Rozrywka

Khaby Lame: Zwolniony pracownik fabryki, lat 22, wyprzedza Charli D’Amelio, lat 18, jako KRÓL TikTok z 143 milionami fanów

Khaby Lame jest teraz oficjalnym królem TikTok. 22-letni twórca treści, Khaby (Khabene) Lame, który pochodzi z Chivasso, małego miasteczka położonego w dzielnicy Turn we Włoszech, stał się teraz najpopularniejszym twórcą treści w aplikacji mediów społecznościowych TikTok. Khaby wyprzedził Charli D’Amelio, 18-letnią twórcę treści z USA, która jest rekordzistką od marca 2020 r. i obecnie ma 142,3 mln. Komediowe kawałki 22-latka zyskały ogromną rzeszę fanów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych twórców TikTok na całym świecie.

Krótkie filmy komediowe Lame’a o lifehackach przyniosły mu światowe uznanie. Kultowa mimika i mowa ciała Lame’a (jego filmy zazwyczaj nie zawierają dialogów) sprawiły, że jego treści zyskały atrakcyjność na całym świecie, a on zdobył doświadczenie w filmach z reakcjami i fałszowaniu absurdalnych lifehacków. Fani uważają, że jego krótki film komediowy jest bardzo bliski i zabawny, ponieważ w jego filmach nie ma dialogów, co pozwala wszystkim odnieść się do jego filmów i śmiać się z nich. Jak sam Lame nazywa swoje wyciszone wyrażenia „językiem uniwersalnym”. „Mówię uniwersalnym językiem, który wszyscy rozumieją” – powiedział Forbes.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Mąż TikTokera kupuje torbę Birkin za 6 000 $, aby przeprosić za rozpoznanie gwiazdy porno Mii Khalifa

Wartość netto Khaby Lame: TikToker jest teraz drugim najczęściej obserwowanym na świecie po Charli D’Amelio

Po utracie pracy jako pracownik fabryki na początku pandemii Covid-19, Khaby został zmuszony do powrotu do domu swoich rodziców w Turynie we Włoszech. Podczas ogólnoświatowej blokady Lame wykorzystał swoją kreatywność, aby nakręcić te filmy dla TikTok, Lame powiedział The New York Times. Jego pierwsze filmy przedstawiały siebie tańczącego, oglądającego gry wideo i używającego różnych filtrów aplikacji, chociaż nie otrzymał wielu wyświetleń. Wszystko zmieniło się w listopadzie 2020 roku, kiedy jeden z filmów Khaby’ego stał się wirusowy. Jego pierwszy wirusowy film obejrzano ponad 17 milionów razy.

W odpowiedzi na niepotrzebnie skomplikowany film wideo innej osoby, Lame zademonstrował prostsze rozwiązanie problemu. Liczba obserwujących Khaby’ego zaczęła gwałtownie rosnąć i do kwietnia 2021 roku wyprzedził Gianlucę Vacchi jako najczęściej obserwowany Włoch na TikTok. Według Księgi Rekordów Guinnessa do lipca 2021 r. Khaby był drugim najczęściej obserwowanym użytkownikiem i posiadał rekord największej liczby obserwujących na TikTok (mężczyzna) po prześcignięciu Zacha Kinga.

23 lutego Instagram udostępnił inspirujący film o podróży Lame z okazji Miesiąca Historii Czarnych. „Dla twórcy treści Khaby Lame (@khaby00) chodzi o sam proces — robi filmy, ponieważ sprawia mu to radość. Czarna radość oznacza „po prostu bycie dokładnie tym, kim jestem i torowanie ścieżki innym młodym czarnym twórcom treści we Włoszech również odnieść sukces”. W tym Miesiącu Historii Czarnej kontynuujemy #ShareBlackStories i świętujemy radość Czarnych w całej okazałości” – czytamy w podpisie.

„Od dzieciństwa pasjonuję się rozrywką i rozśmieszaniem ludzi i jestem wdzięczny TikTok za zaoferowanie mi globalnej sceny, na której mogę dzielić się moją pasją z resztą świata” – powiedział Lame w oświadczeniu z sierpnia 2021 r., kiedy przekroczył 100 miliony obserwujących. „Będę dalej pracować nad swoimi marzeniami, wiedząc, że mogę liczyć na piękną społeczność, która będzie mnie wspierać. Dziękuję i kocham was wszystkich!”

Przy tak ogromnej liczbie fanów Lame niewątpliwie zdobył dużo fortuny. Twórca treści, taki jak on, z tak dużą liczbą obserwujących, może pobierać od 1 miliona do 2 milionów dolarów za post. „Wiadomo, że firmy płacą od 200 do 20 000 USD za markowy film promowany przez influencerów, w zależności od poziomu wpływu danej osoby”, mówi Influencer Marketing Hub.

Oprócz swojej bazy fanów na TikTok, Lame ma ponad 78 milionów obserwujących na Instagramie. Jest reprezentowany przez Iron Corp., agencję mediów społecznościowych z siedzibą w Mediolanie.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button