Rozrywka

Kamala Harris nazwała hipokrytkę, obalając skazanie Brittney Griner przez Rosję za posiadanie marihuany

Wiceprezydent Kamala Harris jest uważana za hipokrytkę po tym, jak potępiła Rosję za skazanie gwiazdy koszykówki Brittney Griner na 9 lat więzienia za przemyt narkotyków. Wielu wskazywało na rekord Harris jako AG z Kalifornii, kiedy ścigała tysiące przypadków posiadania marihuany w tempie wyższym niż jej poprzednik.

REKLAMA

Gwiazda WNBA została skazana w czwartek przez sędziego, który odrzucił jej twierdzenie, że przypadkowo przywiozła do kraju pióro z marihuaną. Prokuratorzy zwrócili się do sądu o przyznanie jej dziewięciu i pół roku – sześć miesięcy mniej niż maksymalne 10 lat. Griner ma dziesięć dni na odwołanie się od wyroku i wyroku, powiedzieli jej adwokaci.

Po ogłoszeniu, Harris napisał na Twitterze: „Po dzisiejszym wyroku Rosja kontynuuje bezprawne przetrzymywanie Brittney Griner. Powinna zostać natychmiast zwolniona”. Dodała ponadto, że ona i prezydent Joe Biden „codziennie pracują nad ponownym zjednoczeniem Brittney, a także Paula Whelana, z bliskimi, którzy bardzo tęsknią za każdym z nich”.

REKLAMA

Jednak, gdy tylko wysłała swój tweet, użytkownicy platformy zwrócili uwagę, jak zamknęła tysiące osób pod zarzutem marihuany jako DA San Francisco. Podczas swojej kadencji jako DA była odpowiedzialna za nadzorowanie ponad 1900 wyroków skazujących za marihuanę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brittney Griner: Oto opcje prawne dostępne dla gwiazdy WNBA skazanej na 9 lat więzienia w Rosji

REKLAMA

Młodzi rosyjscy biznesmeni zapalają rubelowe banknoty, imprezują w Moskwie, gdy płonie Ukraina


REKLAMA


Pisarz Tim Young napisał: „Brittney Griner dostała 9 lat za posiadanie narkotyków w Rosji… co brzmi jak większość wyroków kryminalnych, które Kamala Harris wydała ludziom za to samo, gdy była prokuratorem generalnym Kalifornii”.


REKLAMA


W latach 2011-2016, kiedy Harris był prokuratorem generalnym Kalifornii, co najmniej 1560 osób zostało wysłanych do kalifornijskich więzień stanowych za przestępstwa związane z marihuaną, jak ujawniło śledztwo z 2019 roku przeprowadzone przez Washington Free Beacon.

Wiceprzewodnicząca wypowiadała się wcześniej przeciwko legalizacji marihuany – współautorka argumentu opozycji w przewodniku dla wyborców. Podczas aktywnej walki z urnami wyborczymi dotyczącymi rekreacyjnego używania marihuany w 2010 roku. Wydział Sprawiedliwości wynajął helikopter, aby szukać plastrów marihuany do nalotów bez nakazu, donosił wtedy tygodnik San Francisco. Dopiero gdy została uznana za kandydatkę na prezydenta w 2018 roku, Harris zgłosił się do legalizacji marihuany w 2018 roku.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button