Rozrywka

Kim jest Brenton Tarrant? Payton Gendron został zainspirowany masową strzelanką z Nowej Zelandii

BUFFALO, NOWY JORK: Payton Gendron, nastolatek oskarżony o zabicie 10 osób w masakrze w supermarkecie Buffalo w sobotę, 14 maja, opublikował manifest zwolenników białej supremacji, w którym nakreślił jego plany i stwierdził, że „w większości zgadza się” z Brentonem Harrisonem Tarrantem, który mieszka… transmitował swoją własną masową strzelaninę w meczecie w Nowej Zelandii w marcu 2019 r.

Gendron, lat 18, twierdził w 180-stronicowym dokumencie, że został „zradykalizowany” w Internecie w pierwszych dniach pandemii Covid, a nie przez osoby, które spotkał osobiście. Samozwańczy zwolennik białej supremacji i antysemita powiedział, że dzięki swoim „badaniom” odkrył niski wskaźnik urodzeń białych na całym świecie i że „kryzys” „ostatecznie doprowadzi do całkowitego zastąpienia rasowego i kulturowego Europejczyków”.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kim są rodzice Paytona Gendrona? Sąsiad mówi, że inżynierowie budowlani Paul i Pamela „mają miłą rodzinę”

Kim był Aaron Salter Jr? Policjant Slain HERO walczył o powstrzymanie Payton Gendron przed wejściem na rynek Buffalo

Źródła organów ścigania powiedziały New York Post, że śledczy uważają, że manifest jest autentyczny i pasuje do kluczowych danych osobowych podejrzanego. Gendron w swojej diatrybie wspomniał o innych zabójstwach na tle rasowym i powiedział, że w większości zgadza się z Brentonem Harrisonem Tarrantem, który 15 marca 2019 r. przeprowadził najgorszą masową strzelaninę w Nowej Zelandii.

Gendron powiedział, że zaczął planować sobotni atak w styczniu, a celowo wycelował w Tops Supermarket w Buffalo, ponieważ według kodu pocztowego „ma on najwyższy odsetek ludności czarnoskórej” i znajduje się stosunkowo blisko jego rezydencji na poziomie południowym. W innej części manifestu strzelec szczegółowo opisuje swoje plany na ten dzień, zaznaczając, że będzie jadł peklowany hasz wołowy na śniadanie, pojedzie do Buffalo i zbada supermarket, jak założy kamizelkę kuloodporną i nosi broń. a także jak publikował transmisję na żywo ze swoich działań w mediach społecznościowych.Urzędnicy powiedzieli, że 11 z 13 osób zastrzelonych w supermarkecie było czarnych, w tym „bohaterski” ochroniarz i były policjant z Buffalo, którzy byli wśród zabitych. Gendron napisał prawie 100 stron o swoich wyborach broni, zbroi, sprzętu i odzieży. To powiedziawszy, manifest zawiera również zdjęcia komika skeczy Sama Hyde’a trzymającego broń.Kim jest Brenton Tarrant?

31-letni Brenton Tarrant został skazany na dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego po tym, jak 15 marca 2019 r. zabił 51 osób i zranił 40 innych w dwóch meczetach w Christchurch w Nowej Zelandii. W najgorszej masowej strzelaninie w historii kraju Australijczyk National Tarrant zaatakował dwa meczety w okolicy uzbrojony w półautomatyczną broń palną w stylu wojskowym i otworzył ogień do muzułmanów zebranych na piątkowe modlitwy. Transmitował na żywo masakrę za pomocą kamery zamontowanej na głowie.

Brenton Tarrant gestykuluje w doku w związku z jego pojawieniem się w sądzie okręgowym w Christchurch w dniu 16 marca 2019 r. w Christchurch w Nowej Zelandii (Mark Mitchell-Pool/Getty Images)

Biały zwolennik supremacji urodził się w Nowej Południowej Walii w Australii z ojca, który był śmieciarzem i matki, która była nauczycielką. Zrezygnował z pracy po śmierci ojca w 2010 roku i udał się w podróż po części Azji i Europy. W rozmowie z 9News babcia Tarranta powiedziała, że ​​wierzy, iż jego podróże go zmieniły. „Dopiero odkąd wyjechał za granicę, myślę, że ten chłopiec zmienił się całkowicie w chłopca, którego znaliśmy” – powiedziała. Według BBC przeniósł się do Nowej Zelandii w 2017 roku i zaczął planować ataki na społeczność muzułmańską. Tarrant był znany z tego, że był aktywny na marginalnych forach internetowych, a także udostępnił 74-stronicowy „manifest” przed atakiem.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button