Rozrywka

Kim są rodzice Paytona Gendrona? Sąsiad mówi, że inżynierowie budowlani Paul i Pamela „mają miłą rodzinę”

Dziesięć osób zostało zastrzelonych, a trzy inne zostały ranne w masowej strzelaninie „na tle rasowym” w supermarkecie Buffalo w sobotę 14 maja. Organy ścigania zidentyfikowały zabójcę jako 18-letniego Paytona Gendron, który jechał „godziny drogi” w Conklin w stanie Nowy Jork , do marketu Tops przy Jefferson Avenue. Strzelanina miała miejsce w sąsiedztwie głównie czarnych.

Jedenaście ofiar było czarnych, a dwie z nich były białe. „Badamy ten incydent zarówno jako przestępstwo z nienawiści, jak i przypadek rasistowskiego brutalnego ekstremizmu”, powiedział podczas konferencji prasowej Stephen Belongia, agent specjalny odpowiedzialny za biuro terenowe FBI w Buffalo. Szeryf hrabstwa Erie, John Garcia, powiedział: „To było czyste zło. To było przestępstwo z nienawiści na tle rasowym”.

CZYTAJ WIĘCEJ

„Szukasz mnie”: bandyta z Brooklynu, Frank James ARESZTOWANY po tym, jak dał napiwek glinom o sobie

Czy Frank James zostanie oskarżony o przestępstwa z nienawiści? Media społecznościowe ujawniają lata rasistowskich tyrad

Według Daily Mail, Gendron nie przyznał się do zabójstwa, potwierdził jego prawnik. Strzelec podobno nabazgrał słowo „N” na swoim karabinie przed dokonaniem masakry.

Payton Gendron podobno nabazgrał słowo „n” na swoim karabinie przed dokonaniem masakry (Tanner Stewart/Facebook)

Kim są rodzice Paytona Gendrona?

Gendron jest najstarszym z czworga dzieci Paula i Pameli Gendron, którzy są inżynierami budownictwa lądowego pracującymi dla Departamentu Transportu Stanu Nowy Jork. Według sąsiadów rodzina należy do wyższej klasy średniej. „Mają naprawdę miłą rodzinę” – powiedziała sąsiadka Nancy Santucci. „Wyglądają jak zwykli ludzie. Za milion lat nigdy bym nie pomyślała, że ​​ktoś z tej okolicy pojedzie do Buffalo, by przeprowadzić strzelaninę na tle rasowym”.

Santucci powiedział, że podejrzany Gendron ukończył w zeszłym roku Susquehanna Valley High School. Przypomniał sobie, jak na trawniku domu rodzinnego odbyło się wielkie przyjęcie udekorowane balonami. Santucci powiedział, że Gendron przywiózł do domu Brontozaury wielkości człowieka, które wykonał na potrzeby szkolnego projektu.

Według profilu Paula na Facebooku studiował na Rutgers University — New Brunswick i uczęszczał do Madison Central High School, Old Bridge, NJ. Mieszka w Conklin w stanie Nowy Jork i pochodzi z Old Bridge w New Jersey. Jego profil mówi, że jest żonaty z Pamelą od 2001 roku. Profil w mediach społecznościowych Pameli Newbury Gendron nie ujawnia jednak zbyt wiele na jej temat.

Urzędnicy ujawnili, że Payton Gendron twierdził w 180-stronicowej diatrybie, że został „zradykalizowany” w Internecie, kiedy był znudzony w pierwszych dniach pandemii, a nie przez ludzi, których osobiście spotkał. Samozwańczy zwolennik białej supremacji i antysemita najwyraźniej nauczył się dzięki swoim „badaniom”, że niski wskaźnik urodzeń białych na całym świecie jest „kryzysem”, który „ostatecznie doprowadzi do całkowitej wymiany rasowej i kulturowej Europejczyków”.

Mówiąc o innych zabójstwach na tle rasowym, Gendron powiedział, że „w większości zgodził się” z Brentonem Harrisonem Tarrantem, człowiekiem, który transmitował na żywo swój atak, w wyniku którego 51 osób uczęszczało do meczetu w Nowej Zelandii w marcu 2019 roku. Gendron podobno zaczął planować atak w styczniu. Wybrał Tops Supermarket w Buffalo, ponieważ według kodu pocztowego „ma najwyższy odsetek ludności czarnoskórej”, a także dlatego, że nie był zbyt daleko od jego domu w Southern Tier, donosi New York Post.

W jednej części manifestu Gendron szczegółowo opisał swoje plany na dzień strzelaniny. Napisał też o peklowanym haszu wołowym, który zjadłby na śniadanie. Planował, jak pojedzie do supermarketu, założy kamizelkę kuloodporną i będzie nosił broń. Napisał też o transmisji na żywo z ataku. Podobno masakra w Buffalo jest ostatnią z fali masowych strzelanin, zainspirowanych teorią Wielkiej Zastąpienia – teorią rasistowską popularną wśród zwolenników białej supremacji i skrajnej prawicy.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button