Rozrywka

Jedyny członek rodziny królewskiej, który nie uczestniczył w pogrzebie królowej

Członkowie rodziny królewskiej zebrali się w poniedziałek na pogrzebie królowej w Opactwie Westminsterskim, a następnie na nabożeństwie w kaplicy św. Jerzego w Windsor.

WIĘCEJ: Pogrzeb królowej w Windsor: Rodzina królewska pożegnała się emocjonalnie z monarchą – aktualizacje na żywo

Do dzieci królowej Elżbiety dołączyli najbliżsi i najdrożsi, aby uhonorować najdłużej urzędującego monarchę Wielkiej Brytanii. Był jednak jeden król, który nie był obecny na tym wydarzeniu.

Ładowanie gracza…

OBEJRZYJ: Pogrzeb królowej – najbardziej emocjonalne chwile

Katarzyna, księżna Kentu, nie wzięła udziału w ponurej uroczystości. 89-latek jest żonaty z księciem Edwardem, księciem Kentu, który jest kuzynem zmarłego monarchy. Podczas gdy Katherine nie uczestniczyła w ceremonii, jej mąż był obecny.

Księżna, która zrezygnowała z królewskich obowiązków w 2002 roku i zrezygnowała ze swojego tytułu JKW, jest rzadko widywana publicznie i była widziana po raz pierwszy od prawie trzech lat w maju na początku tego roku, kiedy wzięła udział w wydarzeniu w Lancaster House w Londynie dla jej organizacja charytatywna Future Talent.

WIĘCEJ: Dlaczego królowa zdecydowała się zamieszkać w zamku Windsor nad Pałacem Buckingham

WIĘCEJ: Którzy monarchowie są pochowani w zamku Windsor? Rodzina królewska spoczęła u królowej Elżbiety II

Wcześniej jej ostatni publiczny występ miał miejsce w 2019 roku, kiedy prowadziła koncert w Pałacu św. Jakuba dla Royal Northern College of Music.

Chociaż przyczyna nieobecności księżnej Kentu nie została ujawniona, wiadomo, że w przeszłości cierpiała na problemy zdrowotne, w tym ME (mialgiczne zapalenie mózgu i rdzenia, znane również jako „zespół przewlekłego zmęczenia”).

Księżna Kentu nie była obecna

Kim jest księżna Kentu?

Katharine jest czwartym dzieckiem i jedyną córką Sir Williama Worsleya i jego żony Joyce Morgan Brunner. Poznała księcia Kentu, gdy miała 24 lata, gdy Edward mieszkał w Catterick Camp, angielskiej bazie wojskowej. Para zawiązała węzeł w 1961 roku.

Para ma troje dzieci Lorda Nicholasa Windsora, Lady Helen Taylor i George’a, hrabiego St Andrews oraz dziesięcioro wnucząt.

Para zawiązała węzeł w 1961 r.

W niedawnym wywiadzie dla The Telegraph księżna ujawniła, że ​​po zwolnieniu swoich królewskich obowiązków przez 13 lat po cichu objęła stanowisko nauczycielki muzyki w Wansbeck Primary School w Hull. „Byłam po prostu znana jako pani Kent” – powiedziała.

„Tylko dyrektor wiedział, kim jestem. Rodzice nie wiedzieli, a uczniowie nie wiedzieli. Nikt nigdy tego nie zauważył.

Upewnij się, że nigdy nie przegapisz KRÓLEWSKIEJ historii! Zapisz się do naszego biuletynu, aby otrzymywać wszystkie wiadomości o gwiazdach i królach bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button