Rozrywka

Kiedy seryjny morderca Jeffrey Dahmer został w końcu złapany, nie miało to nic wspólnego z dobrą pracą policji

To tylko kwestia czasu, zanim Ryan Murphy zdecyduje się zmierzyć się z prawdziwym amerykańskim horrorem. W filmie Netflix Monster: The Jeffrey Dahmer Story Murphy wraz ze swoim długoletnim współpracownikiem Ianem Brennanem (Glee) podchodzą do kanibala z Milwaukee z innej strony. Serial przedziera się przez makabryczne akty niesławnego seryjnego mordercy (granego przez Evana Petersa) przez pryzmat jego ofiar i otaczających go ludzi.

Jak w końcu złapano Jeffreya Dahmera? Oto, co wiemy.

Artykuł jest kontynuowany pod ogłoszeniemJak został złapany Jeffrey Dahmer?

22 lipca 1991 roku 32-letnia Tracy Edwards (w serialu Shaun J. Brown) biegała ulicami Milwaukee w stanie Wisconsin z kajdankami na nadgarstku. Zgodnie z artykułem w Chicago Tribune z lutego 1992 r., kajdanki zostały założone na rękę Edwardsa przez mężczyznę, który zaproponował, że zapłaci mu 100 dolarów w zamian za nagie zdjęcia. Niestety nigdy tak nie było w planie.

Edwards nie myślał o powrocie do mieszkania tego nieznajomego i nadal nie miał nic przeciwko spędzaniu czasu, pomimo zjełczałego zapachu wypełniającego każdy pokój. Po tym, jak Dahmerowi udało się założyć kajdanki na jeden z nadgarstków Edwardsa, wyciągnął duży nóż i przyłożył go do szyi. W tym momencie zachowanie Dahmera uległo nagłej zmianie. Stał się „całkowicie innym facetem”.

Źródło: Netflix

Shaun J. Brown jako Tracy Edwards

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Edwards został zaprowadzony do sypialni Dahmera, gdzie grał The Exorcist III. Dahmer powiedział później, że identyfikował się z Zabójcą Bliźniąt z filmu. W rzeczywistości, po tym jak Dahmer został złapany, wyznał detektywowi Dennisowi Murphy’emu, że „czuł, że postać w filmie jest kierowana przez zło i czuł, że może odnosić się do tej postaci, ponieważ czuł, że kieruje nim zło”.

Tej nocy, cokolwiek prowadziło Dahmera, zawiodło, gdy Edwards był w stanie uderzyć go w głowę, ułatwiając w ten sposób jego ucieczkę, a w konsekwencji schwytanie.

Kim była pierwsza ofiara Jeffreya Dahmera?

Miesiąc po tym, jak Dahmer został złapany, szczegóły jego ofiar wciąż wyszły na jaw, w tym informacje o jego pierwszej. W czerwcu 1978 roku 18-letni Jeffrey Dahmer mieszkał w Bath Township w stanie Ohio, gdzie właśnie ukończył szkołę średnią. Według New York Times był to „gorący czerwcowy poranek”, kiedy Dahmer natknął się na Stevena Hicksa jadącego autostopem na koncert.

Artykuł jest kontynuowany poniżej Źródło reklamy: Domena publiczna

Stevena Hicksa

Podobnie jak Dahmer, miał 18 lat i niedawno ukończył szkołę średnią, ale na tym zaczęły się i kończyły podobieństwa. Kiedy Dahmer odebrał Hicksa, spędzili razem popołudnie pijąc piwo w domu Dahmera. Niestety, kiedy Hicks próbował odejść, Dahmer „udusił go, a następnie poćwiartował ciało i rozrzucił kości w lesie za domem”. Gdyby nie wyznanie Dahmera, los Stevena Hicksa pozostałby tajemnicą.

Ponieważ miał 18 lat, władze nie potraktowały zniknięcia Hicksa poważnie. Jeralita Costa, dyrektor wykonawczy Families and Friends of Missing Persons and Violent Crime Victims, grupy rzeczniczej z siedzibą w Seattle, powiedziała New York Times, że „z nastolatkiem lub osobą dorosłą [police] zwykle nie robią zbyt wiele. W niektórych przypadkach słyszeliśmy o tym, że policja całkowicie odmawia, jeśli ofiara ma ukończone 18 lat, nawet złożenia zgłoszenia o zaginięciu”.

Artykuł jest kontynuowany pod reklamą

Detektywi z Summit County przyglądali się sprawie Hicksa tylko wtedy, gdy pojawiał się raport o zobaczeniu kogoś podobnego do niego, co zdarzało się od czasu do czasu. Osobą, która utrzymywała Stevena Hicksa przy życiu w pamięci i w kontaktach z władzami, była jego matka, która wyciągała własne tropy. „Nadal naciskali na detektywów, aby wysyłali dokumentację dentystyczną ich syna i prześwietlenia do wydziałów policji, które miały niezidentyfikowane ciała”, według New York Times.

Źródło: Netflix

Evan Peters jako Jeffrey Dahmer

W końcu rodzina Stevena Hicksa otrzymała odpowiedź. Chociaż z pewnością nie była to odpowiedź, na którą liczyli, był to ostatni rozdział w księdze życia ich syna, który został napisany 13 lat wcześniej. Mogli w końcu zamknąć książkę i odłożyć najgorsze części za sobą.

Monster: The Jeffrey Dahmer Story jest dostępny do streamowania w serwisie Netflix od środy, 21 września 2022 r.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button