 2022 w TD Garden 16 czerwca 2022 r. w Bostonie w stanie Massachusetts. | Kyle Terada/USA TODAY Sports – Pool/Getty Images.

Rok temu była nadzieja, że ​​Celtics dotrą do finałów NBA. W tym roku takie jest oczekiwanie.

Poza zmaganiami Tatuma i licznymi przegranymi w finałach NBA, Celtics mieli jedną poważną słabość — głębię. Boston przez większość serii grał z ośmioma graczami. Brad Stevens szybko rozwiązał ten problem poza sezonem.

Stevens sprowadził weteranów Malcolma Brogdona i Danilo Gallinariego, aby podeprzeć tę ławkę. Kiedy jest zdrowy, Brogdon okazał się solidnym dwukierunkowym strażnikiem. Gallinari jest zdolny do natychmiastowej ofensywy z ławki, strzelając z dużej odległości.

Przemawiając ze swojego młodzieżowego obozu koszykówki w Chaminade High School w St. Louis, Tatum został zapytany, czy sądzi, że ta drużyna może wygrać to wszystko w przyszłym roku. On

„Jakim konkurentem byłbym, gdybym powiedział nie?” Tatum powiedział dla NBC Sports Boston. „Zawsze wierzę w siebie i w moich kolegów z drużyny.

„Oczywiście zbliżyliśmy się, dotarliśmy do gry 6 i nie udało nam się tego dokonać, więc w tym okresie poza sezonem wszystko sprowadza się do powrotu do tego punktu i pokonania garbu. Oczywiście dodaliśmy dwa świetne elementy, które moim zdaniem czynią nas znacznie lepszymi i bardzo dobrze uzupełniają nasz zespół.

Tatum powiedział, że on i Jaylen Brown z pewnością mogą ze sobą współpracować

Było wiele pytań dotyczących Celtics w zeszłym roku. Te pytania trwały przez pierwsze 50 meczów sezonu. Po zakończeniu sezonu 2020-21 z wynikiem 36-36, słabi Celtics znaleźli się w 25-25 do 50 meczach.

To wywołało pytanie, czy Brown i Tatum mogliby grać razem. To dwie młode gwiazdy, ale czy mogą się żelować? Czy mogliby przywieźć mistrzostwo do Bostonu?

Celtics zerwali się w ostatnich 32 meczach, kończąc 26-6 i zdobywając drugie miejsce. Udowodnili, że mogą być jednym z najlepszych tandemów NBA. Tatum powiedział, że zignorował wszystkie hałasy z zewnątrz.

„Po prostu staraliśmy się być najlepszymi wersjami nas samych, najlepszymi graczami, jakimi możemy być” – powiedział Tatum. „Myślę, że zrobiliśmy te kolejne kroki w zeszłym sezonie i będziemy pierwszymi, którzy wykrzyczą, że mamy więcej do zrobienia, więcej do osiągnięcia. Chętnie to zrobimy.

„Pomimo ludzi, którzy mówili, że nie możemy grać razem, zawsze wierzyliśmy, że możemy”.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

POWIĄZANE: Boston Celtics: Grant Williams ujawnia, w jakie karty debiutantów zainwestowałby, gdyby musiał wydać 500 $

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button