Rozrywka

Kevin Spacey MUSI zapłacić 31 milionów dolarów twórcom „House of Cards” za straty po tym, jak zwolnili go z powodu niewłaściwego zachowania seksualnego

Kevin Spacey musi zapłacić twórcom House of Cards ponad 31 milionów dolarów za rzekome niewłaściwe zachowanie seksualne za kulisami dramatu Netflix „House of Cards”, sędzia orzekł 4 sierpnia, stwierdzając, że nie jest to nawet „zamknięta sprawa”.

REKLAMA

Spacey, obecnie 63-letni, grał Franka Underwooda w „House of Cards” i został zwolniony, gdy pojawiły się informacje, że seksualnie żerował na młodych mężczyznach. Zarzuty, które obejmowały rzekome obmacywanie asystenta produkcji, skłoniły MRC do wszczęcia śledztwa iw rezultacie do anulowania jego kontraktów aktorskich i produkcyjnych.

REKLAMA

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kevin Spacey zauważył na swoim pierwszym amerykańskim filmie po zarzutach o napaść na tle seksualnym

„Kevin Spacey próbował mnie uderzyć”: Tina Fey wspomina incydent z afterparty „SNL” w 2006 roku

REKLAMA

Orzeczenie zostało wydane po tym, jak prywatny arbiter ustalił w 2020 roku, że Spacey złamał jego umowę, łamiąc politykę firmy dotyczącą molestowania seksualnego. MRC, studio stojące za udaną serią Netflix, zerwało relacje ze Spacey w 2017 roku po tym, jak pojawiły się różne zarzuty dotyczące drapieżnych zachowań seksualnych przeciwko niemu. Podczas procedury arbitrażowej firma z powodzeniem stwierdziła, że ​​Spacey stracił miliony dolarów, ponieważ jego domniemane wykroczenie skłoniło ich do usunięcia go z serialu i skrócenia szóstego sezonu o pięć odcinków.

REKLAMA

Sędzia Sądu Najwyższego w Los Angeles, Mel Red Recana, odrzucił prośbę Spacey o uchylenie wyroku arbitrażowego i zatwierdził wniosek MRC, co oznacza, że ​​aktor musi teraz zapłacić 30,9 miliona dolarów, które pierwotnie miał zapłacić. „Jesteśmy zadowoleni z orzeczenia sądu”, powiedział radca prawny MRC Michael J Kump z Kinsella Weitzman Iser Kump Holley LLP w oświadczeniu dla Deadline.

REKLAMA

W swoim orzeczeniu sędzia napisała, że ​​Spacey i jego prawnicy „nie potrafią wykazać, że jest to nawet bliska sprawa” i „nie wykazują, że przyznanie odszkodowania było tak całkowicie irracjonalne, by sprowadzało się do arbitralnego przerobienia umów stron, ” zgodnie z dokumentami sądowymi.

Spacey wciąż toczy wiele innych procesów sądowych od kilkunastu mężczyzn, w tym aktora Anthony’ego Rappa, który początkowo oskarżył Spaceya o niechciane próby seksualne na nim, gdy Rapp miał 14 lat, a Spacey 26. Przez cały czas Spacey utrzymywał swoją niewinność.

REKLAMA

Aktor ostatnio zaczął pojawiać się w zagranicznych filmach. Chociaż nie będzie już występował w nadchodzącym filmie historycznym reżysera Pétera Soósa „12:42: Gateway to the West”, nadal ma pojawić się w projektach takich jak „Człowiek, który przyciągał Boga” Louisa Nero, o którym niedawno powiedział producent. EW, że nie przejmował się zarzutami gwiazdy.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button