Rozrywka

Kim jest Do Kwon? Założyciel TerraUSD rzekomo stoi za krwawą łaźnią kryptowalut

Upadek Terraform Labs wywołał w tym tygodniu poważny krach na rynku kryptowalut, wywołując analizę i krytykę pod adresem CEO Do Kwona, twórcy upadających kryptowalut TerraUSD i Luna.

Emitent stablecoin Luna spadł o ponad 99 procent w czwartek, 12 maja, i był notowany na poziomie poniżej jednego centa, w porównaniu z najwyższym poziomem 120 dolarów w zeszłym miesiącu. Kwon, który został uznany za odpowiedzialnego za krach, został teraz nazwany przez felietonistę Coindesk „Elizbietą Holmes kryptowalut”, odnosząc się do skazanego założyciela Theranos, który oszukiwał inwestorów na miliardy. Reputacja Kwona została dodatkowo uszkodzona przez jego kontrowersyjny zwyczaj określania krytyków jako „biednych” i twierdzenia w niedawnym wywiadzie, że znalazł „rozrywkę w oglądaniu umierających firm”.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

Kim jest Heather Morgan? „Krokodyl z Wall Street” aresztowany za pranie 4,5 miliarda dolarów w krypto

Gwiazda porno Cherie DeVille publikuje erotyczne wideo z okazji Dnia Podatkowego, aby UCZYĆ MĘŻCZYZN odpowiedzialnego inwestowania

Kim jest Do Kwon?

29-letni Do Kwon jest prezesem Terraform Labs, firmy stojącej za dwiema technologiami stablecoin TerraUSD, która ma handlować 1:1 z dolarem amerykańskim, oraz tokenem ładu korporacyjnego Luna, który ma zapewnić stabilny kurs wymiany . Kwon był w stanie przyciągnąć głośnych inwestorów ze względu na swoją magnetyczną i pewną siebie osobowość, nawet w branży venture capital na głównej giełdzie Coinbase. Jednak po tym, jak TerraUSD „odwiązała się” od dolara w tym tygodniu w obliczu spanikowanej sprzedaży i handlu na poziomie zaledwie 23 centów, wywołała falę uderzeniową na rynku kryptowalut, wysyłając największą kryptowalutę, Bitcoin, do najniższego poziomu od 2020 r. Codzienna poczta.Pisarz CoinDesk, David Z Morris, zaatakował Kwon w zjadliwej kolumnie w czwartek, porównując dyrektora generalnego do Holmesa, a także znanego dyrektora generalnego Enron, Jeffreya Skillinga, który został skazany za przestępstwo oszustwa po upadku firmy. „Przynajmniej robi świetne wrażenie człowieka, który naprawdę wierzy w to, co sprzedaje” – napisał Morris o Kwon. „Pomimo wielu krytycznych ocen fundamentalnej struktury Luny, Kwon nie tylko utrzymał kurs, ale przez ostatnie 24 godziny starał się znaleźć więcej kapitału, aby przepłukać dziury w swoim tonącym statku flagowym. tam, kiedy go zbudował” – dodał felietonista.

Upadek popularnej stabilnej monety TerraUSD wstrząsnął rynkami kryptowalut w czwartek, spychając kolejną ważną monetę stablecoin Tether poniżej poziomu dolara. Stablecoins to cyfrowe tokeny powiązane z wartością tradycyjnych i godnych zaufania aktywów, takich jak dolar amerykański. Jednak TerraUSD – algorytmiczny lub „zdecentralizowany” stablecoin – miał utrzymać swój peg dolarowy za pomocą złożonego mechanizmu wymiany, który umożliwiał zamianę go na inny token.

Richard Usher, szef handlu OTC w BCB Group, zwrócił uwagę agencji Reuters, że „upadek powiązania z TerraUSD miał pewne nieprzyjemne i przewidywalne skutki uboczne”. Powiedział: „Widzieliśmy szeroką likwidację w BTC, ETH i większości monet ALT”. Jak wspomniano, stablecoiny wspierane przez tradycyjne aktywa – takie jak Tether – również wykazywały w czwartek oznaki stresu. „Brak przejrzystości zapewnianej przez Tethera w zakresie jakości papieru komercyjnego, który trzymają za kołkiem, sprawił, że stał się on oczywistym kolejnym celem” – wyjaśnił Usher. „Jednak Tether jest zupełnie innym zwierzęciem niż Terra, z bardziej sprawdzonym ekosystemem i mam o wiele większą pewność, że kiedy zmienność ustanie, może odzyskać swoją pozycję i stabilność” – dodał.

Według danych CoinMarketCap, Tether, który jest największym stablecoinem pod względem kapitalizacji rynkowej, wraz z USD Coin i Binance USD, stanowi prawie 87 procent z 169,5 miliarda dolarów rynku stablecoinów. Denis Vinokourov, szef badań w Corinthian Digital Asset Management, powiedział agencji Reuters, że duża liczba scentralizowanych giełd kryptowalut i zdecentralizowanych miejsc, z których każdy ma własny profil płynności i ryzyko kredytowe, przyczynia się do zniekształceń cen na całym rynku. „Skutki rozprzestrzeniania się na inne stablecoiny są częściowo spowodowane rozdrobnioną naturą rynku” – powiedział Vinokourov. „To ryzyko kredytowe, zwłaszcza w czasach napiętych warunków płynnościowych i masowego delewarowania, prowadzi do dalszych zakłóceń cen”.To powiedziawszy, analitycy rynkowi wciąż określają pełny wpływ spadku TerraUSD zarówno na inwestorów detalicznych, jak i na większych inwestorów. Amerykańska Rezerwa Federalna ostrzegła w swoim półrocznym Raporcie o stabilności finansowej we wtorek, 10 maja, że ​​stablecoiny są podatne na panikę inwestorów, biorąc pod uwagę, że są one wspierane przez aktywa, które są wrażliwe na napięcia rynkowe i mogą w takich czasach stracić na wartości lub stracić płynność.

Jeśli masz dla nas wiadomość lub interesującą historię, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7514

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button