Rozrywka

Kim jest Drużyna Przyjaciół? Whistleblower twierdzi, że Google jest „zinfiltrowane” przez kult zagłady

Były pracownik Google pozwał organizację po tym, jak oskarżył ją o penetrację przez „destrukcyjny” kult z Kalifornii, kierowany przez „pedofilskiego” przywódcę. Kevin Lloyd pracował w Google Developer Studio jako producent wideo po tym, jak został zatrudniony przez Advanced Systems Group (ASG) w sierpniu 2017 roku. Wkrótce jednak zdał sobie sprawę, że firma jest wypełniona członkami kultowej grupy zwanej Drużyną Przyjaciół . Następnie w lutym 2021 stracił pracę po tym, jak opowiedział o związkach kolegów i przełożonych z sektą.

W swoim garniturze 34-latek twierdził, że członkowie Drużyny Przyjaciół, którzy przebywali w i wokół 1200-hektarowej siedziby grupy, zwanej Apollo w Kalifornii, również otrzymali awans. The New York Post powołując się na zgłoszenie doniósł, że „co najmniej 12 z 25 pracowników oddziału Lloyd’s było członkami sekty”, w tym jeden z przełożonych Lloyda, Peter Lubbers.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest Kościół Szekinah? Miranda Derrick wprowadzona do kultowej rodziny roszczeń w wirusowym wideo

Szef kultu Doomsday, który zarządził śmiertelne znęcanie się nad dwiema młodymi siostrami, ponieważ były one „nieczyste” skazane na 64 lata

Pozew Lloyda twierdził, że „Mr. Lubbers zyskał status i pochwały w związku ze wzrostem pieniędzy napływających do Bractwa dzięki jego wysiłkom w Google, które umieszczały (i zatrzymywały) innych członków Bractwa – bezpośrednio lub pośrednio – na liście płac Google”, zanim zauważył: „Każdy spoza Bractwa jest widziany jako w jakiś sposób gorszy, a czasem wrogi. Ci, którzy wyrażają poważne obawy, krytykę lub kwestionują grupę, mogą być w końcu postrzegani jako wrogowie”.

Dokumenty dodały również, że „wstępne badania powoda dotyczące Oregon House i Wspólnoty Przyjaciół opisały Wspólnotę jako destrukcyjny kult, z przywódcą-pedofilem, który wygłasza fałszywe proroctwa o końcu świata. Powód został zaniepokojony, że firma Google była zaangażowana i/lub wspierała finansowo taką organizację”.

Lloyd również pozwał ASG w tym samym procesie i twierdził, że „wystarczyło, aby departament GDS pozbył się kłopotliwego „sprzedawcy”, takiego jak powód, aby powiedzieć ASG, że konkretny „sprzedawca” nie jest już potrzebny. W przypadku powoda, kiedy wyższe kierownictwo GDS zdecydowało się go pozbyć i na ich polecenie, ASG doraźnie rozwiązało zatrudnienie powoda bez podania jakichkolwiek uzasadnionych powodów biznesowych. Ani z jakichkolwiek powodów.

Kim jest Drużyna Przyjaciół?

Według strony internetowej kultowej grupy, została założona w 1970 roku przez Roberta Earla Burtona w rejonie zatoki San Francisco. Stwierdza, że ​​„od samego początku wizją Wspólnoty było i pozostaje ustanowienie praktycznej organizacji duchowej i udostępnienie jej każdemu zainteresowanemu duchowym dziełem przebudzenia”.

„Dzisiaj stypendium liczy około 1500 członków i utrzymuje ponad 50 ośrodków w różnych krajach na całym świecie. Wraz z dążeniem do udostępnienia nauk i praktyk we wszystkich częściach świata, wzrost różnorodności członków przekształcił Wspólnotę w międzynarodową organizację duchową, która rozpoznaje i uczy się z każdej z tradycji ezoterycznych na przestrzeni zarejestrowanych czasów.” dodaje strona internetowa.

Jednak to nie pierwszy raz, kiedy Drużyna Przyjaciół znalazła się w tarapatach. Wcześniej byli członkowie grupy oskarżyli Burtona o wykorzystywanie seksualne i niewłaściwe postępowanie w sześcioczęściowej serii podcastów zatytułowanej „Revelations”, która jest dostępna na Spotify od zeszłego roku. Grupa kultowa również stanęła w przeszłości w obliczu dwóch procesów sądowych, ale oba zostały rozstrzygnięte poza sądem.

Według reportera śledczego podcastu Jenningsa Browna, który rozmawiał z The New York Post w 2021 roku: „[Former members] powiedział mi o tych rytuałach seksualnych, gdzie [the leader] próbowałby uprawiać seks ze 100 obserwującymi w ciągu dnia. Nazywał je festynami miłosnymi”.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button