Rozrywka

Katastrofa helikoptera w Wirginii: 6 turystów nie żyje, gdy helikopter z czasów Wietnamu rozbija się o drogę

Helikopter rozbił się na autostradzie w Zachodniej Wirginii, zabijając 6 osób w środę, 22 czerwca. Zgodnie z oświadczeniem Federalnej Administracji Lotnictwa, katastrofa miała miejsce na drodze State Route 17 w południowo-zachodniej Wirginii. FAA podała w oświadczeniu: „Śmigłowiec Bell UH-1B rozbił się w pobliżu Rt 17 w hrabstwie Logan w Wirginii Zachodniej około godziny 17:00 czasu lokalnego w środę. Na pokładzie było sześć osób. FAA i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu zbadają sprawę. NTSB będzie odpowiedzialny za dochodzenie i dostarczy dodatkowe aktualizacje.” Do incydentu doszło na terenie wiejskim, a śmigłowiec stanął w ogniu, gdy na miejsce przybyła ekipa ratunkowa.

Nikt nie przeżył tego wypadku, co potwierdził Ray Bryant, szef operacyjny Urzędu Zarządzania Kryzysowego Logan. Bryant dalej opisał helikopter jako wojskowy Bell UH-1B z czasów wojny w Wietnamie, napędzany pojedynczym silnikiem turbowałowym, dwułopatowym wirnikiem głównym i ogonowym, i został wyprodukowany w 1962 roku. Był własnością firmy Marpat Aviation i był używany na doroczny zjazd na imprezę charytatywną w tym tygodniu. Według firmy lotniczej ludzie mogliby zapłacić 250 dolarów darowizny za paliwo i latać helikopterem bez pilota, podczas gdy reszta pasażerów może wybrać się na przejażdżkę wraz z niewielką darowizną. Helikopter był hollywoodzkim ulubieńcem, ponieważ pojawiał się w filmach takich jak „Szklana pułapka”, „The Rock” i „Słoneczny patrol”.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kim jest Jason Karels? Mężczyzna zabija trójkę swoich dzieci, złapanych przez gliniarzy po szybkim pościgu

WYCIECZKA DO RATOWNICTWA: Autystyczny chłopiec UNIESIONY na Arubie na 3 TYGODNIE po ataku paniki na samolot przylatujący do domu

Według Heritage Flight Museum Bell UH-1 został wyprodukowany po raz pierwszy w 1950 roku i był szeroko stosowany podczas wojny w Wietnamie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i FFA wysłały śledczych na miejsce zdarzenia, a trasa stanowa 17 ma pozostać zamknięta przez następne 24 godziny. Chociaż rzeczywisty powód katastrofy jest nadal niejasny, według biura zarządzania kryzysowego hrabstwa Logan, w okolicy obserwowana była poważna burza z piorunami. Po tym incydencie gubernator Zachodniej Wirginii Jim Justice napisał na Twitterze: „Cathy i ja modlimy się za rodziny tych, którzy zginęli w tej tragicznej katastrofie helikoptera”.

Zaledwie milę od miejsca katastrofy świadek, Bobbi Childs, zadzwonił pod numer 911 w chwili, gdy zobaczyła, jak helikopter wymyka się spod kontroli. Zanim dotarła na miejsce, helikopter rozbił się i stanął w płomieniach. Zobaczyła co najmniej jedną uwięzioną w nim osobę. Powiedziała WSAZ: „Pobiegłam tak szybko, jak mogłam, weszłam pod barierkę i weszłam do helikoptera. Ale ogień był po prostu tak gorący, tak intensywny, że ten facet się stamtąd nie wydostał. ”

To rozwijająca się historia, a MEAWW będzie Cię na bieżąco informować.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button