Rozrywka

Jurgen Klopp uzasadnia pobicie Mohameda Salaha z Liverpool XI vs Aston Villa

Jurgen Klopp uzasadnił swoją decyzję, by odciąć Mohameda Salaha ze swojego wyjściowego składu, by zmierzyć się z Aston Villi.

Egipski skrzydłowy został na ławce rezerwowych podczas wtorkowego wyjazdu na Villa Park, a Liverpool wciąż rywalizuje na trzech frontach, ścigając bezprecedensową poczwórną drużynę. Salah grał pełne 90 minut w sobotę, kiedy The Reds zremisowali na Anfield z Tottenhamem Hotspur 1:1.

W sobotnim finale Pucharu Anglii przeciwko Chelsea na Wembley, zaledwie cztery dni przed wyjazdem, Klopp wyjaśnił powody, dla których porzucił Salaha z jego jedenastki w meczu jego drużyny w środku tygodnia w Premier League.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Rozmawiając z Sky Sports przed meczem, Klopp uzasadnił swoje zmiany, ujawniając: „Dla nas to (wprowadzanie zmian) jest jedynym sposobem, aby popychać graczy przez cały czas, a dla nas mamy jakość, z której możemy korzystać”.

29-latek był jedną z pięciu zmian od meczu ze Spurs, w którym Andy Robertson był nieobecny w składzie, chociaż Klopp twierdził, że to po prostu dlatego, że miał „dzień wolny”.

Mohamed Salah zaczął na ławce Liverpoolu w Villa Park

Salah jest najlepszym strzelcem Premier League w tym sezonie z 22 golami ligowymi w 33 występach, a jego łączny wynik we wszystkich rozgrywkach wynosi 30.

Liverpool przeszedł do wtorkowego meczu trzy punkty straty do liderów ligi, City, po stracie punktów w weekend, a zwycięstwo z Ville sprawiło, że zrównali się z punktami z rywalami o tytuł.

Ile trofeów wygra Liverpool w tym sezonie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jurgen Klopp dokonał pięciu zmian po swojej stronie na wyjazd do Aston Villa

Szybki start w Midlands sprawił, że gospodarze objęli prowadzenie w ciągu trzech minut przez Douglasa Luiza, zanim Joel Matip wyrównał chwilę później.

Klopp mógł jednak żałować, że nie odpoczął Fabinho, który podciągnął się w pierwszej połowie i odpadł z powodu kontuzji ścięgna podkolanowego.