Rozrywka

Kelly Holmes jawi się jako wesoły i jest „wreszcie wolna” po latach życia w „strachu”

Dame Kelly Holmes okazała się gejem po latach życia w „obawie” przed wyrzuceniem i mówi, że jest teraz „wreszcie wolna”.

52-letnia legenda olimpijska przerwała 30-letnie milczenie na temat swojej seksualności w szczerym wywiadzie dla The Sunday Mirror. Holmes, która zdobyła złoto dla zespołu GB w biegach na 800m i 1500m w Atenach w 2004 roku, ujawniła, że ​​jej bliskie kręgi już wiedziały, ale trzymała swój homoseksualizm z dala od opinii publicznej.

Holmes powiedziała, że ​​nawet podczas parady poolimpijskiej przed 80 000 adorujących ją fanów, była przerażona tym, że została „wywalona” za homoseksualizm, gdy była w wojsku.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Powiedziała Sunday Mirror: „Tysiące ludzi przyszło do mnie, a nawet podziękowania od wojska. Zdobycie złota było wszystkim, o czym marzyłem od dziecka.

„Wracam z igrzysk olimpijskich i stoję w autobusie z dwoma złotymi medalami dla mojego kraju – i myślę tylko: „A jeśli ktoś coś powie… że miałem związki z kobietami, kiedy byłem w wojsku”. ? Żyłem w strachu”.

Legenda Team GB obawiała się retrospektywnego ścigania za homoseksualizm w wojsku (Zdjęcie: Stowarzyszenie Prasowe)

Była sierżant była przerażona, że ​​zostanie uwięziona, jeśli jej sekret zostanie kiedykolwiek ujawniony z powodu zakazu homoseksualistów w szeregach armii. Twierdziła, że ​​bała się kary z mocą wsteczną, nawet po zniesieniu haniebnego zakazu w 2000 roku.

Po latach trzymania innych na dystans podczas wydarzeń branżowych i nie wspominania o związkach poza jej bliskim kręgiem, w 2020 roku Holmes osiągnął punkt krytyczny. Kultowa sportowiec została uderzona przez Covid-19 w październiku i zdecydowała podczas swojej choroby, że nie chce, aby jej bliscy przyjaciele czuli się tak, jakby nie była sobą, kiedy pewnego dnia zmarła.

Dame Kelly Holmes powiedziała, że ​​żyła w strachu (Zdjęcie: Jonathan Buckmaster)

Holmes powiedział: „Kiedy leżałem na sofie, czując się okropnie, zdałem sobie sprawę, że jeśli coś mi się stanie, to oni powiedzą: „Szkoda, że ​​Kelly nie mogła tam stać i być sobą”. Nie chcę, żeby to zostało powiedziane na moim pogrzebie.

W końcu zwróciła się o pomoc do psychologa, który poprowadził ją przez presję, jaką wywierała na jej ramionach, a także wypalenie zawodowe w wyniku lat atletyki i pracy publicznej. A po latach walki z lękiem przed samookaleczeniem Holmes widzi teraz ekscytującą przyszłość.

Aby uzyskać wsparcie emocjonalne, możesz zadzwonić na całodobową infolinię Samarytan pod numer 116 123, wysłać e-mail na [email protected], odwiedzić oddział Samarytan osobiście lub odwiedzić stronę internetową Samarytan.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button