Rozrywka

Kim jest Andrea Fuentes? Szybko myślący trener ratuje pływaczkę Anitę Alvarez przed utonięciem

Trener Andrea Fuentes uratował pływaczkę artystyczną Anitę Alvarez z drużyny USA po tym, jak zemdlała i zatonęła pod wodą na Mistrzostwach Świata w Pływaniu FINA 2022 w Budapeszcie. Fuentes zanurkował do basenu w środę 22 czerwca, aby uratować Anitę, która straciła przytomność po zakończeniu rutyny i opadała na dno basenu.

Trener Fuentes, ubrana w zwykłe ubranie, zamyśliła się i szybko rzuciła się na ratunek sportowcowi. Chwyciła swojego 25-letniego ucznia i wypłynęła na powierzchnię, gdzie asystentce zawodów udało się doprowadzić ją na brzeg basenu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Olimpijskie marzenia Lii Thomas rozwiały się, gdy pływacy okrzyknęli „uczciwe” głosowanie FINA za ograniczeniem sportowców trans

Poznaj zróżnicowaną klasę finalistów wyszukiwania pływania w 2022 r. od Sports Illustrated Swimsuit

Artystyczna pływaczka, nadal najwyraźniej nieprzytomna, została następnie zabrana na noszach do centrum medycznego basenu, pośród ciepłych oklasków widzów na arenie, chociaż jej rodzina i koledzy z drużyny najwyraźniej nadal byli w szoku. Jej trener Fuentes powiedział: „Znowu wskoczyłem do wody, ponieważ zobaczyłem, że nikt, żaden ratownik, nie wskakuje”.

Anita Alvarez została zabrana na noszach do centrum medycznego basenu (Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Zespół USA wydał później oświadczenie na temat aktualnego stanu sportowca. „Anita jest znacznie lepsza, jest już w najlepszej formie” – powiedział. Z drugiej strony trener Fuentes wyjaśnił, dlaczego Alvarez zemdlał. Powiedziała, że ​​głównym powodem był wysiłek włożony przez sportowca. „Miała tylko wodę w płucach, kiedy zaczęła znowu oddychać, wszystko było w porządku. Powiedziała, że ​​chce pływać w finale. To było jak cała godzina. powiedziałem, że coś nie jest w porządku, krzyczałem na ratowników, żeby weszli do wody, ale nie złapali tego, co powiedziałem lub nie zrozumieli.Nie oddychała i miała naprawdę wysoki puls; wszedł [to her] tak szybko, jak mogłem, jakby to był finał olimpijski”.Fuentes kontynuował: „Kiedy ją wyciągnąłem, nie oddychała, jej szczęka była zablokowana. Wypływała woda, a ona nadal nie oddychała. Wyciągnęli ją na plecy, a ja położyłem ją na boku, bo nie możesz tak oddychać. Bardzo szybko doszła do siebie. Minęły dwie minuty bez oddychania i przy twoim pulsie 180 [beats per minute] nie chcesz spędzić dwóch minut bez oddychania”.

Chociaż doświadczenie było dość szokujące, trener i sportowiec teraz się z tego śmieją. „Dzisiaj widzieliśmy, gdzie jest granica; na tym polega bycie sportowcem, chcemy zobaczyć, gdzie jest granica ludzkiego ciała, a ona jest kimś, kto lubi go do granic możliwości” – dodał Fuentes.

Kim jest Andrea Fuentes?

Fuentes to 39-letni emerytowany hiszpański pływak synchroniczny. Dołączyła do hiszpańskiej drużyny pływania synchronicznego w 1999 roku i brała udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004, 2008 i 2012. Fuentes zdobyła cztery medale w żeńskiej drużynie duetu, co czyni ją jedną z najbardziej utytułowanych hiszpańskich olimpijczyków wszechczasów. Przeszła na emeryturę w 2013 roku z powodu braku motywacji i szeregu kontuzji. Od tego czasu jest trenerem pływania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button