Rozrywka

Kate Bush wyjaśnia znaczenie piosenki „Stranger Things” „Running Up that Hill”

Kate Bush ponownie pojawiła się na listach przebojów prawie 40 lat później Dziwne rzeczy sezon 4 sprawił, że jej piosenka „Running Up That Hill (A Deal With God)” zyskała ogromną popularność. Teraz, w rzadkim wywiadzie, Kate Bush wyjaśnia znaczenie piosenki i jej uznanie dla tego, jak Dziwne rzeczy twórcy zajmowali się jej muzyką.

„Running Up That Hill (A Deal With God)” Kate Bush dominuje na listach przebojów dzięki „Stranger Things”

Kate Bush | Koh Hasebe/Shinko Music/Getty Images

W odcinku 4 sezonu 4 z Dziwne rzeczy, Max (Sadie Sink) zostaje zaatakowany przez Vecnę (Jamie Campbell Bower). Aby uratować Maxa, jej przyjaciele grają jej ulubioną piosenkę, którą jest „Running Up That Hill (A Deal With God)” Kate Bush. Piosenka wybuchła po tym w mediach społecznościowych, a nawet przyniosła Bushowi swój pierwszy singiel nr 1 w Wielkiej Brytanii i pierwszy hit w pierwszej dziesiątce w USA prawie 40 lat po wydaniu piosenki.

W wywiadzie udostępnionym przez Variety z Emmą Barnett z Woman’s Hour w BBC Radio 4, Bush powiedziała, że ​​zdaje sobie sprawę, że może to zwrócić większą uwagę na jej piosenkę, ale nigdy się tego nie spodziewała.

Dziwne rzeczy jest tak świetną serią, pomyślałem, że ten utwór przyciągnie uwagę” – powiedział Bush. „Ale po prostu nigdy nie wyobrażałem sobie, że to będzie coś takiego. To takie ekscytujące. Ale to naprawdę szokujące, prawda? Cały świat oszalał.

Bush wyjaśnia znaczenie jej przeboju

Piosenka staje się coraz bardziej popularna wśród młodszej publiczności, a jej popularność można również przypisać Tik Tokowi. Wielu fanów tej piosenki stworzyło różne memy i posty na temat Dziwne rzeczy które używają tej piosenki. Bush chce, aby ludzie interpretowali piosenkę tak, jak im się podoba, ale ma wyjaśnienie, co oznacza „Running Up That Hill”.

„Naprawdę lubię, gdy ludzie słyszą piosenkę i biorą z niej to, czego chcą” – powiedział Bush. „Ale pierwotnie [‘Running Up That Hill’] został napisany jako idea zamiany mężczyzny i kobiety. Tylko po to, żeby poczuć, jak to było z drugiej strony.

Bush powiedział również BBC, że wytwórnia martwi się oryginalnym tytułem piosenki, który brzmiał po prostu „A Deal With God”. Skończyło się na tym, że zmienili go na „Running Up That Hill”.

Bush docenia sposób, w jaki bracia Duffer radzili sobie z jej muzyką

Kate Bush powiedziała, że ​​jest fanką Dziwne rzeczy i jest całkowicie nadrobiony. Jest zadowolona z tego, jak bracia Duffer wykorzystali tę piosenkę i docenia, że ​​jest ona wykorzystywana w bardzo pozytywny sposób, ponieważ Max słyszy muzykę i ucieka do swoich przyjaciół.

„Myślę, że umieścili go w naprawdę wyjątkowym miejscu. To znaczy bracia Duffer stworzyli serial i właściwie oglądaliśmy go od pierwszego sezonu, więc już znałem serial. Pomyślałam, że to piękny sposób, żeby piosenka została wykorzystana w tak pozytywny sposób – wiesz, prawie jako rodzaj Talizmanu dla Maxa. I tak, myślę, że to bardzo wzruszające”.

Dziwne rzeczy sezon 4 jest transmitowany na Netflix.

POWIĄZANE: „Stranger Things” nie jest pierwszym programem telewizyjnym, w którym wykorzystano „Running Up That Hill” Kate Bush

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button