Aktualności

Jerry West ujawnia dokładny moment, w którym się zmieni w swojej karierze w galerii sław

Kiedy myślisz o legendarnym graczu NBA, takim jak Jerry West, wydaje się prawie niemożliwe, aby żałował. Podczas gdy pensje w jego czasach nie do końca odpowiadały współczesnym liczbom, strażnik wciąż zbudował pokaźną wartość netto. Wygrał także mistrzostwo jako gracz, zarobił sześć kolejnych w biurze i znalazł nieśmiertelność jako inspirację dla logo NBA.

Chociaż to wszystko może być prawdą, West wciąż wie dokładnie, w którym momencie skończyłby, gdyby miał szansę. Wybierzmy się na spacer po alei pamięci z żywą legendą.

Jerry West przegrał wiele finałów NBA, ale chciałby powtórzyć w edycji z 1962 roku

„src=”https://www.youtube.com/embed/rAhdctY1P28?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

W swoim czasie na twardym drewnie Jerry West pojawił się w dziewięciu finałach NBA, ale udało mu się zdobyć tylko jedno mistrzostwo. Chociaż mógł rozsądnie chcieć zmienić każdą z tych porażek, w jego umyśle pojawił się jeden konkretny moment.

„O mój Boże”, powiedział West, gdy Dan Patrick zapytał go, jaką grę zagra z całej swojej kariery. „O chłopie. Myślę, że być może po raz pierwszy graliśmy w finale NBA i zostaliśmy pokonani w siódmym meczu w Boston Garden po dogrywce. Było, mecz był remisowy, a Frank Selvy, który wtedy grał dla nas, on i ja jesteśmy na polu obrony. Oddał strzał, żeby umieścić nas w dogrywce, i nie trafił w taką, która by dla nas wygrała. I zawsze uwielbiałem takie chwile. Grali razem ze mną i Elginem Baylorem, nieżyjący już Elgin Baylor, który był również niesamowitym przyjacielem [Bill Russell]i nie udało nam się zdobyć piłki.

– Wiesz, ludzie będą mówić o Franku, który przegapił ten strzał. Nigdy nie będę o nim mówić, ponieważ stworzył tego, który naprawdę się liczył i był bardzo dobrym strzelcem. Spudłował strzał, który na pewno wielu z nas chciałoby mieć. To jest sport. Ta gra, po prostu, nawet dzisiaj, kładę się do łóżka i mówię: „O mój Boże, szkoda, że ​​nie mogę mieć tego do ostatniego strzału”. I znowu nie wiem, czy zrobiłbym to, czy nie. To jest coś, co chciałbym mieć okazję zrobić.”

Ryzykując próbę wykreślenia niektórych niemożliwych hipotetyków, West biorąc (i oddając) ten strzał mógł zmienić bieg historii NBA. Z tą wczesną psychologiczną przewagą, być może Lakers, a nie Celtics staliby się dominującą siłą lat sześćdziesiątych. To z kolei zabrałoby Russellowi kilka pierścieni; być może wielki człowiek jest postrzegany inaczej, jeśli wygrywa tylko siedem lub osiem pierścieni, a nie 11.

W tym momencie jednak historia NBA się nie zmienia. Selvy, a nie West, oddał strzał i Celtics rozpoczęli jedną z wielkich dynastii koszykówki.

Tak jak Transmisje sportowe na Facebooku. Śledź nas na Twitterze @kasa_kasa i zapisz się do naszego Kanał Youtube.

POWIĄZANE: Jerry West przewidział wielkość Shaquille’a O’Neala i Kobe Bryanta, gdy Big Man podpisywał kontrakt z Lakersami

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button