Aktualności

Kanye West kończy partnerstwo Yeezy Gap, aby „uczynić modę przystępną cenowo”

Raper i projektant Kanye West, który nazywa się „Ye”, zakończył współpracę z marką Yeezy z Gap Inc. (NYSE: GPS) dwa lata po ogłoszeniu umowy.

„Wszyscy to wiedzą, wiesz, ja jestem przywódcą, jestem królem, tak, więc król nie może mieszkać w czyimś zamku. Król musi stworzyć swój własny zamek”, powiedział West w czwartek w CNBC. Dzwonek zamykający.

West ogłosił partnerstwo z Gap w czerwcu 2020 r. w celu zaprojektowania i sprzedaży linii odzieży pod marką Yeezy Gap.

Kanye West przybywa na imprezę Vanity Fair
Na tym zdjęciu z pliku Kanye West przybywa na imprezę oscarową Vanity Fair 9 lutego 2020 r. w Beverly Hills w Kalifornii West, który nazywa się „Ye”, zakończył współpracę z marką Yeezy z Gap Inc., dwa lata później umowa została ogłoszona.
Evan Agostini/Invision/AP, Plik

Kilka raportów wskazuje, że prawnicy Westa wysłali w czwartek list do Gap, powiadamiając sieć odzieżową o rozwiązaniu umowy z Yeezy. W liście podobno Gap złamał umowę, nie wypuszczając odzieży i nie otwierając sklepów detalicznych zgodnie z planem. West potwierdził te doniesienia w czwartek po południu.

„Zawsze moim marzeniem było być w Gap i dostarczać masom najlepszy możliwy produkt” – powiedział West, zanim wyjaśnił, co poszło nie tak.

West powiedział, że chce zapewnić konsumentom jakość niektórych najlepszych domów mody na świecie w przystępnych cenach.

„Zaprojektowaliśmy całą kolekcję i… nie byłem w stanie ustalić rzeczywistej ceny, jaką chciałem za tę kolekcję”, powiedział West.

Powiedział CNBC, że zaprojektował koszule z Gap, które miały być sprzedawane za około 20 USD, ale firma wyceniła linię koszul na 200 USD i więcej.

„Nie sprowadzaj lidera i nie każ mu prowadzić… Przepraszam, nie zamierzam kłócić się o pieniądze z ludźmi, którzy są brokerami niż ja” – dodał.

Zasugerował, że jest jedyną osobą na świecie, która może uratować interes Gap.

West miał również problem z Adidasem w związku z jego partnerstwem w zakresie obuwia Yeezy. Firma chciała produkować buty w Chinach, podczas gdy West chciał, aby buty były produkowane w USA

„Poszli nawet i specjalnie zatrudnili ludzi z mojego zespołu, aby współpracowali z próbami stworzenia fałszywych wersji lub próbą osłabienia mojego przekazu” – powiedział West.

West powiedział, że kupuje fabryki w Kalifornii, aby sprowadzić przemysł wytwórczy z powrotem do USA

„Pod wieloma względami Europa była liderem prestiżu z luksusowymi markami i luksusowymi pojazdami, a Chiny były szefem produkcji, ale Ameryka, wynaleźliśmy rock and rolla… jesteśmy najmłodszym startupem w historii, wiesz , samą Amerykę” – powiedział West.

Wyprodukowane we współpracy z Benzingą.

Ta historia została przekazana do Newsweeka przez Zenger News.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button