Aktualności

Kalifornijska mapa przeciwpożarowa, aktualizacja, ponieważ burza tropikalna może podsycać ogień Fairview

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy w trzech hrabstwach, ponieważ pożary wciąż wymykają się spod kontroli.

Istnieją obawy, że Tropical Storm Kay podsyci płomienie w porywach z prędkością 50 mil na godzinę, a następnie wywoła powódź na spalonym terenie z ulewnym deszczem.

W czwartek po południu ogłoszono stan wyjątkowy w hrabstwie Riverside, gdzie od poniedziałku płonie Fairview Fire, a dalej na północ w hrabstwach Placer i El Dorado, które od wtorku walczą o powstrzymanie pożaru komarów.

W hrabstwie Riverside władze przygotowują się do ewakuacji 22 000 osób wokół Hemet, a straż pożarna hrabstwa Riverside rozszerza obszar objęty obowiązkowymi nakazami ewakuacji.

Nakazy ewakuacji Fairview Fire i pięć ostrzeżeń
Nakaz Ewakuacji (czerwony) został wprowadzony z powodu pożaru Fairview. Dodatkowe ostrzeżenia o ewakuacji, które nie są obowiązkowe, są zaznaczone na żółto.
Straż Pożarna Hrabstwa Riverside

Tropical Storm Kay podąża w kierunku północnym, wylądował w Meksyku w czwartek wieczorem jako huragan kategorii 1. Od tego czasu został obniżony, ale jego silne wiatry napędzają bardziej ekstremalne upały do ​​i tak już spalonej południowej Kalifornii.

Jeff Veik, z kalifornijskiego Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej (CAL FIRE) Riverside Unit, ostrzegł, że Tropical Storm Kay wytworzy później „znaczny potencjał opadów”.

Powiedział: „Abyśmy mogli przejść od imprezy gaśniczej do znacznego deszczu, ratownictwa wodnego, lawin błotnych, gruzu. Przed nami trudne dni”.

National Hurricane Center ostrzega przed gwałtownymi powodziami w piątek w południowej Kalifornii i południowo-zachodniej Arizonie, a CNN prognozuje, że Tropical Storm Kay może zrzucić na te obszary typowy roczny deszcz.

Według CAL FIRE, Fairview Fire spalił już 27 319 akrów, a jego zawartość wynosi tylko pięć procent.

Kalifornijski strażak walczy z Fairview Fire w pobliżu Hemet
Strażak CalFire używa linii węża, aby zapobiec spaleniu drzewa podczas operacji wypalania, aby zbudować linię, aby powstrzymać ogień Fairview w pobliżu Hemet w Kalifornii, 8 września 2022 r.
PATRICK T. FALLON/AFP/GETTY

John Crater, który kieruje oddziałem CAL FIRE w Temeculi, powiedział mieszkańcom, aby byli gotowi do ewakuacji. Powiedział: „W mojej karierze nie widziałem takiego ognia płonącego w Riverside County.

„To bardzo uparty pożar. Robi rzeczy, których po prostu nie widzieliśmy. Spakuj swoje torby, miej torbę i miej plan. Oczekujemy ewakuacji około 22 000 osób.

„Skutki ruchu będą duże, więc kiedy prosimy Cię o opuszczenie, zrób to w uporządkowany sposób i pomóż naszym partnerom organów ścigania”.

We wtorek dwie osoby zginęły, a druga została poważnie ranna podczas próby ucieczki z pożaru Fairview.

Według CAL FIRE piekło zniszczyło już 11 struktur i grozi kolejnymi 18 753.

Dalej na północ, CAL FIRE mówi, że Mosquito Fire, który rozciąga się na tereny hrabstw Placer i El Dorado, pozostaje w zerowym stopniu opanowany i spalił 13 705 akrów.

Pożary szaleją również w całym Oregonie, pochłaniając 168 000 akrów i zagrażając władzy ponad 40 000 gospodarstw domowych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button