Rozrywka

Kiedy jest platynowy jubileusz Queen? Daty dni wolnych od pracy, wydarzenia i jak je oglądać w telewizji

Obchody Platynowego Jubileuszu Królowej są tuż za rogiem, a naród jest podekscytowany nadchodzącym czterodniowym weekendem.

Oczekuje się, że w pierwszy weekend czerwca miliony ludzi na całym świecie spotkają się, aby uczcić rekordowe 70-letnie panowanie królowej.

Królowa Elżbieta II miała zaledwie 25 lat, kiedy wstąpiła na tron, a siedem dekad później świętuje doniosłe wydarzenie po tym, jak została najdłużej panującym monarchą w Wielkiej Brytanii.

Aby uczcić jej Platynowy Jubileusz, zaplanowano tysiące wydarzeń.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o obchodach Platynowego Jubileuszu, w tym o tym, jakie wydarzenia się odbywają i jak możesz się zaangażować.

Kiedy odbędzie się Platynowy Jubileusz Królowej? Królowa pobiła rekord jako najdłużej panujący monarcha Wielkiej Brytanii w lutym (Zdjęcie: Getty Images) Czytaj więcej Pokrewne artykuły Czytaj więcej Pokrewne artykuły

Obchody Platynowego Jubileuszu Królowej odbędą się od 2 do 5 czerwca 2022 roku.

Wstąpienie królowej na tron ​​nastąpiło 6 lutego 1952 r., ale jej Platynowy Jubileusz odbywa się w czerwcu, ponieważ jej zostanie monarchą oznaczało również śmierć jej ojca.

Zamiast tego królowa uczci 70-letnie panowanie w rocznicę koronacji, która miała miejsce 2 czerwca 1953 roku.

Obchody jej wieloletniego panowania będą trwały przez cały czterodniowy weekend świąteczny.

Wydarzenia z okazji platynowego jubileuszu królowej Trwają przygotowania do platynowego jubileuszu królowej Elżbiety (Zdjęcie: Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images)

Jubileuszowe święto bankowe będzie świadkiem wydarzeń organizowanych w całym kraju z okazji obchodów Królowej; do tej pory zorganizowano ponad 2400 imprez publicznych i imprez ulicznych.

Ale jest też szereg oficjalnych wydarzeń z tej okazji. Oto czego można oczekiwać po weekendzie jubileuszowym.

2 czerwca Trooping the Color odbywa się co roku z okazji urodzin królowej (Zdj .: AFP/Getty Images)

Coroczna Parada Urodzin Królowej, znana również jako Trooping the Colour, rozpocznie obchody Platynowego Jubileuszu 2 czerwca.

Parada rozpocznie się o godzinie 11 rano w Pałacu Buckingham i zgromadzi ponad 1200 oficerów i żołnierzy, a także setki muzyków wojskowych i 240 koni.

Po paradzie rodzina królewska pojawi się na słynnym balkonie Pałacu Buckingham, a także odbędzie się przelot Royal Air Force.

Później w ciągu dnia nastąpi zapalenie latarni, jest to tradycyjna uroczystość upamiętniająca królewskie jubileusze, śluby i koronacje.

Ponad 1500 latarni zostanie oświetlonych w całej Wielkiej Brytanii, aby uczcić Platynowy Jubileusz Królowej, a główna latarnia zostanie zapalona w Pałacu Buckingham przez członka rodziny królewskiej.

3 czerwca nabożeństwa dziękczynne tradycyjnie odbywają się w katedrze św. Pawła z okazji jubileuszy królowej (Zdjęcie: Mirrorpix)

Obchody Platynowego Jubileuszu będą kontynuowane w piątek 3 czerwca nabożeństwem Dziękczynienia.

Nabożeństwo Dziękczynienia za panowanie Królowej odbędzie się rano w Katedrze św. Pawła w Londynie.

4 czerwca Królowa cieszy się Epsom Derby od wielu lat (Zdjęcie: Getty Images)

W sobotę 4 czerwca królowa – zagorzała fanka wyścigów konnych – pojedzie do Surrey, aby wziąć udział w Cazoo Derby w Epsom Downs.

W Epsom Derby będą jej również towarzyszyć inni członkowie rodziny królewskiej.

Platynowa impreza BBC w Pałacu również odbędzie się 4 czerwca. Na długo wyczekiwanym koncercie jubileuszowym wystąpią Diana Ross, Sam Ryder Queen + Adam Lambert i wielu innych.

5 czerwca Powóz Golden State poprowadzi Paradę Platynowego Jubileuszu (Zdj .: Getty Images)

W ostatnim dniu obchodów Jubileuszu odbędzie się Wielki Jubileuszowy Lunch.

Oczekuje się, że ponad 10 milionów ludzi weźmie udział w obchodach, od prób zorganizowania najdłuższej imprezy ulicznej na świecie, po grillowanie w ogrodzie i wspólne obiady.

Uroczystość zakończy się następnie Platynowym Korowód Jubileuszowy, który rozpocznie się o 14:30.

Gold State Carriage poprowadzi Platynowy Korowód Jubileuszowy, choć królowa w nim nie pojedzie, nie zabraknie też street artu, teatru, muzyki, cyrku, karnawału i kostiumów.

Jak oglądać obchody Platynowego Jubileuszu w telewizji BBC będzie transmitować wiele wydarzeń związanych z Platynowym Jubileuszem, w tym ich Platynową Imprezę w Pałacu (Zdj .: BBC)

W obchodach jubileuszowych wezmą udział tysiące osób, ale dla tych, którzy nie będą mogli przybyć osobiście, nadal będzie można oglądać przebieg obchodów w zaciszu własnego domu.

Obchody jubileuszu będą transmitowane przez główne kanały, a większość wydarzeń będzie relacjonowana na żywo przez BBC.

Możesz oglądać wszystkie relacje BBC na BBC One lub iPlayer.

Huw Edwards, Kirsty Young i JJ Chalmers zaprezentują Trooping the Color 2 czerwca, a oświetlenie beaconów zostanie wyemitowane późnym wieczorem.

3 czerwca David Dimbleby, Kirsty Young i Sophie Raworth wystąpią podczas nabożeństwa Dziękczynienia.

W sobotę BBC będzie transmitować na żywo swoją Platynową Imprezę w Pałacu we wszystkich swoich sieciach, a Kirsty Young i Roman Kem zaprezentują transmitowany w telewizji koncert.

Aby złapać Epsom Derby, musisz dostroić się do ITV1 zamiast BBC, ponieważ będzie ona transmitować na żywo z wyścigu.

Jednak relacje z obchodów powrócą do BBC One i iPlayera, ponieważ będą one transmitować w telewizji platynowy jubileuszowy korowód królowej, aby zaznaczyć koniec weekendu obchodów.

Jak wziąć udział w obchodach Jubileuszu Królowej Organizacja imprezy ulicznej to jeden ze sposobów na zaangażowanie się w obchody Jubileuszu (Zdj .: PA)

Nie każdy będzie miał okazję pojechać do Londynu, aby dołączyć do uroczystości w Pałacu, a bilety na wiele wydarzeń są już wyprzedane, ale wciąż istnieją sposoby, aby się zaangażować.

Wielki Jubileuszowy Lunch to wydarzenie, w które może zaangażować się każdy w całej Wielkiej Brytanii. Projekt Eden jest sponsorem tego wydarzenia i zachęca społeczności w całej Wielkiej Brytanii do wspólnego obiadu, aby uczcić Królową.

Rozdaje także darmowe pakiety Big Lunch, które zawierają pomysły, przepisy i zaproszenia.

Możesz również zaangażować się organizując lub uczestnicząc w lokalnej imprezie ulicznej. Do tej pory udostępniono szczegóły dotyczące ponad 2400 imprez ulicznych w całym kraju, a najbliższą imprezę uliczną można znaleźć na stronie Platinum Jubilee.

Przeczytaj więcej powiązanych artykułów Przeczytaj więcej powiązanych artykułów

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button