Aktualności

Kiedy odbędzie się następny turniej LIV Golf? Harmonogram Portland Invitational, godziny rozpoczęcia i sposób oglądania telewizji w Wielkiej Brytanii

Kontrowersje, które otaczają serię LIV Golf od jej powstania, nie słabną, gdy organizatorzy przygotowują się do drugiego turnieju wspieranego przez Arabię ​​Saudyjską.

Uciekinierzy z serii zostali oznaczeni przez Rory’ego McIlroya jako „dość dwulicowi” po tym, jak czterokrotny główny mistrz Brooks Koepka dołączył do Phila Mickelsona, Dustina Johnsona i Lee Westwooda w przejściu na serię 200 milionów dolarów (159 milionów funtów) przed drugą rundą w Portland w stanie Oregon na 30 czerwca.

Oszałamiające podpisywanie opłat – według doniesień Mickelson i Johnson otrzymali odpowiednio 200 milionów dolarów (159 milionów funtów) i 150 milionów dolarów (119 milionów funtów) – są dostępne dzięki Arabii Saudyjskiej. Finansuje serię za pośrednictwem Funduszu Inwestycji Publicznych (PIF), tego samego pojazdu, do którego należy klub piłkarski Premier League Newcastle United.

Amnesty International UK nazwała konkurentów „chętnymi marionetkami saudyjskiego prania sportowego” ze względu na „przerażającą historię praw człowieka” w tym kraju, a graczy w ostatnich tygodniach dręczyły pytania o ich moralność.

Wszystkim uciekinierom zabroniono od tego czasu powrotu na PGA Tour – chociaż Open w St Andrew’s i US Open nie poszły w ich ślady.

Jaki jest format LIV Golfa?

Pierwsze siedem wydarzeń z ośmiorundowej serii odbywa się w ciągu trzech dni, a tradycyjny format stroke play wyłania indywidualnego zwycięzcę po trzech rundach i 54 dołkach – zamiast zwykłych 72.

Nie ma cięć, co oznacza, że ​​​​wszyscy 48 golfistów będzie rywalizować każdego dnia, podczas gdy „starty ze strzelby”, w których gracze grają jednocześnie, mają na celu przyspieszenie gry.

W rywalizacji jest również element zespołowy, w którym wydarzenia są podzielone na 12 drużyn po cztery. W pierwszych dwóch rundach najlepsze dwa wyniki liczą się do sumy każdej drużyny. W trzeciej i ostatniej rundzie liczą się trzy najlepsze wyniki, z najniższym wynikiem ogólnym zespołu po 54 dołkach zwycięzcą drużyny.

Ósma i ostatnia impreza, która odbędzie się w Miami w październiku, będzie czterodniową, czterorundową rozgrywką pucharową. Wydarzenie zostanie rozstawione na podstawie poprzednich wyników, a cztery najlepsze drużyny otrzymają pożegnanie do drugiego dnia.

W czwartym i ostatnim dniu odbędzie się „Mecz o mistrzostwo” pomiędzy dwoma ostatnimi stojącymi drużynami, a także mecz barażowy o trzecie miejsce pomiędzy przegranymi półfinalistami.

Kiedy jest następny turniej i ile wynosi nagroda pieniężna?

Druga runda serii LIV rozpocznie się w Portland w stanie Oregon w Pumpkin Ridge 30 czerwca i potrwa do 2 lipca.

Zawodnicy zagrają o część z puli nagród o wartości 25 mln USD (19,9 mln GBP), z czego 20 mln (15,9 mln GBP) z tego podziału w oparciu o indywidualne wyniki – od 4 mln GBP (3,2 mln GBP) dla zwycięzcy do 120 tys. 95 000 GBP) za 48. miejsce.

Pozostałe 5 mln USD (3,9 mln GBP) jest dzielone między trzy najlepsze zespoły w odpowiednio 3 mln USD (2,3 mln GBP), 1,5 mln USD (1,1 mln GBP) i 500 tys. USD (398 tys. GBP).

Drużyny na wydarzenie w Portland zostaną wybrane 28 czerwca, na dwa dni przed rozpoczęciem turnieju.

Analiza: LIV Invitational jest moralnie bankrutem i nie ożywi golfa

autorstwa Matta Butlera

Nazwa jest dość sprytna: LIV. Cyframi rzymskimi jest to 54, a gracze w tym nowym wcieleniu golfa zagrają tyle dołków. Schludny, co?

Oczywiście można by powiedzieć, że nowa seria sportowa, wzmocniona nieograniczonymi petrodolarami, będzie kreatywna pod względem brandingu.

Ale nowy dzieciak w mieście to znak, że golf rozpaczliwie potrzebuje miłości. Phil Mickelson, Dustin Johnson, Lee Westwood i, eee, James Piot, muszą się zastanowić, czy ta miłość pochodzi od despotycznego reżimu, który ma okropne doświadczenia w zakresie praw człowieka. .

A jeśli odłożyć na bok obrzydliwość saudyjskiego reżimu stojącego za zabójcami Jamala Khashoggiego, którzy dostarczają szminki i tuszu do gry, koncepcja błyskawicznej grupy turniejów z ustalonym sezonem i ośmiocyfrowymi sumami gotówki na każdym z nich brzmi intrygująco – nawet jeśli powodem, dla którego gracze dołączyli, wydaje się być kwestia pieniędzy. Nie taka zimna, twarda gotówka jako motywator jest nowością, zwłaszcza w świecie golfa.

Poważni konkurenci wyraźnie wiedzą, że mają ciężką sprzedaż, ponieważ zrekrutowali Ariego Fleischera jako komunikatora. Fleischer był sekretarzem prasowym Białego Domu pod rządami George’a W. Busha, a później został zatrudniony przez ówczesnych Washington Redskins, aby stanąć po stronie drużyny NFL z powodu odmowy zmiany nazwy na coś mniej rasistowskiego. Więc jest przyzwyczajony do obrony tego, co nie do obrony.

Przeczytaj pełną analizę Matta tutaj

Gdzie są inne wydarzenia LIV Golf?

Pozostałe sześć wydarzeń odbywa się na całym świecie:

  • Bedminster – Trump National Golf Club – 29-31 lipca
  • Boston – Międzynarodowy Klub Golfowy – 2-4 września
  • Chicago – Rich Harvest Farms – 16-18 września
  • Bangkok – Stonehill – 5-7 października
  • Dżudda – Royal Greens Golf & Country Club – 14-16 października
  • Miami – Blue Monster, Trump National Doral – 25-28 października

Jak oglądać LIV Golf w Wielkiej Brytanii?

Akcja rozpoczyna się w Portland o 13.15 czasu lokalnego (20.15 GMT).

LIV Golf nie jest obecnie emitowany przez brytyjski kanał telewizyjny. Jest on jednak nadawany w darmowym strumieniu na żywo na swojej oficjalnej stronie, YouTube i Facebooku.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button