Rozrywka

Kim była Ruth Whitfield? 86-letnia ofiara strzelaniny w supermarkecie Buffalo, poświęciła życie swojej rodzinie

BUFFALO, NOWY JORK: Jedną z dziesięciu ofiar strzelaniny w supermarkecie Buffalo w sobotę 14 maja była 86-letnia Afroamerykańska babcia, która była na weekendowych zakupach żywności. Ruth Whitfield była matką czwórki dzieci, w tym byłego komisarza straży pożarnej w Buffalo, Garnella W Whitfielda.

Według śledczych Ruth Whitfield została zastrzelona przez białego nastolatka, który jechał kilka godzin, by dokonać rasistowskiej rzezi. „Jestem naprzeciwko Tops”, poinformował jej syn reporterowi Buffalo News w rozmowie telefonicznej około godziny 21:00, gdy rodzina czekała na więcej informacji. „Nigdy nie śniłem, że kiedykolwiek będę miał taki telefon”. Whitfield chciał, aby inni wiedzieli, jaką osobą jest jego matka. „Moja mama była wytrawną mamą. Moja matka była matką bez matki. Była błogosławieństwem dla nas wszystkich. Kochała Boga i nauczyła nas robić to samo” – powiedział. Powiedział również, że jego 88-letni ojciec, który mieszka w ośrodku opieki w Buffalo, pracował dzień i noc na kilku stanowiskach, aby pozwolić żonie zostać w domu i opiekować się dziećmi.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kim jest Payton Gendron? Mężczyzna ze słowem na „N” nabazgranym na jego karabinie w supermarkecie Buffalo o wartości 10

Kim był Aaron Salter Jr? Policjant Slain HERO walczył o powstrzymanie Payton Gendron przed wejściem na rynek Buffalo

Następnie poinformował media: „Zabierała mnie i mojego brata na treningi piłkarskie, czasami dwa razy dziennie i nigdy nie opuściła meczu. I to tylko my. Zrobiła to dla wszystkich dzieci. 64-letni Whitfield przypisywał swojej wierze odporność i oddanie swojej matki wobec rodziny. „Zainspirowała mnie do bycia mężem Bożym i robienia wszystkiego, co robię najlepiej, jak potrafię. Bez niej nie byłbym w stanie tego zrobić” – powiedział Whitfield, wspominając o roli, jaką jego matka odegrała w jego awansie na czołowe stanowisko w Straży Pożarnej w Buffalo.

Kiedy Garnell Whitfield Sr. przeniósł się do szpitala Highpointe w Michigan, osiem lat temu, jego żona była niezachwiana wobec niego. „Chodziła tam codziennie. Opiekowała się naszym tatą, tak jak przez całe swoje życie małżeńskie. Przyniosła mu czyste ubranie, obcięła mu paznokcie, ogoliła i obcięła włosy. Zrobiła wszystko” – poinformował Whitfield Buffalo News.

Ruth Whitfield była członkinią Durham Memorial AME Zion Church w Durham w Północnej Karolinie. „Oddała życie swojej rodzinie” – powiedział syn przed zakończeniem rozmowy telefonicznej. „Zaczynają wydobywać ciała”. Jedną z ofiar incydentu był Aaron Salter Jr, 30-letni weteran policji w Buffalo, który służył jako ochroniarz w firmie.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button