Rozrywka

Kim jest Payton Gendron? „Rasowo motywowany” mężczyzna strzela 10 w supermarkecie Buffalo

BUFFALO, NOWY JORK: W sobotę 14 maja w supermarkecie Buffalo zastrzelono dziesięć osób, a trzy inne zostały ranne. w Conklin w stanie Nowy Jork do marketu Tops przy Jefferson Avenue. Strzelanina miała miejsce w sąsiedztwie głównie czarnych.

Jedenaście ofiar było czarnych, a dwie z nich były białe. „Badamy ten incydent zarówno jako przestępstwo z nienawiści, jak i przypadek rasistowskiego brutalnego ekstremizmu”, powiedział podczas konferencji prasowej Stephen Belongia, agent specjalny odpowiedzialny za biuro terenowe FBI w Buffalo. Szeryf hrabstwa Erie, John Garcia, powiedział: „To było czyste zło. To było przestępstwo z nienawiści na tle rasowym”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy Frank James zostanie oskarżony o przestępstwa z nienawiści? Media społecznościowe ujawniają lata rasistowskich tyrad

„Szukasz mnie”: bandyta z Brooklynu, Frank James ARESZTOWANY po tym, jak dał napiwek glinom o sobie

Gendron przybył na rynek około 14:30. „Był bardzo ciężko uzbrojony. Miał na sobie sprzęt taktyczny. Miał na głowie hełm taktyczny” – powiedział komisarz policji w Buffalo, Joseph Gramaglia. Potwierdził, że Gendron miał nawet kamerę do transmitowania na żywo strzelaniny.

Bandyta pierwszy otworzył ogień na parkingu, zabijając trzy osoby i raniąc jedną. Następnie wszedł do sklepu, gdzie długoletni ochroniarz i były policjant z Buffalo próbowali go zatrzymać. Kula strażnika nie mogła jednak przebić pancerza napastnika. Strzelec następnie zastrzelił ochroniarza.

Po przejściu przez resztę sklepu Gendron został skonfrontowany przez gliniarzy z Buffalo, którzy namówili go do poddania się. W pewnym momencie podobno przyłożył broń do własnej szyi. Prokurator okręgowy hrabstwa Erie, John Flynn, obiecał postawić napastnika pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia „w ciągu godziny”. zwróć na niego uwagę – powiedział Flynn.

W oświadczeniu na Twitterze gubernator Kathy Hochul powiedziała: „Uważnie monitoruję strzelaninę w sklepie spożywczym w Buffalo. Zaoferowaliśmy pomoc lokalnym urzędnikom. Jeśli jesteś w Buffalo, unikaj tego obszaru i postępuj zgodnie ze wskazówkami organów ścigania i lokalnych urzędników.”Kim jest Payton Gendron?

Gendron jest najstarszym z czworga dzieci Paula i Pameli Gendron, którzy są inżynierami budownictwa lądowego pracującymi dla Departamentu Transportu Stanu Nowy Jork. Według sąsiadów rodzina należy do wyższej klasy średniej. Mają naprawdę miłą rodzinę”, powiedziała sąsiadka Nancy Santucci. „Wyglądają na zwykłych ludzi. Za milion lat nigdy bym nie pomyślał, że ktokolwiek z tej okolicy pojedzie do Buffalo, aby przeprowadzić strzelaninę z motywami rasowymi”.

Santucci powiedział, że Gendron ukończył w zeszłym roku Susquehanna Valley High School. Przypomniał sobie, jak na trawniku domu rodzinnego odbyło się wielkie przyjęcie udekorowane balonami. Santucci powiedział, że Gendron przywiózł do domu Brontozaury wielkości człowieka, które wykonał na potrzeby szkolnego projektu.

Według Daily Mail, Gendron planował nie przyznać się do zabójstwa, potwierdził jego prawnik. Strzelec podobno nabazgrał słowo „n” na swoim karabinie przed dokonaniem masakry.

„Strzelec nie pochodził z tej społeczności. Strzelec podróżował godzinami do tej społeczności, aby utrwalić tę zbrodnię na mieszkańcach Buffalo – powiedział burmistrz Buffalo Byron Brown. Atak miał miejsce w czasie, gdy wielu ludzi robiło zakupy spożywcze. Kierownik sklepu powiedział podobno, że sądziła, że ​​usłyszała 70 strzałów. „Wyglądał, jakby był w wojsku”, powiedziała og Gendron, który był w wojskowym stroju, otwierając ogień ze swojego karabinu szturmowego.

Dwie osoby, które widziały Gendrona, powiedziały, że miał na sobie strój kamuflażowy i czarny hełm. „Stał tam z pistoletem przy brodzie. Byliśmy jak to, co się do cholery dzieje? Dlaczego ten dzieciak ma pistolet przy twarzy? Braedyn Kephart, świadek, powiedział. Opisał, jak napastnik upadł na kolana, zerwał hełm i puścił broń, zanim został zaatakowany przez policję.

Regularny kupujący na targu powiedział lokalnej stacji telewizyjnej, że zna wiele osób, które zginęły. „Straciłem dziś trzy osoby, które znam iz którymi rozmawiam pięć, sześć razy w tygodniu. Jeden przyjaciel od ponad 30 lat, inny przyjaciel od 20 lat. To szaleństwo – powiedział mężczyzna.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button