Rozrywka

Kim jest Sarah Krivanek? Kobieta osadzona w więzieniu z Brittney Griner próbowała uniknąć aresztowania z pomocą urzędników amerykańskich

Gwiazda WNBA Brittney Griner została aresztowana na początku tego roku za noszenie nabojów z vape i grozi jej 10 lat więzienia. Rosyjska działaczka na rzecz praw człowieka Jekaterina Kalugina odwiedziła 4 kwietnia moskiewski ośrodek zatrzymań, aby porozmawiać z Griner, ale natknęła się na inną „jedyną” Amerykankę, która jest obecnie przetrzymywana w Rosji. Aktywistka powiedziała „Ludziom”, że gwiazda WNBA zachowała spokój, ale 46-letnia amerykańska nauczycielka Sarah Krivanek wydawała się zrozpaczona. Krivanek zostaje uwięziony w pomalowanej na różowo celi z sześcioma innymi kobietami. Została zatrzymana 11 listopada 2021 r. w sporze krajowym ze swoim rosyjskim partnerem Michaiłem Karawajewem. Według raportu „People” Krivanek przytulił Kaługinę i powiedział: „Jak się tu znalazłem? To wszystko nieprawda. Jestem dobrym człowiekiem”.

Krivanek następnie wyjawił Kaługinie, że jej chłopak był pijany i uderzył ją 11 listopada. Próbowała się bronić, więc chwyciła nóż kuchenny i rzuciła się na niego, dając mu „trochę więcej niż zadrapanie”. Karavaev następnie zadzwonił na policję, a Krivanek został oskarżony o „zamiar wyrządzenia niewielkiego uszczerbku na zdrowiu” i „grożenie zabiciem lub wyrządzeniem poważnego uszczerbku na zdrowiu”, zgodnie z doniesieniami udostępnionymi przez rosyjskie media. Jednak następnego dnia w sądzie Krivanek wyjaśniła swoje działania, stwierdzając, że jest defensywna. Podobno jej chłopak również ją kopał i uderzał, powodując siniaki na jej rękach i nogach. Trzy jej palce również zostały złamane. Jej obrażenia zostały potwierdzone przez eksperta medycznego w dniu jej aresztowania.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

REKLAMA

Kim jest Brittney Griner? WNBA All-star aresztowany w Rosji pod zarzutem narkotyków

6 stóp i 9 stóp Brittney Griner zmuszona do „BARDZO MAŁA KLATKA” na pięć godzin jazdy w obie strony na kort

REKLAMA

Później Karavaev wycofał skargę i przeprosił za skrzywdzenie Krivanka. Powiedział również, że wyrządzona krzywda była niezamierzona. „Nigdy nie czułem, że moje życie jest w niebezpieczeństwie. Po prostu była zła, że ​​piję wódkę. To ja byłem winny. Nadal byłem zły i pijany, kiedy policja przesłuchiwała mnie na komisariacie, a poza tym powiedzieli mi, że będzie nie zostanie oskarżony – powiedział w sądzie. Następnie Krivanek została zwolniona za kaucją pod warunkiem, że nie opuści Moskwy i będzie się dobrze zachowywać. Jednak wkrótce po jej zwolnieniu Krivanek skontaktował się z ambasadą USA w celu uzyskania porady i został poproszony o jak najszybsze opuszczenie Rosji. Podobno ambasada USA została poinformowana o jej aresztowaniu przez władze, ale urzędnicy zaprzeczyli.

Koleżanka Krivanka, Anita Martinez, powiedziała, że ​​nauczycielka była w kontakcie z ambasadą, starając się załatwić fundusze na jej „wyjazd z Rosji”. „Próbowała zrobić wszystko, żeby się nie dowiedział” – powiedziała Anita. Rosyjska wiza Krivanek straciła ważność, ale poinformowano ją, że wizy zostaną automatycznie przedłużone z powodu pandemii. 15 grudnia została eskortowana na lotnisko przez amerykańskiego dyplomatę. Urzędnik Departamentu Stanu nie potwierdził tożsamości dyplomaty, który towarzyszył jej na lotnisku i powiedział, że nie jest niczym niezwykłym, że pomagają obywatelom w powrocie do domu.

REKLAMA

Krivanek miał przy sobie list, z którego wynikało, że otrzymała od rządu USA pożyczkę repatriacyjną w wysokości 200 dolarów na pokrycie kosztów podróży do USA. Nie mogła jednak wejść na pokład samolotu. Władze rosyjskie odebrały jej paszport, a następnie została aresztowana za naruszenie warunków zwolnienia za kaucją. Krivanek prowadził wideorozmowę ze swoją przyjaciółką, kiedy została zatrzymana.

REKLAMA

„Widziałem, jak ją zabrali. Rozmawialiśmy, ponieważ przygotowywała się do wyjazdu. Była podekscytowana, ale powiedziała: „Nie wiem, martwię się”, a ja powiedziałem: „Dlaczego?” A ona powiedziała: „Ponieważ zabrali mi paszport i mi go nie oddali. Martwię się, że mnie nie wypuszczą”. A wkrótce potem przyszli i zabrali ją – powiedziała Anita.

REKLAMA

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button