Rozrywka

Jenna Ortega mówi, że była porównywana do środy rodziny Addamsów, jej „całe życie”

Rodzina Addamsów powraca z nową adaptacją, w której Jenna Ortega zagra rolę Wednesday Addams – postaci, do której aktorka, jak mówi, była porównywana przez całe życie. Serial Netflix, wyreżyserowany przez kochającego goty reżysera Tima Burtona, będzie miał premierę jeszcze w tym roku.

Jenna Ortega to nowa środa

Jenna Ortega jako środa Addams w „Środze” | Matthias Clamer/Netflix © 2022

Nowe wyobrażenie o Rodzina Addamsów kieruje się do Netflixa. Serial wyreżyserowany przez Tima Burtona (w jego pierwszej w historii wyprawie do telewizji) będzie kontynuowany w środę jako nastolatek. Zgodnie z tym, co oglądać, serialzagłębia się w czasy tytułowej postaci jako studentki Akademii Nevermore w małym miasteczku Jerycho, gdzie ma zarówno przyjaciół, jak i wrogów! Musi nawigować w nowych i bardzo splątanych związkach, opanować pojawiające się zdolności parapsychiczne i udaremnić potworny szał zabijania, który terroryzuje lokalną szkołę. Zwiastun serialu wspomina również, że Wednesday spróbuje rozwiązać nadprzyrodzoną zagadkę, w którą zaangażowani byli jej rodzice.

Jenna Ortega gra w środę Addams, co nie jest dla niej zbyt trudne. „Jest kimś, kogo byłam porównywana przez całe życie”, mówi Empire, „tylko z powodu mojego humoru i suchej natury, więc wydawało się to pasować. Pomyślałem, że to fajny sposób na napięcie mięśni w inny sposób”.

Ortega dodaje: „Duży powód, dla którego się zapisałem, wynika z faktu, że jest ona technicznie latynoską postacią i nigdy nie była pokazywana ani reprezentowana”. Ona kontynuowała. „Jako ktoś, kto borykał się i nadal boryka się do dziś, z pewnym rodzajem poczucia reprezentacji lub powiązania w mediach głównego nurtu, filmie i telewizji, zdałem sobie sprawę, że jest to dla mnie okazja, aby… dać to powiązanie innym dziewczynom takim jak ja”.

Gdzie widzowie widzieli wcześniej Jennę Ortegę

Ortega zaczęła grać ponad dekadę temu. Ale jej przełomowa rola przyszła, gdy zaczęła grać młodą Jane w Jane Dziewica w 2014. Ortega później pomachała do roli Ellie Alves w serialu thrillerowym Ty. Ostatnio Ortega zagrała w 2022 roku Krzyk jako Tara Carpenter (rola, w której ponownie występuje) Krzyk 6).

To tylko najnowsza adaptacja „Rodziny Addamsów”

Rodzina Addamsów widział wiele reinkarnacji od czasu debiutu w kulturze popularnej w 1938 roku. Pierwotnie komiks autorstwa Charlesa Addamsa, Rodzina Addamsów w The New Yorker od 50 lat. Pierwsza ekranizacja ekscentrycznej rodziny miała miejsce w 1964 roku wraz z serialem telewizyjnym, a następnie serialem animowanym w 1973 roku. Rodzina Addamsów trafił na duże ekrany w 1991 roku, a następnie w sequelu, Wartości rodziny Addamsóww 1993 roku.

Ze wszystkich wersji Rodzina Addamsów, najbardziej rozpoznawalne są prawdopodobnie filmy z 1991 i 1993 roku. W nich gra Christina Ricci Rodzina Addamsów jedyna córka, środa piątek Addams. W przeciwieństwie do serii, która pojawiła się przed filmami, Środa Ricciego była powrotem do oryginalnej postaci z komiksów Addamsa. Postać była mroczna, socjopatyczna i miała obsesję na punkcie śmierci. Środa Addams była jedną z przełomowych ról Ricci i doprowadziła do tego, że jej trajektoria kariery opierała się na bardziej „tradycyjnych” hollywoodzkich rolach. Ricci w szczególności wyraził swoją aprobatę dla Ortegi w roli. Dodatkowo ma pojawić się w Środa, ale postać, którą przedstawi, pozostaje tajemnicą.

ZWIĄZANE Z: „Środa”: Christina Ricci wręcza swoją pieczęć aprobaty – wzbudzając nadzieję fanów na serial

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button