Rozrywka

Kalifornijski surfer ranny w brutalnym ataku rekinów, świadek myślał, że to „zapasy dwóch facetów”

Surfer w Północnej Kalifornii został ciężko ranny po tym, jak w środę 22 czerwca żarłacz biały zaatakował go w nogę w Gray Whale Cove State Beach, na południe od San Francisco, co doprowadziło do poważnych obrażeń żołądka i nóg.

Incydent miał miejsce około godziny 10:35, kiedy żarłacz biały o długości od sześciu do ośmiu stóp podszedł do 39-letniego mężczyzny, aby go zaatakować, według biura szeryfa hrabstwa San Mateo zgodnie z KSBW. Świadkowie powiedzieli, że widzieli mężczyznę płynącego do brzegu i spadającego na plażę, gdy krew spływała z jego nogi. Po ataku na Lovers Point Beach surfer został przewieziony do szpitala Natividad.

CZYTAJ WIĘCEJ

ORGIA W KOSZARACH: Brytyjscy żołnierze zostali wykluczeni ze służby w NATO po wycieku sprośnego seksu grupowego

SPOTI-BYE: Atrament Obamy OGROMNA umowa z Amazon Audible po odrzuceniu ze SpotifyWedług Monterey Herald, mieszkaniec Salinas, Fernando Beltran, był świadkiem incydentu i myślał, że to dwóch pływaków walczyło, dopóki nie zobaczył rekina. Powiedział: „Zdałem sobie sprawę, kiedy zobaczyłem płetwę grzbietową. Byłem w szoku przez chwilę, myśląc: „Och, to nie może być rekin”. Myślałem, że to walka dwóch facetów. Beltran opowiedział scenę, w której zobaczył, jak pływak schodzi pod wodę na około 10 do 15 sekund, a kiedy pływak wynurzył się na powierzchnię, zaczął wołać o pomoc. Świadek powiedział, że zadzwonił pod 911, a grupa czterech lub pięciu wiosłowców wybiegła, aby pomóc surferowi i wyciągnąć go z wody. Policja oklaskiwała ludzi, którzy wkroczyli, aby uratować surfera. Powiedzieli w komunikacie prasowym, jak donosi LA Times: „Chcemy wyrazić naszą wdzięczność i uznanie dobrym Samarytanom, którzy podjęli natychmiastowe działania i osobiste ryzyko, aby pomóc pływakowi. Wysyłamy nasze modlitwy i myśli do pływaka i ich rodziny. „

Straż Pożarna w Monterey przeprowadziła poszukiwania drona w celu upolowania rekina, ale policja poinformowała, że ​​nie było żadnych obserwacji. Władze będą nadal monitorować obszar, podczas gdy plaże pozostaną zamknięte i zostaną otwarte w sobotę 25 czerwca, jako środek ostrożności.Przyjaciele ofiary zidentyfikowali surfera jako Steve’a Bruemmera dla KSBW. Mężczyzna należy do lokalnego klubu pływackiego, który regularnie wchodzi do wody przy Lovers Point. Jego stan nie został ujawniony.

Atak rekinów trwa

California Department of Fish and Wildlife Shark wspomina na swojej stronie internetowej, że od 1959 roku w Kalifornii miały miejsce 202 incydenty z udziałem rekinów z udziałem wszystkich gatunków rekinów, w tym co najmniej 179 rekinów białych. Spośród tych incydentów 15 było śmiertelnych. „Ważne jest, aby pamiętać, że podczas gdy korzystanie przez ludzi z plaż i aktywności oceanicznej znacznie wzrosło ze względu na rosnącą populację i większą popularność surfingu, pływania i nurkowania, liczba wypadków z rekinami nie wzrosła proporcjonalnie. Jest to jeszcze bardziej widoczne, gdy przyjrzymy się incydentom, w których dana osoba została ranna” – powiedział departament.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button