Rozrywka

Jestem ekspertem w dziedzinie ogrodnictwa, a moja prosta technika kopertowa oznacza, że ​​możesz uprawiać rośliny ZA DARMO

JESTEŚ zielonopalcami?

Cóż, jeśli lubisz brudzić sobie ręce w ogrodzie, mamy coś dla Ciebie.

3

Jeśli chcesz, aby Twój ogród rósł pełen pięknych roślin, dzięki tej sztuczce nie będziesz musiał wydawać ani grosza

3

Wszystko czego potrzebujesz to brązowa koperta

3

Guru ogrodnictwa Monty Don jest osobą, której można zaufać, jeśli chodzi o wskazówki dotyczące ogrodnictwa, a jeśli chcesz, aby Twój ogród wyglądał tego lata fantastycznie, lepiej posłuchaj.

I nie martw się, nie będziesz musiał wychodzić do lokalnego centrum ogrodniczego i wydawać fortuny na fantazyjne rośliny lub narzędzia.

Według Monty Dona zbieranie nasion to „łatwy” sposób na uprawę roślin „bez kosztów”.

Główny gospodarz The Gardeners’ World twierdził, że dzięki tej metodzie ogrodnicy mogą zdobyć „dziesiątki darmowych roślin”, więc jeśli chcesz zaimponować znajomym i rodzinie swoim ogrodem, ale nie chcesz wydawać pieniędzy, zacznij brać notatki teraz.

Jestem ekspertem od ogrodnictwa - tak mówi o Tobie Twój ulubiony kwiat
Mój sąsiad zażądał, żebym nie korzystał z mojego ogrodu, bo psuje mu to widok

Jeśli brzmi to dla ciebie interesujące, Monty Don podzielił się swoją najlepszą radą na temat zbierania nasion w ogrodach, dzięki czemu możesz powiększyć swoją przestrzeń na zewnątrz bez wydawania ani grosza.

W swoim ostatnim wpisie na blogu z sierpnia wyjaśnił, że uprawa ulubionych roślin z nasion jest „łatwa” i „praktycznie bez kosztów”.

Ekspert ogrodnictwa napisał: „Uprawa ulubionych roślin z nasion jest łatwa i praktycznie bez kosztów.

„To nie tylko da ci dziesiątki darmowych roślin na przyszłe lata, ale także części zamienne do podarowania lub wymiany z przyjaciółmi i rodziną”.

Według specjalisty od ogrodnictwa sierpień to czas na zbieranie nasion z ogrodu.

Aby wykonać to zadanie, Monty ujawnił swoją prostą, ale sprytną sztuczkę – używając kopert z brązowego papieru.

WSPANIAŁE BINGO: Zdobądź bonus 20 GBP i 30 darmowych spinów, gdy wydasz dziś 10 GBP

Wyjaśnił: „Użyj brązowych kopert papierowych – A5 to idealny rozmiar – i albo ostrożnie odetnij główki nasienne, a następnie włóż je do kopert – główkę nasienną i wszystko inne.

„Lub umieść kopertę nad główką nasienną, zamknij ją, a następnie odetnij łodygę i przechowuj ją do góry nogami.

Porady i hacki ogrodnicze

„Oznacz każdą kopertę wyraźnie datą, nazwą rośliny i najlepiej miejscem w ogrodzie i przechowuj je w chłodnym, suchym miejscu”.

Ekspert od ogrodnictwa wyjaśnił, że po tygodniu lub dwóch nasiona powinny być suche, a następnie można je przesiać, wyczyścić i przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach.

Jeśli brzmi to jak coś, co chciałbyś zrobić, możesz spróbować zbierać nasiona z drzew, krzewów, warzyw i ziół o różnych porach roku.

Podobnie jak rośliny i kwiaty, nasiona mają różne kształty i rozmiary, dlatego należy zachować ostrożność podczas ich obsługi i sortowania.

Ważne jest, aby upewnić się, że nasiona są również trzymane z dala od szkodników.

Zbierając nasiona, ogrodnicy mogą zaludnić nowe obszary swojego ogrodu konkretnymi kwiatami, które kochają, bez ponoszenia kosztów zakupu zupełnie nowych roślin.

Nasiona zwykle dojrzewają po około dwóch miesiącach od kwitnienia roślin, co w związku z tym będzie się różnić w zależności od czasu kwitnienia konkretnej rośliny.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button