Aktualności

Kiedy są następne strajki pociągów? Daty strajków na kolei RMT i dlaczego może być ich więcej po strajkach w tym tygodniu

Trzeci strajk kolejowy ma się odbyć w sobotę, kiedy załamały się rozmowy między związkami zawodowymi a szefami biznesu.

W ciągu kilku dni w tym tygodniu trwa największy od 30 lat strajk kolejowy.

Ale czy po tym będzie więcej? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.

Kiedy zaplanowano strajk?

Pozostały i trzeci strajk kolejowy planowany jest na:

  • Sobota 25 czerwca

W sobotę 25 czerwca około 40 000 operatorów kolejowych – ale nie personel londyńskiego metra – ponownie uderzy.

Tylko co piąta linia kolejowa będzie kursować od godziny 7.30 w Anglii, Szkocji i Walii, a te, które kursują, zakończą się o godzinie 18.30.

Pasażerowie, którzy są zmuszeni do podróży, są proszeni o zaplanowanie, aby zapewnić sobie możliwość ukończenia podróży w tym oknie, przy czym ostatnie połączenia z Londynu do Szkocji na przykład odjeżdżają wczesnym popołudniem.

National Rail zaktualizował swój plan podróży na dni strajku. Zaleca skorzystanie z planera – który znajdziesz tutaj – jeśli musisz podróżować.

Czy będzie więcej strajków?

Tak czy inaczej, nic nie zostało zagwarantowane.

Ale Mike Lynch powiedział, że prawdopodobnie będzie jednak więcej akcji.

Powiedział, że rozmowy są w toku i będzie konsultował się z członkami „czy i kiedy potrzebna jest nowa faza akcji protestacyjnej”.

„Ale jeśli nie otrzymamy ugody, jest bardzo prawdopodobne, że tak będzie”

Rozmowy załamały się w środę, a obie strony oskarżają, że to druga jest przyczyną problemu.

Pan Lynch oskarżył rząd o powolny postęp.

Pan Lynch powiedział BBC Śniadanie: „Ręka rządu jest w tym… [rail] firmy wychodzą z sali, konsultują się z ministrami rządu i urzędnikami departamentów, a gdy wracają często sytuacja się pogarsza”.

Jakie są strajki?

Członkowie RMT zdecydowaną większością głosów zagłosowali za strajkiem w zeszłym miesiącu w kampanii na rzecz lepszego bezpieczeństwa pracy, warunków i płac.

RMT chce podwyżki płac o co najmniej 7 proc., ponieważ inflacja osiągnęła 9,1 proc. i przewiduje się, że w nadchodzących miesiącach osiągnie 11 proc.

Zaproponowano im trzy procent, ale pod warunkiem, że zaakceptują nowe warunki pracy.

Pojawia się, gdy szefowie kolei próbują wstrząsnąć siecią kolejową po pandemii Covid-19, która zmieniła zachowanie pasażerów.

Około 40 000 członków RMT w Network Rail i 13 operatorów pociągów bierze udział w akcji protestacyjnej.

Sekretarz generalny RMT Mick Lynch powiedział, że frekwencja na pikietach we wtorek była „fantastyczna” i przekroczyła oczekiwania.

Powiedział: „Nasi członkowie będą kontynuować kampanię i wykazali się wyjątkową jednością w dążeniu do rozwiązania tego sporu.

Członkowie na linii pikiet przed stacją Euston podczas największych strajków kolejowych od 30 lat (Zdjęcie: Martin Pope/Getty)

„Członkowie RMT prowadzą drogę dla wszystkich pracowników w tym kraju, którzy są chorzy i zmęczeni tym, że ich płace i warunki są obcinane przez mieszankę wielkich zysków biznesowych i polityki rządu.

„Nadszedł czas, aby wstać i walczyć o każdego pracownika kolei w tym sporze, który wygramy”.

Rzecznik Departamentu Transportu powiedział: „To są pilnie potrzebne reformy, które zmodernizują kolej i zapewnią jej trwałe podstawy dla pasażerów i podatników.

„Związki zawodowe zamknęły duże części sieci kolejowej, uderzając w lokalne firmy i niesprawiedliwie odcinając ludzi od szpitali, szkół i pracy.

„Jednak wczesne dane pokazują, że w przeciwieństwie do przeszłości, wiele osób ma teraz możliwość pracy z domu, więc nawet nie spieszymy się na drogi, ponieważ zamiast tego ruch stał się online, co oznacza, że ​​związki nie mają ogólny wpływ, na jaki mogli mieć nadzieję”.

Jak mogę sprawdzić, czy mój pociąg jest w ruchu?

Najlepszym sposobem sprawdzenia jest skorzystanie z planera podróży National Rail.

Alternatywnie możesz zadzwonić do National Rail pod numer 03457 48 49 50 – linie czynne są 24 godziny na dobę – lub skontaktować się bezpośrednio z przewoźnikiem kolejowym, z którym planujesz podróżować.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button