Rozrywka

Kim był Aaron Salter Jr? Policjant Slain HERO walczył o powstrzymanie strzelca przed wejściem na rynek Buffalo

BUFFALO, NOWY JORK: W sobotę 14 maja w supermarkecie Buffalo zastrzelono dziesięć osób, a trzy inne zostały ranne. w Conklin w stanie Nowy Jork do marketu Tops przy Jefferson Avenue. Strzelanina miała miejsce w sąsiedztwie głównie czarnych.

Jedenaście ofiar było czarnych, a dwie z nich były białe. „Badamy ten incydent zarówno jako przestępstwo z nienawiści, jak i przypadek rasistowskiego brutalnego ekstremizmu”, powiedział podczas konferencji prasowej Stephen Belongia, agent specjalny odpowiedzialny za biuro terenowe FBI w Buffalo. Szeryf hrabstwa Erie, John Garcia, powiedział: „To było czyste zło. To było przestępstwo z nienawiści na tle rasowym”.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Szukasz mnie”: bandyta z Brooklynu, Frank James ARESZTOWANY po tym, jak dał napiwek glinom o sobie

Czy Frank James zostanie oskarżony o przestępstwa z nienawiści? Media społecznościowe ujawniają lata rasistowskich tyrad

Pierwszą ofiarą strzelaniny, która została wymieniona, jest Aaron Salter Jr, były policjant z Buffalo, okrzyknięty za próbę powstrzymania bandyty. Kiedy Gendron próbował wejść do supermarketu, długoletni ochroniarz i były policjant z Buffalo próbowali go zatrzymać. Jednak kula Saltera nie mogła przebić pancerza napastnika. Gendron następnie zastrzelił Saltera.

Kim był Aaron Salter Jr?

Władze powiedziały, że Salter, ojciec trójki dzieci, zachowywał się jak gliniarz, wyciągając broń i próbując powalić Gendrona. Jednak kula nie mogła wejść w kamizelkę kuloodporną napastnika. Dwie osoby, które widziały Gendrona, powiedziały, że miał na sobie strój kamuflażowy i czarny hełm.

„Dzisiaj jest szok”, powiedział The Daily Beast syn zmarłego gliniarza, Aaron Salter III. „Jestem prawie pewien, że uratował dzisiaj kilka istnień ludzkich. Jest bohaterem. Salter, który zaraz po liceum wstąpił do Departamentu Policji w Buffalo, zostawia troje dzieci.

Salter zmierzył się z innym bandytą w 1996 roku, ale udało mu się uniknąć śmierci. „Moją pierwszą reakcją było uchylenie się”, powiedział The Buffalo News po tym, jak podejrzany o włamanie zagroził mu strzelbą kalibru 12 mm. „Nie lubię patrzeć w dół lufy strzelby i gdyby nie mój partner, który najpierw strzelił, byłaby to świetna okazja, by nas zastrzelić. Mój partner prawdopodobnie nas uratował”.

Kuzyn Saltera, Adam Bennefield, powiedział, że rodzina była zdewastowana po masowej strzelaninie. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł przewidzieć, że coś takiego się wydarzy” — powiedział 44-letni Bennefield. „Nie sądzę, żeby ktokolwiek mógł. Wszyscy są teraz zranieni, wszyscy są zdenerwowani”. Powiedział, że ma w sercu wiele szacunku dla Saltera, który ma głęboką wiedzę na temat pracy policji, a także „rzeczy poza byciem oficerem”.

Salter realizował swoje marzenie o budowaniu pojazdów napędzanych zieloną energią. Miał firmę o nazwie AWS Hydrogen Technologies. Jego biografia na LinkedIn brzmi: „Byłem policjantem przez ostatnie 27 lat, ostatnie dwa byłem w dziale ruchu drogowego, organizuję imprezy w First Niagara Center wraz z jazdą na motocyklu, paradami i wyścigami po mieście Buffalo Jestem mistrzem wszystkich zawodów, mistrzem żadnego Zawsze pracuję nad moimi pojazdami i moim projektem uruchamiania silników na wodzie przez ostatnie cztery lata, chciałbym zrealizować moje marzenie o dostarczeniu samochodów któregoś dnia spływa woda, korzystając z mojego nowo odkrytego źródła energii”.

Zmarła matka Saltera, Carol, przez 15 lat pracowała jako kasjerka w sklepie Tops w Buffalo. Ona i jej zmarły mąż, Aaron Salter, senior, mieli również pralnię chemiczną, którą prowadzili do 1998 roku, zanim została zamknięta.

Strzelanina w supermarkecie Buffalo

Podejrzany Gendron pojawił się na rynku około 14:30. „Był bardzo ciężko uzbrojony. Miał na sobie sprzęt taktyczny. Miał na głowie hełm taktyczny” – powiedział komisarz policji w Buffalo, Joseph Gramaglia. Potwierdził, że Gendron miał nawet kamerę do transmitowania na żywo strzelaniny.

Bandyta pierwszy otworzył ogień na parkingu, zabijając trzy osoby i raniąc jedną. Następnie wszedł do sklepu, gdzie zmierzył się z Salterem. Po zabiciu Saltera, Gendron przeszedł przez resztę sklepu, Gendron został skonfrontowany przez gliniarzy z Buffalo, którzy namówili go do poddania się. W pewnym momencie podobno przyłożył broń do własnej szyi. Prokurator okręgowy hrabstwa Erie, John Flynn, obiecał postawić napastnika pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia „w ciągu godziny”. zwróć na niego uwagę – powiedział Flynn.

Według Daily Mail, Gendron nie przyznał się do zabójstwa, potwierdził jego prawnik. Strzelec podobno nabazgrał słowo „N” na swoim karabinie przed dokonaniem masakry.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button