Aktualności

Kobe Bryant i Shaquille O’Neal z drużyny Lakers sprzedają 2 pierścienie mistrzowskie w słusznej sprawie

Bycie mistrzem NBA wiąże się z dodatkami i prestiżem, w tym pierścieniem mistrzowskim. Nic dziwnego, że te pierścienie mogą być bardzo cenne, a to oznacza, że ​​mistrzowie mogą zdecydować się na sprzedaż swoich pierścieni, jeśli chcą.

W rzeczywistości mistrz Lakers i kolega z drużyny Kobe Bryanta i Shaquille O’Neal, Slava Medvedenko, sprzedaje swoje dwa pierścienie mistrzowskie w szczytnym celu.

Lakers z 2001 i 2002 roku były dominującymi drużynami mistrzowskimi

Kobe Bryant i Stanislav Medvedenko w 2002 roku | Jeff Gross /Getty Images

The Lakers to jedna z najbardziej udanych serii w historii NBA, ze szczególnie dobrą passą na początku 2000 roku. Trzema najbardziej znanymi sportowcami w tych zespołach byli bez wątpienia Kobe Bryant, Shaquille O’Neal i Rick Fox. Z ich przywództwem LA wygrało trzy mistrzostwa z rzędu.

Medvedenko dołączył do Lakers na sezon 2000-01. Mocny napastnik nie grał wielu meczów w swoim pierwszym sezonie, ale w sezonie 2001-02 odegrał większą rolę. To powiedziawszy, chociaż rozegrał kilka meczów play-off, nie miał tyle czasu na boisku, co All-Stars.

Na przykład podczas kontrowersyjnych finałów Konferencji Zachodniej przeciwko Królom Miedwiedenko grał w czterech meczach, w sumie rozegranych 11 minut, według Basketball Reference. Ukraiński zawodnik strzelił dwa strzały, a jego statystyki nie różniły się zbytnio w finale, kiedy Lakers zgarnęli Nets.

Medvedenko zagrał tylko w dwóch z czterech meczów finałowych i oddał tylko jeden strzał, choć spróbował tylko jednego.

Dlaczego Slava Medvedenko sprzedaje swoje mistrzowskie pierścienie

https://www.youtube.com/watch?v=7OLEC9U_guw” src=”https://www.youtube.com/embed/7OLEC9U_guw?feature=oembed” frameborder=”0″ allow=”akcelerometr; Automatyczne odtwarzanie; schowek-zapis; zaszyfrowane media; żyroskop; obraz w obrazie” allowfullscreen>

Sezon 2001-02 był ostatnimi mistrzostwami, które Miedwiedenko wygrał przed przejściem na emeryturę w 2007 roku. Do 24 lutego 2022 roku, kiedy Rosja najechała Ukrainę, żył stosunkowo spokojnie. Według Sports Illustrated to właśnie wtedy były mistrz postanowił sprzedać swój błyskotliwość, aby pomóc ojczystemu krajowi.

Miedwiedenko mieszkał w Kijowie w czasie rosyjskiej inwazji. Będąc na dachu wysokiego budynku w jego sąsiedztwie, zobaczył rosyjskie rakiety i pociski spadające na jego ojczyznę.

Miedwiedenko szybko dołączył do ukraińskich sił obrony terytorialnej, ale były mistrz NBA na szczęście nie musiał używać swojej broni. Niezależnie od tego chce pomóc Ukrainie w każdy możliwy sposób i dlatego sprzedał swoje pierścionki.

Szacuje się, że jego mistrzowskie pierścienie kosztują około 100 000 dolarów za sztukę. Miedwiedenko dokładnie wie, gdzie chce, aby te pieniądze trafiły. Rosja zniszczyła wiele budynków na Ukrainie, w tym szkoły i sale gimnastyczne. Medvedenko chce, aby jego pieniądze zostały przeznaczone na pomoc ukraińskim dzieciom poprzez odbudowę siłowni, aby mogły bawić się i ćwiczyć w środku, zwłaszcza zimą.

Inni zawodowi sportowcy również sprzedali swoje pierścionki w szczytnych celach

W zeszłym roku zmarły wielki Bill Russell sprzedał na aukcji wiele swoich rzeczy, w tym niektóre pierścienie mistrzowskie, wszystko na cele charytatywne. Russell wystawił na aukcję 400 rzeczy, w tym dwa ze swoich 11 mistrzowskich pierścieni, trofea MVP, złoty medal olimpijski i wiele innych.

Część dochodów z tej aukcji trafiła do organizacji charytatywnej MENTOR, która zapewnia mentorów dla młodzieży. Kolejna część dochodów trafiła do Boston Celtics United, inicjatywy charytatywnej Celtics. W szczególności darowizna Russella na rzecz organizacji charytatywnej ma na celu rozwiązanie problemu nierówności rasowych i społecznych w rejonie Bostonu.

ZWIĄZANE Z: Shaquille O’Neal zarobił 286 milionów dolarów w NBA, zdobył 4 tytuły, a wkrótce będzie miał 11 więcej pierścieni mistrzowskich

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button