Rozrywka

Katarscy pracownicy migracyjni na Mistrzostwach Świata „są infiltrowani przez informatorów, aby szpiegować sygnalistów próbujących ujawnić wyzysk”

Pracownicy migrujący podczas Mistrzostw Świata w Katarze zostali zinfiltrowani przez informatorów, którzy szpiegują demaskatorów próbujących ujawnić wyzysk.

Aktywiści badający warunki w obozach dla migrantów twierdzą, że sami są przesłuchiwani przez budowniczych na budowach stadionów w Katarze.

4

Pojawiają się apele do FIFA o ustanowienie systemu rekompensat dla rodzin pracowników

4

Powiedzieli, że sposób, w jaki byli przesłuchiwani, sugerował, że ich przesłuchujący byli profesjonalnie przeszkoleni, według „Mail” w niedzielę.

Equidem, globalna organizacja praw człowieka, która działa wyłącznie w Katarze, została poinformowana przez źródła, że ​​tajni ochroniarze zostali wynajęci do wyeliminowania demaskatorów.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z pracownikami w Katarze”, powiedział Mustafa Qadri, dyrektor naczelny Equidem.

„I tak, chociaż istnieje element spekulacji, wiemy, że ludzie z Kenii, Indii, Nepalu, którzy wyglądają i mówią jak zwykli pracownicy, w zasadzie zadają pytania ludziom, o których wiadomo, że są aktywistami”.

Mam 100 batów i 7 lat w więzieniu w Katarze po zgłoszeniu gwałtu
Mrożące krew w żyłach posty zaginionych influencerów, którzy ostrzegali, że „jeśli nie jestem online, to umrę”

Według Equidem, robotnicy byli w stanie wywęszyć bezdusznych informatorów w obozach dla mieszkańców utworzonych w celu budowy infrastruktury Pucharu Świata w Katarze przed listopadowym turniejem.

Twierdzą, że szpiedzy przybyli niedawno.

Uważa się, że zostali tam ukryci, aby szpiegować organizacje zajmujące się prawami człowieka i pracowników, którzy chcą z nimi rozmawiać.

Podobno również wypatrują wszelkich potencjalnych akcji strajkowych i działalności terrorystycznej.

„Mamy wrażenie, że jest to aranżowane przez rząd, a nie przez poszczególne firmy” – powiedział Qadri.

„Ale firmy mogą mieć również własnych ludzi.

„Muszę być bardzo ostrożny. Odnotowano wysoki poziom nadzoru, nie tylko dziennikarzy i osób takich jak ja, odwiedzających te kraje, ale także pracowników.

„I istnieje wzór represji wobec pracowników, którzy rejestrują skargi”.

Malcolm Bidali, kenijski demaskator, który pracował jako ochroniarz w Katarze, został uwięziony i ukarany grzywną za „nadawanie i publikowanie fałszywych wiadomości z zamiarem narażenia publicznego systemu państwa”.

Bidali był przetrzymywany w izolatce przez miesiąc, zanim został zwolniony w czerwcu ubiegłego roku i poinformował, że był przesłuchiwany w sprawie informacji, które przekazał na temat złego traktowania pracowników migrujących na budowach podczas mistrzostw świata.

Chociaż prace nad listopadowymi mistrzostwami są już prawie ukończone, pracownicy powiedzieli firmie Equidem, że zauważyli wzrost liczby dziwnych czynności w kilku miejscach.

„Tak, masz na miejscu związki zawodowe i innych interesariuszy, którzy wykonują naprawdę dobrą robotę, ale jest ta bardzo ściśle kontrolowana przestrzeń, w której możesz formalnie działać za zgodą rządu” – powiedział Qadri.

„Ale jeśli jesteś poza tym, niezależne głosy stoją w obliczu znacznego ryzyka”.

Powiedział, że tysiące pracowników wciąż czeka na zapłatę, podczas gdy organizatorzy zapłacili Davidowi Beckhamowi zgłoszone 150 milionów funtów za pełnienie funkcji ambasadora Pucharu Świata.

Qadri zauważył również, że odwiedzającym dziennikarzom i aktywistom zabroniono robienia zdjęć obozów i że migrującym pracownikom grozi deportacja, jeśli rozmawiają z osobami z zewnątrz.

Nicholas McGeehan, współzałożyciel organizacji praw człowieka FairSquare, wezwał FIFA i Katar do ustanowienia systemu rekompensat dla rodzin pracowników oczekujących na wypłatę.

The Guardian ujawnił, jak 6500 pracowników migrujących zginęło w Katarze od czasu, gdy gospodarzem Mistrzostw Świata 2022 przekazano krajowi na Bliskim Wschodzie.

Uważa się, że przyczyną zgonów są ekstremalne letnie upały Kataru i złe warunki pracy.

„Siedemdziesiąt procent zgonów pracowników migrujących pozostaje niewyjaśnionych, a na stadionach mistrzostw świata liczba ta nadal wynosi 50 procent” – powiedział McGeehan.

„Wskaźnik niewyjaśnionych zgonów w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie wynosi 1 procent.

„Niepowodzenie Kataru we wprowadzeniu podstawowych zabezpieczeń jest niewybaczalne. Pracownicy zasadniczo trudzą się w toksycznej saunie.

„”[Compensation] jest wykonalne i zmieniłoby życie rodzin, które zbudowały te mistrzostwa świata.

Mój partner jest tak leniwy, że muszę zostawić pieniądze w uchwycie na papier toaletowy, ale to działa
Molly-Mae Hague ujawnia brak opalenizny, gdy gwiazda Love Island natychmiast brązowie

„Pracownicy pożyczyli nieprzyzwoite sumy pieniędzy, aby dostać się do Kataru z nadzieją wydźwignięcia swoich rodzin z ubóstwa, a niektórzy wrócili w workach na zwłoki bez odpowiedzi dla swoich bliskich, jak zginęli”.

Rząd Kataru nazwał te zarzuty „opatentownie nieprawdziwymi” i oświadczył w oficjalnym oświadczeniu, że „aktywnie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, takimi jak Amnesty i Human Rights Watch, aby rozwiązać skargi złożone im przez pracowników”.

Tysiące migrantów rzekomo zginęło, próbując zbudować katarskie stadiony mistrzostw świata

4

Kraj Bliskiego Wschodu będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w listopadzie

4

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button