Aktualności

Kevin Harvick może zabić 2 ptaki jednym kamieniem w Michigan, gdzie odniósł znaczny sukces

Sierpniowa wycieczka do Michigan może być przełomowym weekendem dla mistrza NASCAR Cup Series z 2014 roku, Kevina Harvicka, aby uratować szansę na rywalizację o drugi tytuł i zakończyć drugą najdłuższą suszę w jego karierze.

Harvick obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji punktowej, ale 17. na siatce NASCAR Playoffs, ponieważ 14 różnych kierowców połączyło się, aby wygrać pierwsze 22 wyścigi sezonu. Koledzy bez wygranej Ryan Blaney i Martin Truex Jr. zajmują ostatnie dwa miejsca w 16-osobowej grupie, a Harvick jest 96 punktów za Truex Jr.

Jedyną realną szansą Harvicka na awans do play-offów po raz 13. sezon z rzędu jest wygranie jednego z czterech następujących wyścigów. Na szczęście jeden z jego najlepszych utworów jest następny.

Kevin Harvick odniósł w swojej karierze znaczny sukces w Michigan

” src=”https://www.youtube.com/embed/c67MRCtm1Yg?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Seria Cup odwiedzi Michigan International Speedway w ten weekend po raz pierwszy i jedyny w 2022 roku. Szeroki, dwumilowy tor to miejsce, w którym Harvick odniósł pięć poprzednich zwycięstw, najwięcej na każdym torze.

Trzy z tych zwycięstw odniósł w ostatnich pięciu wyścigach na żużlu. Jego średnia pozycja na mecie 4,8 w tych zawodach plasuje się na drugim miejscu wśród wszystkich kierowców Cup Series i na czwartym miejscu wśród wszystkich torów, na których Harvick rywalizował od początku 2019 roku.

Problematyczną częścią jest to, że Harvick musiałby przełamać passę 65 wyścigów bez zwycięstwa, aby ponownie odwiedzić Victory Lane w Michigan. Nie wygrał wyścigu, odkąd zabrał samochód nr 4 na Victory Lane w nocnym wyścigu 2020 na betonowej nawierzchni na torze Bristol Motor Speedway, kiedy całkiem niedawno był jednym z dominujących kierowców w tym sporcie.

Zwycięstwo w Bristolu było jego najlepszym w serii dziewiątym w sezonie i piątym w dziewięciu wyścigach. To było jego drugie zwycięstwo w pierwszej rundzie playoffów 2020 i dało mu przewagę punktową, gdy seria zmierzała do drugiej rundy na Las Vegas Motor Speedway, gdzie zdobył nagrodę pole position i zajął 10. miejsce.

Po zdobyciu drugiego miejsca na Kansas Speedway i 16. miejsca na Texas Motor Speedway, Harvick potrzebował jeszcze jednej pozycji pod koniec półfinałowego wyścigu na Martinsville Speedway z Chase Elliottem, aby wywalczyć miejsce w Championship 4 poprzez zwycięstwo w spinaczu.

Harvick musiał wyprzedzić Kyle’a Buscha na dziewiątym miejscu na ostatnim okrążeniu, ale zamiast tego obrócił zarówno samochód nr 18, jak i siebie i uderzył w wewnętrzną ścianę. Harvick ostatecznie zajął 17. miejsce, przegapił mistrzostwo 4 i od tego czasu nie wygrał żadnego wyścigu.

46-latek ma najgorszy sezon od ponad dekady

„src=”https://www.youtube.com/embed/Jd5bCSk2ItU?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Być może 46-latek go dogonił lub walki w organizacji w Stewart-Haas Racing pomogły mu zmniejszyć jego wydajność. Ale Harvick jest w kolejce do swojego najgorszego sezonu od 2009 roku, kiedy zajął 19. miejsce w klasyfikacji punktowej i odszedł bez zwycięstwa w samochodzie nr 29 dla Richarda Childress Racing.

Dotarł do play-offów rok temu, kiedy 13 różnych kierowców zdobyło zwycięstwa kwalifikujące się do playoffów w sezonie zasadniczym, ale w tym roku ta przewaga nie istnieje. Musi wygrać, a jego ostatnią, najlepszą szansą jest ten weekend w Michigan.

Jasne, zajął drugie miejsce wiosną na Richmond International Raceway, gdzie seria pojedzie po Michigan. Ale to był wyścig ze strategią opon, w którym on i ewentualny zwycięzca Denny Hamlin wyprzedzili Williama Byrona i Truexa Jr. na o wiele świeższych oponach na ostatnim biegu wyścigu. Średnia pozycja biegowa Harvicka tego dnia była dziewiąta.

Harvick był konsekwentny, ale wyniki dyktują, że musi wygrać, aby dotrzeć do playoffów NASCAR

Kevin Harvick patrzy podczas treningu przed NASCAR Cup Series Kwik Trip 250 na Road America 2 lipca 2022 | Sean Gardner/Getty Images

Oczywiście jego sezon nie był taki zły. Właśnie ukończył odcinek czterech czołowych dziesiątek w pięciu wyścigach, a dwa tygodnie temu na torze Pocono Raceway zajął 27. miejsce.

Niestety dla Harvicka spójność nie ma już znaczenia. Musi wygrać jeden z czterech kolejnych wyścigów, bo w tym roku najlepszym, jaki zakończy w klasyfikacji jest 17. miejsce.

Tor szosowy Watkins Glen International i Daytona International Speedway to dwa pozostałe tory w regularnym sezonie po Richmond, a najnowsza historia Harvicka na obu nie daje zbyt wiele nadziei.

Ma trzy z rzędu pierwsze miejsca w pierwszej dziesiątce w Watkins Glen, ale od 2015 roku nie prowadził okrążenia w północnej części stanu Nowy Jork. Nie ukończył również letniego wyścigu w Daytona lepiej niż 15. od 2015 roku.

Harvick jest obecnie jednym z najbardziej utytułowanych kierowców w tym sporcie. Jego 58 kariera w Cup Series zajmuje drugie miejsce po Buschu wśród aktywnych kierowców i 10. miejsce w historii. Wygrał również co najmniej jeden wyścig na każdym torze, na którym ścigał się ponad pięć razy, oprócz Kentucky Speedway i Rockingham Speedway, które nie są już w harmonogramie NASCAR.

Jego kontrakt z SHR obowiązuje przez cały sezon 2023, ale wkrótce może być zmuszony patrzeć na potencjalną trasę emerytalną w przyszłym roku jako jedyną pozostałą szansę na zdobycie drugiego tytułu, jeśli nie wygra niedzieli w Michigan.