Aktualności

Jerry Hall w kolejce po 10 milionów funtów rocznie w ramach „hojnej” ugody rozwodowej Ruperta Murdocha

Jerry Hall mógł otrzymać do 10 milionów funtów rocznie i mieć udział w nieruchomościach o wartości 250 milionów funtów w ramach „hojnej” ugody rozwodowej od Ruperta Murdocha.

Sześcioletnie małżeństwo między 91-letnim potentatem medialnym miliardera i 65-letnią supermodelką dobiegło końca, dwie osoby znające tę decyzję powiedziały New York Times.

Plotki, że para nie była już razem, rozeszły się po tym, jak pani Hall nie towarzyszyła mężowi na letniej imprezie pana Murdocha w Serpentine Gallery w poniedziałek wieczorem, w której uczestniczyli luminarze, w tym premier.

Przedstawiciele pary odmówili komentowania doniesień.

Ma to być czwarty rozwód i najkrótsze małżeństwo Murdocha, którego majątek Forbes szacuje na 14 miliardów funtów.

Jednak nie oczekuje się, że rozłam wpłynie na plan sukcesji imperium medialnego Murdoch, w skład którego wchodzi News UK – wydawcy Czasy, Czasy niedzielne oraz Słońce – jak również Dziennik Wall Street, Poczta w Nowym Jorkuwydawca książek HarperCollins i Fox News w USA.

Najstarszy syn Lachlan Murdoch jest spadkobiercą po powrocie do rodzinnej firmy jako współprzewodniczący News Corp.

Sześcioro dzieci Murdocha jest beneficjentami rodzinnego zaufania, wzmocnionego 12 miliardami dolarów w akcjach Disneya nabytych w ramach umowy z 2019 r., która sprzedała studia Fox i inne aktywa gigantowi rozrywki.

Rozwód może sygnalizować, że pan Murdoch chce bliżej zainteresować się swoją działalnością gospodarczą.

Kiedy ta nieprawdopodobna para po raz pierwszy spotkała się w Australii w 2015 roku, przyjaciele opisali Murdocha jako „jakiegoś dziwacznego staruszka, który zakochał się w nastolatku”.

Po ślubie w 2016 roku w kościele St Bride’s Church na londyńskiej Fleet Street, w którym uczestniczyli goście, w tym Bob Geldof, Tracey Emin i Michael Caine, pan Murdoch wydawał się zadowolony z „równowagi”, jaką pani Hall wprowadziła w jego życie, dając zaufanemu synowi Lachlanowi czas na osiedlenie się jako przyszły szef News Corp.

Jednak Murdoch osobiście zainwestował w nowe wyzwania, takie jak budowanie widowni dla kanału talkTV, który miał problemy z przyciągnięciem widzów po uruchomieniu z dużymi ambicjami.

Kierownictwo w Fox News oraz Dziennik Wall Street szef może przyjrzeć się ich treściom redakcyjnym z nową energią.

Uważa się, że pan Murdoch i pani Hall podpisali porozumienie wstępne.

Mark Stephens, czołowy prawnik ds. mediów, powiedział: i: „Jerry będzie ładnie opiekowany zgodnie z umową. Nie ma na celu uczynienia jej bogatym, ale umożliwienie jej niezależnego życia”.

„Dostanie hojne stypendium – od 5 do 10 milionów funtów rocznie przez resztę swojego życia. Obejmuje to potrzeby personelu i bezpieczeństwa.

„Jerry dostanie kilka domów, być może Chipping Norton i mieszkanie w Nowym Jorku, a także skorzysta z PJ – prywatnych odrzutowców”.

Pani Hall będzie miała roszczenie „wspólnego użytku” w odniesieniu do nieruchomości, które para nabyła od momentu zawarcia małżeństwa. Obejmują one gruzińską nieruchomość o wartości 11,25 miliona funtów w pobliżu Henley-on-Thames w hrabstwie Oxfordshire nabytą w 2019 roku.

Rok później do portfolio nieruchomości dołączył Great Tew Manor – „wykonawca” w Cotswolds. Został przeznaczony na projekt renowacji o wartości 30 milionów funtów.

Panią Hall może przyciągnąć farma bydła o powierzchni 340 000 akrów w pobliżu parku Yellowstone w USA, kupiona w grudniu zeszłego roku za 228 milionów funtów.

Pre-małżeństwo miało zapewnić pani Hall bezpieczeństwo, gdyby przeżyła swojego męża. Ale umowa zależy od jej odrzucenia propozycji ujawnienia wszystkiego na temat prywatnego Murdocha i ich małżeństwa.

Kelvin MacKenzie, ten pierwszy Słońce redaktor, napisał na Twitterze: „Wiem, że się tym martwiłeś, ale po rozmowie z ludźmi Ruperta Murdocha zapewniają mnie, że jego 14-miliardowa fortuna nie zostanie zniszczona przez jego rozwód z Jerrym Hallem, jak to robi co roku na takie wydarzenia.”

W marcu miliarder przeniósł się do realizacji niektórych aktywów, wystawiając dwa ze swoich luksusowych mieszkań w Nowym Jorku na sprzedaż za 78 milionów dolarów.

Pani Hall musiała walczyć o swoje przyszłe zabezpieczenie finansowe po tym, jak jej 22-letni związek z Mickiem Jaggerem, z którym miała czworo dzieci, zakończył się unieważnieniem.

Piosenkarka Rolling Stones twierdziła, że ​​ich ceremonia ślubna na plaży Bali w 1990 roku nie stanowi ważnego małżeństwa.

Po bitwie prawnej pani Hall zgodziła się na ugodę za 18 milionów funtów i współwłasność swojego domu w Richmond za 13 milionów funtów. Klauzula wymagała, aby każda ze stron wyprowadziła się w przypadku ponownego małżeństwa.

Przyjaciele powiedzieli, że byli zaskoczeni szybkością, z jaką małżeństwo Murdochów się rozpadło.

Odnotowano drobne napięcia związane z naleganiem pani Hall na palenie.

Mówiono, że plan ożywienia roli pani Hall jako pani Robinson w scenicznej produkcji Absolwenta, która zawiera nagą scenę, został porzucony na żądanie jej męża.

Jeśli chodzi o zaślubiny, Murdoch przewyższył swojego trzykrotnie żonatego odpowiednika z ekranu Logana Roya, głównego bohatera Succession.

Pan Murdoch został przedstawiony pani Hall po zakończeniu 14-letniego małżeństwa z urodzoną w Chinach bizneswoman Wendi Deng.

Rozwiedli się w 2014 roku i mają dwoje dzieci, Grace i Chloe. Pan Murdoch był zakłopotany doniesieniami, że pani Deng cieszy się bliską przyjaźnią z Tonym Blairem.

Lachlan, James – którzy porzucili rodzinny biznes w proteście przeciwko Fox News prawicowe treści – i telewizyjna przedsiębiorca Elisabeth są potomkami 32-letniego małżeństwa ich ojca z Anną Torv.

Pan Murdoch ma córkę Prudence z pierwszego małżeństwa z Patricią Booker, stewardesą z Melbourne. Pobrali się w 1956 roku w Australii i rozwiedli się 11 lat później.

Sześć lat przed spotkaniem z panem Murdochem pani Hall powiedziała, że ​​nie jest zainteresowana umawianiem się z młodszymi mężczyznami.

Modelka lubiła cytować rady matki dotyczące trzymania mężczyzny: „Musisz być pokojówką w salonie, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni. Powiedziałem, że zatrudnię pozostałą dwójkę i zajmę się sypialnią.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button