Rozrywka

Jedna piosenka z filmu „Sex and the City” doskonale oddaje związek Carrie i Mr. Biga

Seks w wielkim mieście, w swojej istocie, dotyczyło czterech przyjaciół i ich pogoni za seksem i miłością w Nowym Jorku. Chociaż muzyka wybrana do serialu nie jest często omawiana, służyła ważnemu celowi w kluczowych momentach serialu. Jedna piosenka, wykorzystana w czwartym sezonie serialu, doskonale podsumowuje związek Carrie Bradshaw i Mr. Biga. Zespół produkcyjny nie mógł wybrać lepszej piosenki niż „Moon River”, aby podkreślić słodki moment między często skomplikowanym parowaniem. Nie była to jednak jedyna „doskonała piosenka” w serii.

Carrie i Mr. Big tańczyli do „Moon River” w sezonie 4 „Sex and the City”

Carrie i Mr. Big mieli wiele kluczowych momentów podczas trwającego sześć sezonów romansu. Ich moment w sezonie 4, ustawiony na „Moon River”, może być jednym z najbardziej słodko-gorzkich i, co dziwne, romantyczne. W „I Heart NY” Carrie dowiaduje się, że Mr. Big opuści Nowy Jork na rzecz Kalifornii. Razem tańczą do „Moon River” w jego pustym salonie.

W pewnym sensie Moon River to piosenka miłosna, ale jest o wiele bardziej tęskna niż większość prawdziwych piosenek miłosnych. Niektórzy fani uważają to nawet za piosenkę o rozstaniu. W melodii „rzeka” jest metaforą czyjegoś kochanka. Podróż rzeki w dół rzeki jest porównywalna do podróży w związku, który nie zawsze przebiega gładko. Rzeka w piosence jest opisana jako „twórca snów i łamacz serc”. Mr. Big i Carrie byli głęboko zakochani, ale zajęło im lata, zanim udało im się znaleźć właściwy moment. Mógł spełnić jej marzenia, ale mógł też złamać jej serce. Jego decyzja o opuszczeniu Nowego Jorku wydawała się prawdziwym końcem, dzięki czemu piosenka była dość bolesnym wyborem na to, co wydawało się ich ostatnimi wspólnymi chwilami.

„Moon River” pierwotnie napisano jako „Śniadanie u Tiffany’ego”

Do Seks w wielkim mieście Fani, „Moon River” na zawsze będzie powiązana z Carrie i Mr. Big tańczącymi w jego pustym mieszkaniu. Piosenka wyprzedza jednak serię o dekady. W rzeczywistości został pierwotnie napisany do klasycznego filmu.

Audrey Hepburn zaśpiewała piosenkę w Śniadanie u Tiffany’ego w 1961. Henry Mancini i Johnny Mercer napisali piosenkę. Prosta melodia jest dość krótka. Piosenka zawiera tylko 10 linijek, brakuje jej prawdziwego refrenu i trwa nieco ponad 2 minuty. Według American Songwriter komponowanie zajęło tylko 30 minut.

Samantha Jones i Richard Wright tańczący do „By Your Side” to również niesamowity muzyczny moment w „Sex and the City”

Mr. Big i Carrie mogli być tą parą w całym serialu, ale był jeszcze jeden zmysłowy romans z fantastyczną piosenką. We wczesnym odcinku 4 sezonu Samantha rozpoczyna stosunki seksualne ze swoim szefem, Richardem Wrightem. Podczas gdy Richard i Samantha z początku wydają się chcieć luźnego związku, Richard podnosi stawkę toną romansu, co sprawia, że ​​Samantha jest niesamowicie niewygodna.

Kim Cattrall jako Samantha Jones i Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw (2003) | James Devaney/WireImage

Trochę traci czujność, gdy duet spędza wieczór pływając w basenie na dachu Richarda. Po pewnej niechęci Samantha w końcu zakochuje się w Richardzie, gdy tańczą na dachu w szlafrokach. Scenę uatrakcyjnia piosenka Sade’a „By Your Side”. Partytura to idealne połączenie słodyczy i zmysłowości, zmieszane z odrobiną niepokoju. Chociaż Richard i Samantha nie wyszli, ta chwila pozostaje jedną z najseksowniejszych i najbardziej emocjonalnych scen w całej serii. Samantha wciąż lepiej radziła sobie ze Smithem Jerrodem, ale piosenka była dobrym wyborem.

ZWIĄZANE Z: 3 historie „Seks w wielkim mieście”, które autorzy serialu mają rację

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button