Rozrywka

Jimmy Page Led Zeppelin mieszkał w dawnym domu Aleistera Crowleya

Gitarzysta Jimmy Page założył rockowy zespół Led Zeppelin z Robertem Plantem, Johnem Paulem Jonesem i Johnem Bonhamem. Słynny gitarzysta mieszkał kiedyś w domu, który wcześniej należał do Aleistera Crowleya, ale Page nie kupił go z powodu Crowleya.

Strona Jimmy’ego | Marc Piasecki/Getty Images

Jimmy Page z Led Zeppelin był właścicielem starego domu Aleistera Crowleya

Crowley był okultystą, który zmarł w 1947 roku. Ze względu na otaczające go legendy i jego znane użycie czarnej magii, Crowley jest uważany za osobliwą osobowość w popkulturze.

Po tym, jak Page kupił stary dom Crowleya w Loch Ness w Szkocji w 1971 roku, rozeszły się pogłoski, że Page kupił dom ze względu na ogromne zainteresowanie Crowleyem.

Jednak Rolling Stone donosi, że chociaż Page uważa, że ​​dom „był nawiedzony”, nie wypowiedział tego twierdzenia „z powodu Crowleya”.

Według magazynu Rolling Stone, Page powiedział w 1975 roku:

„Było dwóch lub trzech właścicieli, zanim Crowley się do niego wprowadził. Był to również kościół, który został doszczętnie spalony wraz z wiernymi w nim. W tym domu wydarzyły się dziwne rzeczy, które nie miały nic wspólnego z Crowleyem. Złe wibracje już tam były. Tam ścięto mężczyznę i czasami słychać, jak schyla się jego głowa”.

„src=”https://www.youtube.com/embed/DDo4CA13LbY?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: Led Zeppelin: Robert Plant mówi, że stare zespoły rockowe wyglądają „zgrzybiały”

Jak powstał Led Zeppelin

Page, Plant, Bonham i Jones założyli Led Zeppelin w 1968 roku. Kilka lat przed założeniem zespołu Page grał w innej grupie zwanej Yardbirds.

Kiedy członkowie Yardbirds odeszli, Page chciał nadal grać muzykę i szukał innych członków zespołu.

Bonham przyjaźnił się z Page’em od wielu lat i dołączył jako perkusista. Plant został polecony Page i dołączył jako główny wokalista zespołu. Tymczasem Jones dołączył do grupy po odpowiedzi na ogłoszenie w gazecie.

Przez jakiś czas zespół koncertował resztę trasy Yardbirds pod nazwą The New Yardbirds. Page, Plant, Bonham i Jones stali się wtedy znani jako Led Zeppelin.

” src=”https://www.youtube.com/embed/RlNhD0oS5pk?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

POWIĄZANE: Członkowie Led Zeppelin polubili 1 album Hall & Oates tak bardzo, że przenieśli go z motelu do motelu

Jimmy Page odegrał kluczową rolę w tworzeniu pierwszego albumu zespołu

Led Zeppelin stał się jednym z najbardziej utytułowanych zespołów rockowych wszechczasów. Sam Page jest znany ze swoich kultowych riffów gitarowych.

Zanim Page został głośnym nazwiskiem, jakie znają obecnie fani, Page zapłacił za nagranie pierwszego albumu Led Zeppelin.

Album, zatytułowany Led Zeppelin, ukazał się w 1969 roku. Po wydaniu album był dystrybuowany przez Atlantic Records. Podczas gdy Led Zeppelin był dystrybuowany przez dużą wytwórnię, a Page faktycznie zapłacił za samodzielne nagranie albumu z własnej kieszeni.

W wywiadzie udzielonym Guitar World w 1969 roku Page wyjaśnił swoje powody, dla których płacił za samodzielne nagranie albumu.

„Chciałem kontroli artystycznej w imadle, ponieważ dokładnie wiedziałem, co chcę zrobić z tymi facetami. W rzeczywistości sfinansowałem i całkowicie nagrałem pierwszy album przed wyjazdem do Atlantic. To nie była twoja typowa historia, w której dostajesz zaliczkę na nagranie albumu – przybyliśmy do Atlantic z taśmami w ręku” – powiedział Page.

Kontynuował: „Inną zaletą posiadania tak jasnej wizji tego, czym chciałem, aby był zespół, było to, że ograniczył koszty nagrywania do minimum. Cały pierwszy album nagraliśmy w 30 godzin. Taka jest prawda. Wiem, bo zapłaciłem rachunek [laughs]”.

POWIĄZANE: Dave Grohl czuł się jak w śnie na jawie, prosząc Led Zeppelin o jam z Foo Fighters na stadionie Wembley

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button